BÍLÁ ŠALVĚJ

Vykuřovadlo Bílá šalvěj

Bílá šalvěj se používá k čištění prostor, domů, místností nebo prostředí od všech druhů negativních, starých a stagnujících energií.

Připravuje prostor na tvé čerstvé záměry.

Je výborná také k čištění aury člověka od uvízlých starých energií, k přípravě na obřad nebo před duchovní prací.

Její vůně a energie je silně očistná, ale taky opravdu silná, doporučuji vykuřovat jen chvíli a pak staré energie ŘÁDNĚ VYVĚTRAT.

Ostatně pořádně vyvětrat bychom měli po použití jakéhokoliv vykuřovadla nebo kterékoli jiné očistné metodě.

 

Benefity vykuřování šalvějí:

 • nejpoužívanější druhy šalvěje mají antimikrobiální vlastnosti. To znamená, že udržují bakterie, viry a plísně na uzdě. 
 • ukazuje se, že šalvěj může pomoci vyčistit vzduch od mnohem více než od brouků a bakterií. Ačkoli to není vědecky prokázáno, předpokládá se, že pálení šalvěje uvolňuje záporné ionty. To prý pomáhá neutralizovat kladné ionty. Běžné kladné ionty jsou alergeny jako: zvířecí srst, znečištění, prach, plíseň. Je-li tomu tak, pálení šalvěje může být požehnáním pro osoby s astmatem, alergiemi, bronchitidou a jinými respiračními onemocněními. Ale pozor - vdechování kouře během vykuřování může zhoršit jakýkoli respirační stav. Před vstupem do místnosti počkejte, až se kouř rozplyne a místnost řádně vyvětrejte.
 • vykuřování šalvěje se již dlouho používá k napojení na duchovní sféru nebo posílení intuice. Některé druhy šalvěje, včetně šalvěje a bílé šalvěje, obsahují thujon. Výzkum ukazuje, že thujon je mírně psychoaktivní. Ve skutečnosti se nachází v mnoha rostlinách používaných v kulturních duchovních rituálech ke zlepšení intuice.
 • vykuřování šalvěje může být také použito jako rituální nástroj k zbavení sebe – nebo svého prostoru – negativity. To zahrnuje minulá traumata, špatné zkušenosti nebo negativní energie od ostatních.
 • máš-li jakékoli obavy z negativní historie nebo z energie spojené s novým nebo neznámým předmětem, vykuřování může pomoci přinést klid mysli a učinit pro tebe předmět posvátnějším a přijatelnějším.
 • Vykuřování se tradičně používá k ochraně před negativitou, která by mohla narušovat spánek. Některé výzkumy naznačují, že šalvěj obsahuje sloučeniny, které by mohly pomoci zmírnit nespavost. Klasická šalvěj lékařská (Salvia officinalis) se někdy pálí jako bílá šalvěj. Používá se také ke zlepšení spánku a tišení úzkosti.
 • zbavit tělo, předměty a prostory špatné energie může pomoci přivítat nové, svěžejší a pozitivnější energie. Svým způsobem by to mohlo mít energetizující účinek a pomoci při únavě.
 • může vám to pomoci zlepšit náladu. Tradice naznačuje, že vykuřování může člověku doslova zvednout náladu a zahnat negativitu. Některé výzkumy to podporují.
 • může pomoci uklidnit stres. Pokud dokáže hořící šalvěj zvednout náladu, může být také skvělým spojencem proti stresu. Výzkumný projekt z roku 2016 pro University of Mississippi zjistil, že bílá šalvěj (Salvia apiana) je bohatá na sloučeniny, které aktivují určité receptory v mozku. Tyto receptory jsou zodpovědné za zvýšení úrovně nálady, snížení stresu a dokonce zmírnění bolesti.
 • může pomoci zvýšit kognitivní schopnosti. Kromě rozptýlení negativní energie, zlepšení nálady a posílení intuice může vykuřování šalvějí zlepšit vaši paměť a soustředění. V přehledu studií z roku 2016 Trusted Source se uvádí, že důkazy o přínosech šalvěje zvyšujících kognitivní funkce jsou slibné – například při léčbě demence a Alzheimerovy choroby. Přesto je zapotřebí další výzkum.
 • dokáže vytvořit povznášející vůni. Pro někoho to může být ta nejlepší ze všech výhod: Šalvěj je nádherné vykuřovadlo s božským aroma, čisté a jednoduché. Skvěle funguje také jako bezchemický osvěžovač vzduchu nebo regulátor zápachu.