KAMENY PRO STŘELCE

STŘELEC

V tomto článku: 

  • základní informace o znamení Střelec
  • charakteristika znamení Střelce
  • silné a slabé stránky Střelce
  • krystaly a kameny pro Střelce
  • Střelec a čakry

ZÁKLADNÍ INFORMACE O STŘELCI

Doba trvání: 22. listopadu až 21. prosince
Symbol: Lukostřelec
Živel: Oheň
Kvalita znamení: Proměnlivá
Planetární vládce: Jupiter
Protilehlé znamení: Blíženci
Čakra: 2. - křížová 

Proměnlivá kouzla Střelce:

Oheň, luk a dobrodružství na tanečním parketu života

🔸 Lučištníci zvěrokruhu jsou na scéně! Střelec, ohnivá duše a dobrodružný bojovník, nám zase připomíná, že život je nekonečné dobrodružství. Ať už jsi Střelec, nebo prostě cítíš touhu po dobrodružství, energie tohoto znamení může být nekonečně nakažlivá! Teď, když se slunce zarovnává se Střelcem, připrav se na výbuch ohnivé kreativity a nezdolnou touhu po objevování nových horizontů. Střelecká energie není jen pro ty narozené v tomto znamení, ale pro každého, kdo se nebojí vstoupit na stezku neznáma. 

🔸 Střelci, chráněni moudrým Jupiterem, nám ukazují, že v srdci vášnivého lučištníka může být také láska a ochrana pro ty, které milujeme. A když se naše mysl rozdělí jako dualistický luk, můžeme objevovat nové obzory ve svém vlastním nitruStřelec, to není jen ohnivá vášeň a lučištník v akci, ale také proměnlivý hrdina horoskopu. A nejsou sami! Ostatní proměnlivá znamení, jakými jsou Blíženci, Panna a Ryby, jsou s nimi v týmu na tanečním parketu změn a adaptace

🔸 Střelci jsou jako tanečníci na skluzavce změn, občas tápou, ale vždy s elegancí a flexibilitou. A co dualita? Ta je jako lízátko se dvěma lahodnými chutěmi. Jednou hrdinní ochránci svých blízkých, podruhé nezávislí dobrodruzi v nekonečné divočině života. Takže, pokud cítíš příliv této ohnivé energie, neboj se ji využít. Ať už si Střelec nebo jen toužíš po dobrodružství, připoj se k nám na cestě za poznáním a odvahou! 

🔸 Chceme ti představit ty nejlepší kumpány Střelců – krystaly, které podporují tvé pozitivní vlastnosti a pomáhají udržovat stíny ve stínu. A nejlepší na tom? I když nejsi Střelec, tyhle krystaly ti rozsvítí cestu, ať už se nacházíš kdekoli ve vesmíru! Ale to je už jiná pohádka, do které se pustíme hned, jakmile strčíme Střelce pod mikroskop. ⬇

BEZ FILTRU: SILNÉ A SLABÉ STRÁNKY STŘELCE

Střelci: Průvodci neomezeným dobrodružstvím

Vítej ve světě Střelců! Jsou to ti dobrodružní, inteligentní a přirozeně zvědaví jedinci, kteří se dostali na seznam "Milovaní pro svou touhu po dobrodružství, nadšení a vtipný smysl pro humor". Jsou jako nedočkaví detektivové z komiksu, vždycky na stopě nových dobrodružství a s batohem plným zvědavosti. Pro Střelce je život jedna velká cesta a když necestují fyzicky, podnikají virtuální expedice do knih o historii, filozofii a vlastně o čemkoli, co probudí jejich dobrodružné já. Zvědavost nikdy nespí, když je ve hře Střelec.

Střelci: V pohybu k neustálým výzvám a cílům

Střelci jsou ti, co si myslí, že když jsou chvilku v klidu, tak se určitě něco zaseklo. Jsou věčně v pohybu, protože sedět a dívat se na malířský suchý nátěr na zdi prostě není vůbec cool. Omezování? To je pro ně horor na druhou. 

A když mluvíme o změnách, ti kluci a holky jsou průkopníci – nemají odpor ke změnám, protože pro ně je každá změna novou výzvou na cestě k jejich cílům. A kamkoliv se jejich lukostřelecký pohled zaměří, tam je hotovo – cíl zasažen, světlo na konci tunelu nalezeno! Jsou tak skvělí multitaskeři, jsou nejšťastnější, když mají na stole tři úkoly, dva telefonáty a jednu dobrodružnou myšlenku.

Střelci: Mix nadšení a malého zmatku

Avšak Střelci jsou často jako živé ohňostroje plné překvapení, a to nejen pro ostatní, ale i pro ně samotné. Jejich život je jedna velká párty plná nečekaných zvratů, protože jejich oblíbený hit zní: 'Proč dělat jednu věc, když můžu udělat všechno najednou?' A ačkoliv jsou skvělí v multitaskingu, občas to může vypadat, jako by jejich životní šíp zavedl do světa chaosu a oni se ztráceli v kouzelném lese svých vlastních myšlenek.

A tady přichází na svět dualita Střelce. Ano, občas se mohou ztratit ve svých vlastních šípech a jejich cíle se zdají být vzdálenější než zlatý poklad na konci duhy. Ale právě v těchto okamžicích jejich osobnosti, kde se střetává nadšení s trochou zmatku, vzniká jejich jedinečný mix, který dělá z každého dne dobrodružství.

Střelci a láska: Přistání ufonů na zahradě

Střelci tak moc milují být zamilovaní, že by z toho mohli udělat reality show s názvem 'Zamilovaný Střelec a dobytí jeho dobrodružného  srdce'. Pro ně je láska nejen romantická pohádka, ale také příležitost se dozvědět něco nového. Když dávají lásku, nešetří a očekávají ji zpět s úroky - s trochou nadsázky, ale... kdo by je vlastně bral vážně?

Když se rozhodnou usadit, často je to tak překvapivé, jako když ti na zahradě přistanou ufoni. Proč? Protože Střelci jsou tak trochu rebelové, kteří se nechají ochočit jen těžko. Ale až se rozhodnou vystoupit ze své vesmírné lodi, jsou to jedni z nejvěrnějších a nejvášnivějších partnerů, které můžeš potkat.

A co se týče rodičovství, jsou to ti, co hrají na každý nástroj v rodinném orchestru. Střelecký rodič je ta osoba, co tě naučí, jak vystartovat model rakety, ale také ti připomene, že uklízet pokoj je taky velké dobrodružství. Ačkoliv jsou zábavní a dobrodružní, jejich rodičovská autorita je tak pevná, že by mohli být učiteli v samotných Bradavicích.

Střelci: Kamarádi, kteří přinášejí divoké večery a nečekané historky

Střelci jsou takoví ti kamarádi, co když vejdou do místnosti, všichni zvednou pohledy a řeknou si: 'Tohle bude divoký večer!' Kromě toho, že mají skvělý smysl pro humor, mají také přirozený talent mluvit - ne, opravdu nejde jen o mluvení, to je přímo hovor! Když Střelci začnou vyprávět příběh, je to jako když odstartuje raketoplán – pohlcující a plný nečekaných zvratů.

Ať už jsou na pódiu nebo v obýváku, Střelci znají triky, jak přilákat pozornost. Mají to, co se nazývá 'naslouchací kouzlo' – ano, tím myslím, že ti budou vyprávět i telefonní seznam a ty budeš viset na jejich rtech. Jo a měj se na pozoru, když jim dáš otázku. Odpoví tak upřímně, že by sis možná přála, aby ses vůbec nezeptala. Ale co je život bez trochy dobrodružství, že?

Střelci v oblacích: Neuchopitelní, ale se srdcem na pevné půdě

Střelci jsou jako vítr na podzim, neustále v pohybu a občas trochu neuchopitelní. Když se je snažíš k něčemu přimět, je to jako snažit se uchopit prchavý vánek. Ne, že by chtěli být nepřístupní, ale občas mají trošku potíž s dodržováním společenských a pracovních termínů, když jsou jejich myšlenky někde ve výšinách snů o dobrodružství a objevování. Pro ně je realita někde mezi oblaky a září v barvách duhy.

Ale neboj se, i když se někdy mohou zdát nedosažitelní, v srdci mají opravdovou lásku k rodině a přátelům. Jsou jako ti ochránci rodinného krbu, akorát v jejich případě ten krb náhodou může být vesmír. A jak to s jejich vládcem Jupiterem bývá, mají ten pocit, že mají povinnost chránit lidi, které milují. Takže ačkoliv mají hlavu v oblacích, jejich srdce je na pevné půdě.

Magická hůlka jazyka: Střelci, když mluvíte, svět poslouchá

A na závěr malá nevyžádaná rada. Střelče, možná je čas pro malý jazykový upgrade. Když jsi ve společnosti, tvůj jazyk je něco jako magická hůlka – může vyvolat smích a taky trošku nečekaných kouzel. Ale pozor, i když máš nejlepší úmysly, někdy je dobré vědět, kdy hůlku nechat v pouzdře.

Tvoje slova jsou jako barevný ohňostroj, ale někdy můžou působit jako žhavě - ledová sprcha. Ano, máš názor a je super, že nejdeš s davem, ale občas bychom mohli udělat malý upgrade do verze 'Trochu více taktu'. Může to být těžké, ale pamatuj si, že někdy je lepší mít pravdu trochu v záloze.

STŘELEC A KRYSTALY

Vibrační boost pro Střelce: Kameny jako osobní trenéři od Matky Přírody

Střelci, slunce je ve vašem znamení, a my pro vás máme nějaké vibrační boostery. Tyto kameny jsou jak osobní trenéři, ale bez toho, aby vás nutili běhat na běžeckém pásu.

Kameny pro Střelce: tyrkys, topaz, lapis lazuli, azurit, jaspis, sodalit, obsidián, citrín, rubín, labradorit

A to nejlepší na nich? Nejsou rezervované jen pro Střelce! Každý si může vychutnat jejich pozitivní vibrace a být připraven na slunečné dobrodružství, nezávisle na svém znamení. Tak ať začne ta vibrační párty!

1. Sodalit a Střelec

Sodalit, kámen, co vypadá jako vesmírná modř posetá bílými cákanci mléčných drah.

Sodalit rezonuje s krční čakrou a čakrou třetího oka, což znamená, že tohle malé modré kouzlo má co dělat s tím, jak Střelci myslí a vnímají svět kolem sebe. Je to kámen logiky, takže pokud chceš zlepšit intelekt, paměť a intuici, sodalit je pro tebe tím pravým kamarádem. Pro ducha Střelce, co neustále touží po objevování nových znalostí, je takřka nezbytností.

Ale pozor, tento kámen není jenom o myšlení. Kromě pročištění myslí je Sodalit také mistrovským uklidňujícím kamenem pro všechny (Střelce), kteří se snaží zvládnout milion věcí najednou. Zkrátka tě vytáhne z chaosu a nechá za sebou vlnu klidu a pohody.

Ať už nosíš Sodalit jako šperk, medituješ s ním nebo jej máš umístěný v prostoru, přináší do tvého života pozitivní energii, důvěru a klid. A to je přesně to, co Střelci potřebují, když se nechají unést bouří svých myšlenek.

Navíc, jako kámen krční čakry, podporuje efektivní komunikaci, což je pro Střelce, kteří někdy říkají věci, co by někoho mohly překvapit, jako stvořené. Zvýrazňuje jejich schopnosti - vést úžasné rozhovory.

Meditace s Sodalitem ti pomůže zkrotit nadbytečné emoce a přivést tě do klidnějšího a vyváženého stavu mysli. Takže vezmi tohoto modrého krasavce do ruky a nechej se unést na vesmírné vlně klidu.

SODALIT NA ESHOPU

2. Rubín a Střelec

Čakra: kořenová

Vítej ve světě rubínů, těch krásných kamenů, které nejen září v ohnivé červené barvě, ale také dodávají trochu vášně do života. Rubíny jsou jako rockové hvězdy drahokamové scény – milované nejen pro svůj výrazný vzhled, ale i pro jejich metafyzické kouzlo. 

Rubín je kámen, který rezonuje s kořenovou čakrou, což je hlavní čakra zodpovědná za identitu a spojení s vlastními kořeny. Pro Střelce neustále toužící po dobrodružství a objevování je rubín tím pravým kamínkem na cestě. Tento klenot je totiž mistr v uzemňování – připomíná Střelcům jejich kořeny a spojení s rodinou, i když se jejich dobrodružné nohy ocitnou na vzdálených místech.

Ať už Střelec putuje kamkoliv, jeho srdce zůstává spojeno s rodinnými kořeny. Rubín je jak zeměpisná mapa, která Střelce vede zpět k jejich vlastnímu středu. Střelci mají k rodině speciální vztah a rubín je jejich věrným průvodcem na cestě domů.

Ale rubín je víc než jen navigační systém pro naše kořeny. Je jako energetický nápoj pro ty, kteří se neustále motají po světě. Zvyšuje energii a vytrvalost, což je pro Střelce, kteří jsou neustále v pohybu, přesně to pravé. 

Chceš-li, aby tvůj vztah byl jako ohnivý tanec vášně, nebo aby tvoje ložnice byla místem, kde plápolají láska a vzrušení, pak je rubín tvoje tajná zbraň! Nenos ho jen tak – přivři oči, hoď si ho kolem krku a nechej svoje srdce tančit na melodie lásky. A nezapomeň, rubín není jenom o špercích. Můžeš ho umístit do svého království spánku – do ložnice. A když budeš večer usedat ke své posteli, bude tvůj pokoj zářit červeným svitem vášně a něžnosti

A co drahé polovičky? Rubín je jako malý posel lásky, takže ho můžeš darovat svému miláčkovi jako tajnou zbraň lásky a oddanosti. Spojení lásky a závazku, to je přesně to, co rubín symbolizuje. Takže ať už chceš rozproudit vášeň nebo poslat vzkaz lásky, rubín je tvůj malý kouzelník v krabičce.

RUBÍN NA ESHOPU

3. Tyrkys a Střelec

Tyrkys: Mystika a příběhy věků

Tyrkys, král mezi kameny, vypráví příběh tisíciletí. Jeho bledě modrá barva nejenom okouzluje jako bezchybná obloha v jarním dni, ale také zapůsobila na srdce mnoha starověkých civilizací. Králové si ho vážili jako ochranný talisman, který je provázel v jejich největších dobrodružstvích, zatímco válečníci na něj spoléhali jako na svého věrného spojence v bitevní vřavě.

Tyrkys, to není jen kamínek. To je klíč k moudrosti a jasnosti mysli, jak jej vnímali i šamani z různých kultur. Ti věděli, že když se ponoříš do energie tyrkysového proudu, otevře ti bránu k hlubokým myšlenkám a průzračnému uvažování. Jeho poutavý příběh pokračuje, přičítaje kouzlo a sílu každému, kdo se do jeho podmanivého odstínu zamiluje.

Tyrkys: Průvodce Střelců labyrintem života

Tyrkys patří do skupiny minerálů s trojklonnou soustavou, které nás chrání před tím, co nechceme. Tato šlechetná skupina kamenů je v první linii obrany. Jsou to talismany, které nám podávají ruku v boji s nežádoucími energiemi. Jejich matice tvoří neproniknutelný štít, který nám umožňuje prozkoumávat svět bez obav z toho, co by mohlo ohrozit naše nitro. Takový je tyrkys – věrný průvodce skrze labyrint života.

Tyrkys: Vítej, na meditační dovolené pro Střelce

Střelci, představte si tyrkysovou vestu, která chrání vaše tělo na dobrodružných pláních. To není jen kámen, to je váš osobní odrazový štít proti nechtěným nebezpečím. A co když vám vaše dobrodružství přinese trochu přebytečné energie? Nebojte se, tyrkys je tady jako vaše meditační jednička. Své nadbytečné vzrušení můžete poslat na tyrkysovou dovolenou, kde se promění ve vlny klidu. Je jako relaxační lázeň pro vaši mysl.

Tyrkys: Frontman v kapele Pravda

Ve spojení s krční čakrou, co rezonuje jako rocková hymna, vám tyrkys poskytne nejen hlas pro vyjádření pravdy, ale taky energii potřebnou pro rozpoutání kreativního chaosu

Takže teď si představte, že tyrkys je váš osobní kouč, co vám říká: "Střelci, dávejte do toho všechno! Vydejte své dobrodružné myšlenky na světlo a získejte sílu, abyste dovedli do konce to, co začínáte!" A co si budeme povídat, kdo by nechtěl mít v týmu takový kámen, který je jak kombinace rockového koncertu a kreativního workshopu pro podnikatele?

Tyrkys na trhu: Jak nepodlehnout falešným rockovým hitům

Když jdeš nakupovat tyrkys, měj oči otevřené. Na trhu je víc "tyrkysových" kamenů než na rockovém koncertu, ale ne všechny jsou opravdové celebrity. Tady je můj rychlý průvodce: pokud se cena tvého tyrkysového pokladu rovná ceně svačinky, bude jeho rocková písnička znít hodně falešně. Znáš to, cena je šipka, která ti říká, jestli jsi na stopě skutečnému tyrkysu nebo jen bloudíš kolem.

4. Lapis Lazuli a Střelec

Střelci v taktu: Lapis Lazuli jako dirigent tvé komunikace

Lapis lazuli má bohatou historii užívání ve všech starověkých civilizacích pro svou krásnou modrou barvu a své metafyzické vlastnosti. Pro Střelce je tohle kouzelné tlačítko, které jim pomáhá odemknout dveře k vlastnímu kosmickému smyslu pro humor a dobrodružství! Kéž by každý Střelec měl svého vlastního modrého průvodce na cestě za tajemstvím a zábavou!

Lapis patří do skupiny minerálů s krychlovou maticí. Tyto v nás posilují vlastnosti a schopnosti, které už máme, a které chceme vylepšit. Minerály z této skupiny volíme pokaždé, když naším záměrem navýšení energie, abychom dosáhli žádoucí změny a zlepšení situace.

Střelci jsou ti, co mluví jako rychlá střela, než si uvědomí, že by možná mohli trochu přidat na taktu. A co s tím má Lapis Lazuli? Ten je jako osobní manažer, co ti říká: "Přátelé, nejdřív promyslete, pak teprve vystřelte!" S tímto kamenem bude tvoje moudrá komunikace největší hitem, co se kdy objevil na scéně.

LAPIS LAZULI U NÁS

5. Obrázkový jaspis a Střelec

Obrázkový jaspis: Superhrdina mezi kameny pro Střelce

Obrázkový jaspis, také známý jako Picassův kámen, je druh mramoru se zajímavým barevným vzorem včetně černé, rezavě hnědé, zlatožluté, bílé a odstínů šedé.

Jaspis patří do skupiny minerálů s šesterečnou maticí, což jsou minerály vyhledávající nové možnosti. Jsou to minerály, které svými účinky zajišťují úspěch nových projektů, pomáhají nám vyhledávat nové příležitosti. Jsou to ti nejlepší spojenci do nových začátků, odhalují nám věci z nových úhlů pohledu a ukazují nám neprozkoumané cesty. Když hledáme něco nového – vztah, zaměstnání, příležitost, dům, inspiraci, schopnosti, talenty…, volíme minerály z této skupiny, které nám svými vlastnostmi pomáhají zaměřit svou pozornost směrem, ve kterém tyto nové věci nacházíme.

Představ si ho jako čakrového fitness trenéra, který spojuje kořenovou a sakrální čakru v zábavném tréninkovém programu. A co tím získáš? Energii, uzemnění a ochranu na míru pro tvé dobrodružné cesty. Když se Střelci občas ztratí ve vesmíru svých cílů, obrázkový jaspis je jejich věrný průvodce k harmonii a ujištění, že když se nám něco nezdaří, stačí to zkusit znovu.

JASPIS U NÁS

6. Obsidián a Střelec

Obsidián patří do nekrystalických minerálů. Tyto kameny jsou jiné, neuspořádané, a přesto nejsou ani trochu chaotické, i když chaos mohou na první pohled způsobit. Nekrystalické kameny jsou tak trochu rockovou hvězdou mezi minerály. Jsou rebelské, divoké a neuspořádané, jsou to kamenní výtržníci, co rozvíří atmosféru, ale vždy zanechají dojem dokonalého kamenného klidu

Černý obsidián: Tajemný strážce

Představ si ho jako něžného andělského bodyguarda, který tě obejme po každé sopečné erupci života. Je to černý čaroděj, který spojí tvou kořenovou čakru s intuicí a učiní tvou sebereflexi jasnější než zářící hvězdná obloha. Když si budeš chtít přehrát životní situace v paměti, obsidián bude tvým nejlepším režisérem – vytáhne ti zpětné záběry a nasměruje tě ke křišťálově jasnému vhledu.

Zlatý obsidián: Zrcadlo pravdy

Zlatý lesklý obsidián má lehčí energii než čistý černý obsidián. Je jako váš osobní trenér, co vám říká: 'No tak, Střelci, nebudete stát ve frontě na změnu celý život, že ne?' Užij si tu jízdu, pusť starosti a neboj se postavit před zrcadlo pravdy. Zlatý obsidián je tvým osobním průvodcem, který se nebojí kopat hlouběji. Nejde jen o to, že ti ukáže zrcadlo a řekne, co už ti neslouží. Tohle je tvá čarodějnická kočka, která ti zamává svým lesklým ocasem před obličejem a říká: 'Neboj se vyskočit z pohodlí! Čeká tě něco úžasného!' Ano, možná to bude trochu divoké a nečekané, ale právě to je ta kouzelná cesta ke svobodě, kterou zlatý obsidián pro tebe připravuje. Tak co, připravená na výstup z komfortní zóny?

OBSIDIÁN U NÁS

7. Citrín a Střelec

Citrín: Klíčový průvodce k novým možnostem

Citrín patří do skupiny minerálů s šesterečnou maticí, což jsou minerály vyhledávající nové možnosti. Jsou našimi průvodci k novým horizontům, kde úspěch nových projektů a nekonečné příležitosti čekají na naše odvážné kroky. Jsou to naši nejlepší spojenci na cestě novými začátky, odkrývající svět novýma očima a ukazující nám nezkoumané stezky plné překvapení. Když toužíme po novém – ať už je to vztah, práce, příležitost nebo kreativní rozkvět – tyto minerály nám rozsvětlují cestu a pomáhají nám zaměřit pozornost na místo, kde se naše sny stanou skutečností.

Citrín: Prosperita pro Střelce

Citrín, Jupiterův kámen, září jako průvodce pro Střelce, otevírající brány prosperity a dobrodružství. Tento zlatý poklad nejen přináší bohatství, ale také podporuje Střelce při dosahování jejich cílů, poskytující jim magickou sílu Jupitera na jejich životní pouti. Takto se Střelci společně s citrínem vydávají na výjimečnou cestu naplněnou bohatstvím a úspěchem.

Citrín: Střelci na cestě za inspirací

Střelci, nejsou jenom myslitelskými hvězdami, ale mají i kreativní jiskru. Vstup citrínu do jejich života je jako osvěžující sluneční polibek pro jejich kreativní duši. Tato sluneční nálada citrínu nejenom ladí s přirozenou energií Střelců, ale také rozvíjí jejich tvůrčí potenciál. Je to kouzelný kámen, který nechává kreativitu rozkvétat, a proto je ideálním společníkem na pracovním stole i doma, kde se stává jakýmsi ochranným menhirem odhánějícím negativitu. Tak proč neudělat svůj životní prostor ještě slunečnějším a kreativnějším s pomocí citrínu?

Citrín: Střelecká sebedůvěra v akci

Citrín, jako nekompromisní manažer čakry Solar Plexus, se specializuje na všechno, co souvisí s tou tvojí nejcennější značkou - tebou samotným. Kdykoliv potřebuješ naladit své sebevědomí na vyšší oktávu, ať už se jedná o odvážný pracovní projekt nebo jen o obyčejný rozhovor, citrín je tím správným kamenem, který ti dodá tu správnou dávku sebejistoty. Je to tvoje tajné eso v rukávu, které ti pomáhá vystupovat s jistotou a vytvářet dojem, který zanechává stopu. Citrín - tvůj tajný spojenec pro všechny příležitosti!

CITRÍN U NÁS

8. Labradorit a Střelec

Labradorit: Strážce klidu v tvém prostoru

Labradorit - kamenný kouzelník, který v sobě ukrývá neuvěřitelná tajemství a odhaluje je svému šťastnému majiteli. Představ si, že máš v ruce zdánlivě obyčejný kámen, ale jakmile je vybroušen a vyleštěn, otevírá se před tebou fascinující svět modrého kamene, třpytícího se jedinečným duhovým leskem - labradorescencí. Je to jako jako magický portál do odstínů modré, zlaté hnědé, zelené a šedé, který tě zahalí do svého kouzelného půvabu.

Labradorit a tyrkys - tvoji neohrožení strážci energie. Tyto kameny s trojklonnou soustavou mají na starosti eliminaci všeho, co nechceme ve svém životě. Jsou to jako energetičtí superhrdinové, ochránci, kteří stojí v první linii, aby ti přinesli klid a pohodu. Labradorit má nižší vibrace než tyrkys, dovoluje nám tedy práci v hutnějších energiích. Funguje jako zrcadlo a štít, od kterého se odráží případné negativní, neharmonické energie. Je skvělým strážcem, který odráží všechny negativní vlny a brání tvůj domov. Takto se z kousku labradoritu nebo tyrkysu stává tvůj vlastní ochranný talisman, ochraňující tě před vším, co by mohlo narušit tvou pozitivní energii.

Labradorit: Mistrovský navigátor myšlenek

Pro Střelce, kteří si rádi vybírají nové směry a milují dobrodružství, je labradorit jako mudrc, který umí zkrotit jejich neklidnou energii a zároveň jim poskytuje jasnost před velkými rozhodnutími. Tento kámen je jako kompas, který ukazuje správný směr a zároveň jim dává prostor pro promyšlené kroky před každým odvážným skokem do neznáma.

Labradorit: Tajemný průvodce světem myšlení a filozofie

Labradorit nejenže zmírňuje stín negativních aspektů osobnosti, ale také otevírá brány vyššího myšlení. Pro Střelce, kteří jsou věčně zvědaví, je to jako klíč ke dveřím plným fascinujících otázek a filozofických tajemství. Navíc, labradorit není jen kamenný průvodce, ale také mistr iluzí, který odhaluje pravdu o světě a o nás samých. Takže, milí Střelci, připraveni na cestu za poznáním a odhalováním tajemství?

LABRADORIT U NÁS 

9. Topaz a Střelec

Topaz: Zlatý showman slunečního pódia

Topaz, král slunečního pódia, vstupuje na scénu s leskem, který uchvacuje srdce lidí po tisíce let, zejména jeho zlatá verze. I když existuje mnoho odrůd topazu od čirého, žlutého a růžového po modrou, fialovou a hnědou, hlavní barevné odrůdy spojené se Střelcem jsou zlatý (Imperial) topaz, modrý topaz a čirý topaz.

Topaz: Mystický průvodce pro osvobození od stínu vlastních emocí

Topaz patří do skupiny minerálů s kosočtverečnou soustavou, jsou to tedy účinní čističi, rozpouštějí to, co už nechceme (ale máme nebo prožíváme). Tyto kameny jsou jako průvodci za světlem, kteří nás ovdí skrze labyrint emcoí a výzev. Jsou naší vstupenkou k mentálnímu a duševnímu odpočinku, když si přejeme odstranit stíny minulosti, pomáhají nám nadzvednout pomyslnou deku, pod kterou se schovávají tyto neharmonické emoce a skrze kterou často nejsme schopni zahlédnout světlo na konci tunelu. Volíme tyto minerály kdykoliv chceme rozplést pavučinu myšlenek, které nás drží ve stínu.

Zlatý topaz: Klíč k vůli

Zlatý Topaz je jak zlatá vstupenka do světa Střelců. Je to silný kámen slunečního pletence, tedy čakry Solar Plexus, která funguje jako náš vlastní VIP vstup na dobrodružnou párty života. Tento drahokam představuje pevný kotvící bod v realitě pro Střelce. Jejich vůle se posiluje, a oni jsou připraveni vyrazit do světa se vší energií, kterou potřebují k posouvání svých dobrodružných plánů na vyšší úroveň. Zlatý Topaz – klíč ke skvěle otevřené čakře Solar Plexus a cestě k dobrodružství s nádechem luxusu.

Modrý topaz: Myšlení v ostrém režimu

Modrý Topaz - to je takový univerzální kamarád pro Střelce, co ti uklidí mysl od těch temnějších myšlenek a říká: "Odhoď to smetí a pojďme zkoumat vesmír myšlení!" Je to takový duševní mašinfíra, který pomáhá těm přirozeně zvědavým a filozofickým Střelcům udržovat jejich mozkový software v tip-top stavu.

A víš co je na tom nejlepší? Modrý Topaz není jen tak nějaký kámen, který tě podpoří ve studiu a vyšším myšlení. Je to také jakýsi jazykový trenér pro tvoji krční čakru, co tě učí, jak vytáhnout z rukávu ty nejlepší fráze a vyjadřovat svou pravdu s noblesou

Čirý topaz: Křišťálový hrdina pro spirituální upgrade

Čirý topaz je taková křišťálová sprcha pro tvoji auru – zbaví tě všech těch negativních energií a emocí, co se na tebe přilepily jako žvýkačka na podrážku. Je to takový hrdina korunní čakry, co se připojí na pramen myšlení a pomáhá ti spojit se se zdrojem. Takže, když máš pocit, že potřebuješ malou dávku duchovního upgrade, čirý topaz je tvůj lístek k hlubším rovinám myšlení.

A neboj se, nemusíš být žádný duchovní guru, aby sis užila čirý topaz. Je to takový kosmický průvodce pro každého, kdo chce zkoumat svět okolo sebe s troškou víc jasnosti a chuti do života. Takže, až budeš chtít otevřít dveře k větším myšlenkám, čirý topaz je tvůj osobní klíč.

10. Azurit a Střelec

 

Azurit vypadá jako kouzelný modrý mistr, který zná tajemství vesmíru a vypadá jako kousek nebe, co se ztratil na zemi. Starověké kultury ho považovaly za kosmického průvodce, jasnovidci ho nosili jako nebeské vysílačky. Azurit totiž není jen kámen, je to přímá linka k vesmírným pravdám.

Ber ho jako kosmický lístek na cestu za vlastními tajemstvími. Čakra třetího oka je jako vesmírná wifi a azurit ji vylepšuje na super rychlé připojení. Pro Střelce je tohle tak trochu jako navigační systém pro jejich šípy – činí mysl jasnější, rozhodnější a zbavuje ji zmatků. Azurit je jak mentální GPS pro ty chvíle, kdy si Střelec neví rady, kam ten jeho šíp vlastně míří.

A co když se azurit obleče na párty? Když se spojí s malachitem, vytvoří kámen, co se jmenuje azuromalachit. Je to tak trochu vesmírná divočina – tmavě modrá s pruhy světlejší modré a trochou zelené. Tohle není jenom módní kousek, ale kámen, co zpřístupňuje nejhlubší vědomosti a rozmotává i ty nejzamotanější myšlenky. 

A když si s ním medituješ, otevře ti cestu k vnitřním tajemstvím a pomůže ti najít tvůj vlastní vesmírný směr. 

Vibrace nových začátků: Krystaly pro všechny cestovatele životem

Jak už bylo zmíněno, tyto kameny a krystaly dodávají náboj nejen Střelcům, ale i všem, kdo touží po dávce pozitivního vzruchu. Takže se připrav na krystalový záblesk, který dodá tvé energii trochu stylu a luxusu.

Ať už jsi na cestě za dobrodružstvím nebo si jen potřebuješ trochu vyčistit energii, tyto kameny jsou jako malí energetičtí průvodci, kteří ti dodají tu správnou dávku pozitivních vibrací. Nezáleží na tom, jestli jsi Střelec nebo ne – teď je perfektní čas pro všechny, kdo touží po svěží energii a nových začátcích. Vzhledem k tomu, že Střelec má vyšší vibrační frekvenci než jiná ohnivá znamení, může být nejlepší čas v roce udělat něco, co jsi vždy chtěla udělat, využít nabídku, který se ti může naskytnout, a naplánovat si cíle na zbytek roku i na rok příští. Tak si vyber svůj oblíbený kámen a dej svému životu špetku kouzla!

Pro ty, kteří jsou citliví na energie

Obrať se na uklidňující kameny výše, které ti pomohou zmírnit úzkost a pomohou vyrovnat tvou emocionální a logickou mysl, aby ses vyhnula energetickým propadům.

 

STŘELEC A ČAKRY

Střelci, jak je dobře známo, nesou v sobě ohnivou energii spojenou s výrazným optimismem a touhou po dobrodružství. Jejich charakteristická vlastnost spočívá v silné rezonanci s křížovou čakrou, což přináší intenzivní prožitky smyslnosti a kreativity.

Křížová čakra představuje epicentrum naší kreativity a hravé podstaty, nesoucí na svých bedrech nejsmyslnější energii ze všech sedmi čaker. Tento energetický centrální bod je arénou pro prožívání potěšení, sexuality, péče a pohybu. Když je sakrální čakra v harmonii, Střelci se stávají emocionálně naladěnými, soucitnými a empatičtějšími bytostmi.

V případě, že Střelec ztrácí rovnováhu, může se projevit jako <strong3%Epříliš ctilivýn ebo dokonce <strong%3lEehkomyslný, což je jasný signál, že jeho energetický systém čaker vyžaduje pozornost a péči.

2. čakra - křížová

Symbol: lotos se šesti okvětními lístky
Základní princip: tvořivé rozmnožování bytí, vztahy a životní energie
Smyslová funkce: chuť
Harmonická funkce: Harmonické splývání s proudem života, vlastními pocity a přirozený postoj vůči druhému pohlaví.
Projev dominance: Vybíjení energie v přehnané sexuální závislosti, nebo naopak potlačování extrémní žádostivosti, která se čas od času vymkne kontrole.
Projev zablokování: absence smyslnosti a sexuální chladnost zapříčiňuje ztrátu sebeúcty, nerozhodnost, přehnaná skromnost

 

Křížovou čakru můžeš podpořit těmito kameny: karneol, oranžový kyanit, červený jaspis, hematitový křišťál, tangerin, oranžový granát, aragonit a další.