1. Čakra - KOŘENOVÁ

1. čakra - kořenová    

Symbol: lotos se čtyřmi okvětními lístky

Základní princip: tělesná vůle být

Smyslová funkce: čich

Harmonická funkce: Hluboké souznění se Zemí a jejími tvory, nezkalená vitalita, spokojenost, stabilita a vnitřní síla.

Projev dominance: Sklony k materiálnímu vlastnictví a silným smyslovým prožitkům.

Projev zablokování: Málo tělesné a duševní síly k překonání čehokoliv.

Vhodné kameny: Achát, Onyx, Červený korál, Granát, Hematit, Jaspis, Rubín, Magnezit, Obsidián, Lávový kámen

 

CHCI HARMONIZOVAT 1. ČAKRU

 

KOᘔOᖇOᕼ ᗩ 1. ČᗩKᖇᗩ

Každé znamení zvěrokruhu má pozitivní i stínové rysy, ale pochopení toho, jak používat astrologii pro práci s čakrami, ti může pomoci vyřešit a napravit některé stínové vlastnosti, které jsou tvému znamení vlastní.

Kozorohové jsou spojeni s kořenovou čakrou. Toto je čakra síly Kozoroha a je nezbytné, aby zůstala vyvážená, aby se Kozoroh cítil plně schopný a sebevědomý.

Tato čakra je první čakrou a nachází se ve spodní části páteře. Kořenová čakra se zabývá naším pocitem bezpečí a stability ve světě, dvěma pojmy, které jsou silně spojeny s vládnoucí planetou Kozoroha, Saturnem. Kořenová čakra řídí náš pocit kontroly nad naším prostředím a nad námi samými – pocit ztráty kontroly je jasným znamením, že kořenová čakra je zablokovaná nebo nevyvážená.

Když kořenová čakra Kozoroha funguje správně, cítí se sebejistý, schopný a jistý svým postavením ve světě. Zablokovaná kořenová čakra může přispět k tomu, že Kozoroh potřebuje pracovat až do vyčerpání nebo se uzavřít před svými blízkými.

Pro Kozoroha je udržení kořenové čakry nutností. Kozorohův smysl pro zodpovědnost a motivaci spoléhají na bezpečí, které poskytuje vyvážená kořenová čakra.