MALACHIT

Malachit a Kozoroh

Čakra: srdeční

Malachit je krásný kámen představující různé odstíny zelené, od nejhlubší zelené až po nejsvětlejší. I nevyleštěný malachit je krásný, protože připomíná les se svěže zelenými stromy nebo zelené korály pod čistými plážemi.

Je to kámen, který rezonuje především se srdeční čakrou a je milován nejen pro svou fascinující barvu, ale také pro své léčivé vlastnosti.

Malachit je spojován s Kozorohem kvůli jeho síle jako transformačního kamene. Kozorohové bývají nepružní, zvláště pokud jde o to, jak by se s věcmi mělo zacházet, a přestože tyto vlastnosti jsou součástí toho, proč je většina Kozorohů úspěšná ve své kariéře, mohou také přidat napětí ve vztazích. 

Malachit povzbuzuje člověka, aby přijal změny, když je to nutné, otevírá mysl novým perspektivám a zkušenostem. Kozoroh, i když není tak emocionální jako jiná znamení, má tendenci držet se rozhořčení, když věci nejdou tak, jak mají. Malachit otvírá srdce odpuštění a přijetí. 

Malachit jako kámen srdeční čakry pomáhá s jakýmikoli problémy srdce, včetně problémů s dáváním nebo přijímáním lásky. Je ideální pro Kozorohy, kteří mají potíže s řešením konfliktů ve svých vztazích, protože otevírá nejen srdce, ale i mysl pro vyjádření a přijetí lásky. Malachit také pomáhá zmírnit silné emoce včetně hněvu, úzkosti a deprese, což jsou pocity, ke kterým jsou Kozorozi náchylní, když nedostanou to, co chtějí. 

Malachit je vysoce ochranný kámen zejména při cestování, takže je ideální pro Kozorohy, kteří chtějí vystoupit ze své komfortní zóny a prozkoumat svět. Malachit navíc podporuje finanční hojnost a úspěch, vynikající kámen pro již tak finančně zdatného Kozoroha.

Medituj s malachitem, kdykoli pocítíš úzkost z jakýchkoli nadcházejících změn ve tvém životě.

MALACHIT NA ESHOPU

Malachit a Býk

Čakra: srdeční

Malachit je skvělým prostředkem pro zachování emocionální rovnováhy. Poskytuje nám podporu při přijímání toho, jaké byly věci kdysi, a jak se věci mají teď. Navíc nás podporuje při sebevyjádření a podpoře už existujících vztahů.

Malachit nás také povzbuzuje ke krokům ve vývoji emocionální odvahy a poskytuje nám sílu pro riskování. Pomáhá nám také identifikovat, co nás brzdí, a poskytuje nám iniciativu k řešení našich psychických zátěží.

Malachit je účinným ochranným kamenem, ovšem aby si udržel svou účinnost, je důležité jej pravidelně čistit. Nos jej v dobách emočního stresu, aby ses vyhnula bouřlivým situacím. Jako energetický zářič jej nejlépe jej využiješ v ložnici nebo v meditačním prostoru.

MALACHIT NA ESHOPU