VÝZNAM MODRÉ BARVY, ÚČINKY MODRÝCH KAMENŮ

Modrá barva krystalu: Jasnost a komunikace

Modré kameny podporují jasnou komunikaci.

POUŽITÍ PRO
zdokonalení komunikačních dovedností, ujasnění si svých potřeb a vnesení jasnosti do situace
 
ČAKRY
krční, třetí oko, korunní
 
ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU
Vodnář
 

Jsou to například: lapis lazuli, akvamarín, modrý krajkový achát, larimar, apatit, safír, amazonit, sodalit, modrý kyanit, angelit, celestýn, fluorit, karibský (modrý) kalcit, modrý topaz, modrý turmalín, modrý aventurín a mnohé další.

Stejně jako oceán a obloha mohou být modré krystaly uklidňující – ale jsou také mimořádně silné. Modré krystaly představují jasnou komunikaci a upřímné vyjádření našich myšlenek. Přinášejí jasnost a sílu do vyjadřování naší pravdy a pomáhají nám zůstat chladní, klidní a soustředění, když sdílíme, co máme na mysli. Snažíš se najít slova v obtížné situaci? Modré odstíny ti pomohou jasně vyjádřit tvé nápady nebo emoce a jsou skvělé například pro různé porady a ro prezentace.

Modré kameny jsou vyšší vibrací týkající se především krční čakry, 3. oka a korunní čakry. Rezonují s mentální, emocionální a duchovní sférou a lze je použít k vyrovnání, sladění, přitahování, ochraně, zvětšování, zmenšování a objasňování energií v těchto sférách. Velkou pozornost věnuj modrým kamenům, jako je azurit nebo iolit, protože ti mohou pomoci odhalit intuitivní schopnosti, které jsou latentní uvnitř každého z nás. Mohou pomoci jemně probudit to, co už je tvé  –  ale stejně jako nevycvičený sval se v současné době může zdát, že schopnosti jsou slabé.

Modrá je ze všech barev nejvíce nehmotná. Obecně ji příroda ukazuje jenom díky procesu průhlednosti, stejně jako v případě zdánlivé prázdnoty obsažené ve vzduchu nebo odražené ve vodě, křišťálu či zrcadlící se v diamantu. Právě proto modrá barva často evokuje prázdnotu, ale ne dokonalou blaženou prázdnotu, kterou značí bílá barva. Modrá, sama o sobě nehmotná, takřka odhmotňuje vše, co se ocitne ve sféře jejího vlivu. Někdy je ztotožňována s cestou do nekonečna, kde se skutečné mění v imaginární. Úplně se ztotožnit s modrou znamená vstoupit do jiného světa, jako když se Alenka v říši divů dostane do světa za zrcadlem.

Modrá barva,

tak jako modré kameny, je barvou důvěry. Důvěry, že vše má svůj smysl, důvěry že každý z nás má své místo na slunci, důvěry, že po bouřce opět vyjde slunce. Modré kameny nám přináší klid, protože když důvěřujeme, nemusíme nikam pospíchat, nemusíme řešit, dovolujeme si nechat vše plynout. Modré kameny nás učí trpělivosti, respektu a soucitu jak vůči sobě, tak i vůči ostatním. Modrá utišuje rozbouřené emoce, přináší do vztahů porozumění a harmonii. Pokud máš příliš horkou hlavu, nos u sebe modrý kámen a dovol mu, aby ti dodal více nadhledu a trpělivosti.

Modré kameny: kyanit, modrý achát, akvamarín, angelit, modrý kalcit, modrý opál, celestýn, fluorit, safír, modrý topaz, modrý turmalín…

Charakteristické rysy a prožitky osobnosti, u které v auře převažuje proud modré barvy:

rovnováha
citlivost
stabilita
čistá láska
věrnost
touha po svobodě
naděje
všeobjímající láska

 

Indigo

je barvou moudrosti a duchovnosti. Indigo kameny jsou ideálními učiteli, sáhni po nich, když potřebuješ uvolnit překotnou mysl, když se chceš věnovat sebereflexi a sebepoznání. Je to barva transformace.

Indigové kameny: azurit, lapis lazuli, sodalit, iolit, sokolí oko, tanzanit, …

Charakteristické rysy a prožitky osobnosti, u které v auře převažuje proud indigo:

inteligence
vyšší intuice
čistota
genialita
stažení se z okolního prostředí
střídmost
vytříbenost
ušlechtilost
 

Tyrkysová

je barvou harmonie, spojení nahoře a dole, vně i uvnitř, ohně a vody… Dokáže tě vrátit a udržet ve svém středu. Je jedno, jak moc jsi vychýlená, tyrkysová tě dokáže dostat zpět do harmonie. Prožilas nějakou dramatickou situaci, cloumá tebou vztek, čelíš agresivitě? Jsi zamilovaná až po uši, utápíš se v touze a emocích? Tato barva tě zase uzemní.

Tyrkysové kameny: tyrkys, chryzokol, chalkantit, larimar, apatit, amazonit, …