KAMENY PRO RYBY

RYBY

V tomto článku:

  • základní informace o znamení Ryby
  • charakteristika znamení Ryb
  • silné a slabé stránky Ryb
  • krystaly a kameny pro Ryby
  • Ryby a čakry

ZÁKLADNÍ INFORMACE O RYBÁCH

Doba trvání: 20. února až 20. března
Symbol: ryba
Živel: voda
Kvalita znamení: proměnlivé
Planetární vládce: Neptun
Protilehlé znamení: Panna
Čakra: 7. - korunní
 

ᖇYᗷY – ᑕᕼᗩᖇᗩKTEᖇIᔕTIKᗩ ᘔᑎᗩᗰEᑎí

Od 19. února do 20. března je Slunce v Rybách. Ryby, kterým vládne Neptun, římský bůh vod a moří, jsou velmi intuitivní a emocionální znamení. Během tohoto období bude každé znamení zvěrokruhu vystaveno energii Ryb; to znamená, že všichni zažijeme výhody i výzvy energie Ryb. Jak tě tato energie ovlivňuje, závisí na tvé osobnosti, tvé schopnosti přizpůsobit se změnám a postavit se výzvám, které tě mohou potkat.

Ryby jsou posledním znamením zvěrokruhu a korespondují s koncem zimy. Toto období tě může nabádat k hluboké introspekci a ohlédnutí za tvými zkušenostmi z minulého roku. Ryby jsou možná jedním z nejintuitivnějších znamení zvěrokruhu, a tak je ideální čas přemýšlet o své minulosti, smířit se s minulými chybami a zjistit, ve kterých aspektech svého života potřebuješ změnu. Jako proměnlivé znamení jsou lidé narození pod Rybami známí jako přizpůsobiví, flexibilní a sympatičtí – vlastnosti, které je užitečné mít, když jsi uprostřed zásadních změn ve svém životě.

Stejně jako ostatní vodní znamení jsou i Ryby poháněny empatií a emocemi. Znamení je symbolizováno dvěma rybami plavajícími v opačných směrech, což je interpretováno tak, že jde o dualitu v osobnosti Ryb.

Někomu se může zdát energie Ryb trochu „moc“, zvláště těm, kteří nejsou zvyklí pracovat se svými emocemi a mají určitý odpor ke změnám. Ale existují kameny a krystaly, které ti mohou pomoci využít pozitivní energie a vyrovnat se s jakýmikoli problémy, které může energie Ryb přinést. Tyto kameny jsou v tomto období prospěšné pro všechny bez ohledu na znamení.

ᗷᒪIžší ᑭOᕼᒪEᗪ ᑎᗩ ᔕIᒪᑎé ᗩ ᔕᒪᗩᗷé ᔕTᖇáᑎKY ᖇYᗷ

Vysoce intuitivní, kreativní a inteligentní Ryby jsou známé svou schopností vycítit věci, které ostatní nevnímají, což jim dává velkou schopnost empatie. Jejich hluboká intuice a sympatická povaha z nich tak dělá skvělé posluchače a dobré poradce. Jsou také známí tím, že nesoudí, i když mají tendenci cítit věci hlouběji, ostatní. Když se o své pocity a problémy podělíš s přítelem nebo příbuzným ve znamení Ryb, můžeš očekávat, že tě budou poslouchat a sympatizovat, ale nikdy nebudou soudit.

Ryby jsou velmi loajální lidé, zejména svým přátelům a rodině. I když se Ryby zdají být společenské, ve skutečnosti dávají přednost malým skupinám lidí spíše než velkým skupinám. Mohou být ochotné komukoli naslouchat a dokonce i poradit, ale pokud jde o sdílení vlastních pocitů a emocí, jsou Ryby často uzavřené a jsou ochotné se podělit jen s několika vyvolenými, protože mají tendenci se držet přesvědčení, že ostatní lidé nebudou rozumět jejich pocitům.

Ryby jsou obecně tiší lidé, ve společenských situacích raději poslouchají a pozorují, než mluví. Zatímco Ryby jsou rády v blízkosti rodiny a blízkých přátel, obecně rády tráví čas o samotě buď přemýšlením, nebo popouští uzdu své fantazii. Také se rádi zapojují do venkovních aktivit, zejména aktivit souvisejících s vodou, ať už sami nebo se svou rodinou, přáteli a dalšími blízkými lidmi.

O Rybách je známo, že jsou zasněné a idealistické, ale mají i svou logickou stránku. I když možná zjistíte, že Ryby rozptylují jejich vlastní myšlenky a fantazie, jsou také schopny plnit úkoly rychle, když se na to zaměří. Právě v jejich snech versus jejich skutečná realita se dualistická povaha Ryb projevuje nejvíce. V jednom okamžiku mohou být zcela ponořeni do fantazií a denních snů, v dalším se pak snadno vrátí do reality.

Být hluboce emocionální je pro Ryby silnou i slabou stránkou. Na jedné straně schopnost hluboce cítit a být v kontaktu se svou intuicí jim dává silný morální kompas, ale může to být také jejich největší ztráta, zvláště když podlehnou náročným emocím. Když se Ryby cítí přemoženy těmito emocemi, mohou upadnout do deprese a ztratit schopnost vidět dobro ve světě. Mají sklon k přílišnému přemýšlení a příliš se zamotávají do problémů, což může způsobit ztrátu smyslu pro dobrý úsudek a schopnost problémy řešit. Ryby jsou idealisté a vidí na světě to dobré, jen když se cítí optimisticky, ale dokážou svět vnímat také jako krutý a tvrdý, když jsou vystaveny přílišnému množství negativity. Když Ryby pociťují příliš mnoho negativity, mohou se uchýlit k útěku a mohou mít tendence se omamovat a opíjet, aby ztišily své přemýšlející mozky a otupily své emoce.

Ve vztahu jsou Ryby velmi loajálními partnery. Milují být v oddaném vztahu, a když jsou zamilovaní, mají tendenci nabídnout svým partnerům vše, co mají, z celého srdce a nezištně. I když neočekávají nic na oplátku, když jim partner zlomí srdce nebo je zradí, mají tendenci ztrácet veškerý smysl pro realitu a hledat potěšení jinde.

Ryby, stejně jako každé jiné znamení, mají negativní aspekty své osobnosti. A i když je čas od času zahlédneš, zjistíš, že Ryby jsou obecně spřízněné duše a velmi snadno se s nimi mluví, a proto se na ně většina lidí obrací s žádostí o radu.

Období Ryb může být pro některé lidi obtížné, ale může to být také nejlepší čas, kdy se dostat do kontaktu se svou emocionální stránkou a spojit se se svou intuicí. Také pokud máš potíže se vypořádat se změnami, které se v tvém životě dějí, nebo nemáš odvahu k provedení nezbytných změn, které potřebuješ ke zlepšení sebe a svého života.

Níže uvedené kameny a krystaly ti mohou pomoci v tomto období posílit tvé pozitivní vlastnosti využitím silné intuitivní energie Ryb. Mohou ti také pomoci zmírnit tvé negativní vlastnosti tím, že ti pomohou vypořádat se se svými emocemi zdravým způsobem. I když tyto kameny mají zvláštní vztah k Rybám, mohou tyto kameny a krystaly během období Ryb prospět každému, protože jsou speciálně naladěny na práci s energií Ryb.

ᖇYᗷY ᗩ KᖇYᔕTᗩᒪY

1. Akvamarín a Ryby

Čakry: Krční & Srdeční

Akvamarín je jedním z hlavních kamenů pro Ryby; je to také tradiční kámen pro březen. Je to velmi uklidňující kámen se silnou vazbou na vodu. Akvamarín je dokonalým meditačním kamenem pro Ryby, protože zmírňuje silné emoce a je známo, že pomáhá při objevování skrytých aspektů reality. Je zvláště užitečný při vyvažování duality v osobnosti Ryb, protože pomáhá člověku lépe porozumět své realitě.

Akvamarín je také silným ochranným kamenem, zejména při cestování po vodě nebo při činnostech souvisejících s vodou. Jako kámen srdeční a krční čakry pomáhá akvamarín podporovat efektivní komunikaci ze srdce a umožňuje Rybám, které mají často problémy s vyjadřováním vlastních pocitů, otevřít se a sdílet své osobní pravdy s ostatními, zejména s těmi, kteří jsou jim blízcí.

AKVAMARÍN NA ESHOPU 

2. Modrý krajkový achát a Ryby

Čakry:  Krční

Modrý krajkový achát je nádherný světle modrý kámen s bílými pruhy na povrchu. Jemné blues modrého krajkového achátu tě inspiruje ke spojení se svým božským duchem.

S vysokou schopností empatie může Modrý krajkový achát Rybám pomoci zlepšit jejich empatii k ostatním a zároveň se stát otevřenějšími vůči sdělování svých vlastních pocitů a problémů.

Modrý krajkový achát je zvláště účinný, pokud jde o sdělování tvých osobních pravd. Povzbuzuje tě, aby ses svým blízkým otevřela a odhalila, co se skutečně děje v zákulisí tvého života. Když se otevřeš, zahájíš proces uvolňování těch těžkých emocí, které tě drží zpátky.

Je to také velmi uklidňující kámen, který je ideální pro Ryby, které mohou mít potíže, když dojde na změnu nebo nečekanou životní událost. Pro ty, kteří v toto období potřebují zmírnit energetické turbulence, je zde modrý krajkový achát jako symbol klidu. Nos modrý krajkový achát jako šperk nebo umísti zářič do prostoru, kdykoli se cítíš vystresovaná, úzkostlivá nebo jen obecně neklidná. Je také zvláště užitečné použít ho kdykoli potřebuješ vedení při komunikaci s ostatními. Umožňuje ti komunikovat s moudrostí, intuicí a empatií

ACHÁT NA ESHOPU 

3. Ametyst a Ryby

Čakry: Třetí oko a korunní

Ametyst je další kámen pro Ryby a je tradičním kamenem pro ty, kteří se narodili v únoru. Jelikož jsou Ryby velmi emocionální znamení, je ametyst vynikajícím krystalem pro zklidnění extrémních emocí. Jako kámen čakry třetího oka je ametyst mocným zesilovačem vrozené intuice a intelektu Ryb.

Je také spojován s korunní čakrou, která ti pomáhá spojit se s tvým vyšším já a celým vesmírem, díky čemuž je ametyst mocným meditativním krystalem, zvláště když se cítíš ztracená a rozčarovaná.

Ametyst se od starověku používal k prevenci intoxikace alkoholem, a proto se mu často říká „kámen střízlivosti“. Pomáhá při zmírňování závislostí, zejména zneužívání návykových látek.

Nos ametyst jako šperk nebo umísti ametystový zářič do prostoru, kdykoli se cítíš příliš emocionálně.

AMETYST NA ESHOPU 

4. Fluorit a Ryby

Čakra: všechny

Fluorit je k dispozici v široké škále barev – od modré, tyrkysové, zelené a žluté až po fialovou, růžovou, čirou a duhovou – což z něj dělá velmi všestranný krystal. Fluorit je obecně známý tím, že podporuje duševní jasnost. Je to užitečné zejména pro Ryby, protože mají tendenci být emotivnější než jakékoli jiné znamení. Fluorit, v závislosti na barvě, odstraňuje blokády v odpovídající čakře, aby umožnil volný tok životní síly.

Nos fluorit jako šperk nebo umísti fluoritový zářič do prostoru kdykoli se cítíš nevyváženě, protože je to vynikající krystal pro stabilizaci energií. Pomáhá také posilovat vlastní intuici a podporuje jasnou a efektivní komunikaci. Kromě posílení mentálních schopností pomáhá fluorit také zvýšit kreativitu. Ryby jsou všeobecně známé svou kreativitou, a proto je pravděpodobněji najdete pracovat v tvořivých oblastech.

FLUORIT NA ESHOPU

5. Citrín a Ryby

Čakry: Pupeční (Solar Plexus)

Citrín je kámen Jupitera, který řídí rozpínavost a hojnost. Citrín podporuje pevné hranice a pomáhá dosáhnout výše zmíněného nezbytného omezení. Citrín je také nejlepší volbou pro hojnost a manifestaci. Práce s jeho energií a zasazení semínek záměru v prázdném prostoru může být velmi obohacující. Proto je citrín důležitý pro ryby, které probíhají v energiích Hromnic – skrytých počátků.

Citrín může Rybám pomoci pozvednout jejich náladu, když jsou na dně, a pomoci jim vidět světlejší stránku věcí. Může jim to také pomoci najít energii a motivaci jít do věcí, do kterých se jim vůbec nechce. Nos citrín v jako šperk nebo třeba v kapse jako kapesní orgonit, aby sis uchovala jeho energii ve své auře.

CITRÍN NA ESHOPU

6. Heliotrop a Ryby

Čakra: Srdeční a Kořenová

Heliotrop je možná jeden z nejmocnějších typů Jaspisu. Je to zvláště silný kámen pro uzemnění a ochranu. Vzhledem k tomu, že Ryby mají tendenci se ztrácet ve svých fantaziích a snech, je Heliotrop obzvláště užitečný kámen, protože tě uzemňuje zpět na Zemi a posiluje tvé spojení s realitou .

Je také velmi užitečný v dobách extrémního emocionálního utrpení, protože jeho léčivá energie odpovídá vibracím Země a pomáhá ti cítit se uzemněná a stabilní. Heliotrop ti také může pomoci rozlišit mezi iluzí a realitou, zejména v těžkých časech, například když se vypořádáváš se zradou a opuštěním.

Nos Heliotrop jako šperk nebo umísti orgonity s heliotropem do prostoru k podpoře bezpodmínečné lásky a trpělivosti, zejména vůči sobě. Zatímco Ryby jsou známé svou tolerancí vůči ostatním, často mají problém projevit stejnou laskavost i sami sobě. Heliotrop podporuje sebelásku a pomáhá ti přijmout tvou realitu. 

7. Tyrkys a Ryby

Čakra: Krční

Tyrkys má bohatou historii používání napříč mnoha starověkými civilizacemi a kulturami. Byl uctíván pro své silné metafyzické vlastnosti a válečníci ho používali jako ochranný amulet. Byl také široce používán králi, vůdci a šamany, protože podporuje jasnost myšlení a vize.

Tyrkys zvyšuje duševní, fyzické a duchovní schopnosti. Tyrkys je pro Ryby užitečným meditativním kamenem, protože jeho energie je zároveň uklidňující a posilující.

Nošení tyrkysu jako šperku, může nabídnout ochranu před negativitou a je také užitečné při zmírňování nadměrné energie a emocí. Umísti zářič s tyrkysem do prostoru během období Ryb, pokud pracuješ na důležitých podnicích, protože zvyšuje prosperitu a štěstí

8. Skoryl (černý turmalín) a Ryby

Čakra: Kořenová

Černý turmalín je jedním z nejsilnějších drahokamů Ryb, pokud jde o odvrácení negativní energie. Ve starověku byl široce používán jako ochranný talisman proti démonům a jiným hrozbám.

Černý turmalín pohlcuje negativitu ve tvém okolí, stejně jako negativní emoce, ať už z tvého nitra nebo od ostatních, a jako takový je velmi užitečným kamenem, který můžeš nosit s sebou, zejména v období Ryb, protože je známo, že znamení je vysoce emocionální a citlivé.

Nošení černého turmalínu jako šperku je obzvláště užitečné, protože kámen neustále pohlcuje negativní emoce. Můžeš také meditovat s černým turmalínem nebo jej umístit jako zářič do prostoru, když cítíš, že potřebuješ uzemnění.

SKORYL NA ESHOPU 

9. Labradorit a Ryby

Čakra: krční, třetí oko

Labradorit je uctíván nejen pro své krásné fyzikální vlastnosti (když je kámen vyleštěn, vykazuje opalizující lesk známý jako labradorescence), ale také pro své magické vlastnosti. Je to kámen zahalený tajemstvím, protože ve své surové podobě vypadá labradorit jako běžná skála. Skutečná krása labradoritu se projeví teprve tehdy, když je vybroušen a vyleštěn. Právě díky této jedinečné kvalitě kamene je považován za prvotřídní kámen transformace.

Labradorit je vynikající kámen pro Ryby, protože je to mocný kámen pro posílení intuice. Labradorit jako základní kámen Ryb pomáhá nejen podporovat efektivní komunikaci, ale také pomáhá snižovat negativitu a pomáhá rozptýlit iluzi, což ti umožní vidět realitu takovou, jaká je.

Nos labradorit jako šperk, chceš-li se efektivně vyjádřit. Nošení labradoritu pomáhá očistit tvou auru od negativních emocí. Medituj s labradoritem nebo umísti do prostoru orgonity a zářič s labradoritem, pokud se chceš napojit na vyšší roviny myšlení.

LABRADORIT NA ESHOPU

10. Lapis Lazuli a Ryby

Čakra: krční a třetí oko

Stejně jako u labradoritu se věří, že Lapis Lazuli má v sobě magické vlastnosti. Silně rezonuje s krční čakrou a je předním kamenem pro komunikaci všeho druhu. Aktivuje také čakru třetího oka, posiluje intuici a intelekt.

LapisLlazuli je užitečný kámen pro Ryby, protože posiluje komunikaci a povzbuzuje člověka, aby mluvil upřímně a vyjadřoval svou osobní pravdu. Zlepšuje výkon kreativních typů, zejména spisovatelů a novinářů. Je to také skvělý výkonový kámen pro politiky, učitele, sociální pracovníky a kohokoli, jehož pracovní náplní je oslovování velkých skupin lidí.

Nos Lapis Lazuli jako šperk pro usnadnění efektivní komunikace. Můžeš s ním také meditovat, zejména v období emočního stresu, protože pomáhá vyčistit mysl, aby ses mohla spojit se svou intuicí. Lapis Lazuli je dokonalý kámen, který můžeš jako zářič umístit do prostoru zejména při práci nebo studiu, protože vyrovnává tvé emoce a přináší harmonii do okolí, takže se můžeš soustředit na důležité úkoly.

LAPIS LAZULI NA ESHOPU

11. Sodalit a Ryby

Čakra: hrdlo a třetí oko

Sodalit je dalším vynikajícím kamenem, který můžeš využít během období Ryb. Posiluje intuici a podporuje sebevyjádření. Je to také silný zesilovač pozitivní energie, díky čemuž je skvělým kamenem pro spolupráci s jinými kameny Ryb. Kromě toho je sodalit vynikajícím kamenem pro vyrovnávání emocí, což jej činí zvláště užitečným v tomto období, kdy emoce mohou být poněkud divoké.

Nos sodalit jako šperk, samotný nebo ve směsi s jinými krystaly, abys udržela své emoce pod kontrolou. Umísti orgonity a zářič se sodalitem do prostoru, když se chceš efektivně vyjádřit, pomůže ti napojit se na svou intuici, abys věděla, kdy mluvit a kdy mlčet. Sodalit ti také pomůže vyjádřit se, aniž byste dovolila, aby tvé emoce ovládly tvá slova. Spolu s Lapisem je ideální do každé zasedací místnosti.

SODALIT NA ESHOPU

Jak už bylo zdůrazněno, všechny kameny a krystaly uvedené výše mohou být v období Ryb přínosem pro každého, bez ohledu na jeho znamení zvěrokruhu. Pokud jsi ve znamení Ryb, možná budeš chtít přidat některé kameny a krystaly z tohoto seznamu do své sbírky, protože jsou nejen užitečné v tomto období, ale také ti mohou významně pomoci udržet zdravou rovnováhu ve všech aspektech tvého života po celý rok.

Ti, kteří byli citliví na energii předchozího období Vodnáře, mohou těžit zejména z uklidňujících a uzemňovacích kamenů uvedených výše. Pokud chceš mít náskok při plánování na příští rok, tyto kameny se svými pozitivními a uklidňujícími energiemi mohou být právě tím, co potřebuješ, aby ses mohla soustředit na své cíle. Jak vždy také doporučujeme, je nejlepší, aby sis před použitím jakéhokoli kamene, ať už jako šperku nebo kamene jako takového nebo krystalového zářiče stanovila záměr, aby byly přesně naladěny na účel, ke kterému je hodláš použít.

RYBY A ČAKRY

Každé znamení zvěrokruhu má pozitivní i stínové rysy, ale pochopení toho, jak používat astrologii pro práci s čakrami, ti může pomoci vyřešit a napravit některé stínové vlastnosti, které jsou tvému znamení vlastní.

Pro dvanácté a poslední znamení zvěrokruhu není žádným překvapením, že existuje celá řada mocných čakrových bodů, na které se můžeš soustředit. Pro Ryby je však korunní čakra nejintenzivnější a nejsilnější.

Máš úžasné psychické dary a silnou intuici. Korunní čakra ti nejen umožňuje napojení na tvou nejmystičtější stránku, ale také ti umožňuje používat ji k větším účelům. Jak procházíš svou vlastní životní cestou, zjišťuješ, že dary, které máš, jsou určeny ke sdílení s ostatními a tato čakra ti to umožňuje.

7. ČAKRA - KORUNNÍ, TEMENNÍ

Symbol: lotos s tisíci okvětními lístky

Základní princip: čiré Bytí

Smyslová funkce: neuvedena - dochází ke splynutí s Universem

Harmonická funkce: Když se začíná korunní čakra otvírat, zažívá člověk stále častěji okamžiky, při kterých bude mizet oddělenost vlastního bytí od vnějšího života. Vědomí bude dokonale ztišené a široké, a v tomto klidu dochází k uvědomění vlastní podstaty jako všudypřítomného čirého Bytí, ve kterém je vše obsaženo. S postupným rozvíjením čakry se tyto okamžiky stanou častějšími a budou stále jasnější, až přejdou v trvalou skutečnost. Je-li člověk pro ně zralý, může toto konečné osvícení nastat náhle a nelze z něj již "propadnout" zpět. Individuální já se stane "Já" Universa.

Projev dominance: V této čakře nedochází k dominanci.

Projev zablokování: Pocit oddělenosti od plnosti bytí. Člověk není nikdy úplně zbaven pocitu strachu. Ostatní čakry se nemohou rozvinout do celé šíře svých možností, jejich jednotlivé energie nevibrují v plném souladu s Univerzem a tím nejsou ani v plné harmonii se sebou navzájem. Vládne pocit nejistoty a nesmyslnosti z dosavadního života a je umocněn strach ze smrti.

Krystaly, které pracují s korunní čakrou, jsou například: křišťál, selenit, měsíční kámen, danburit, ametyst, kaktusový ametyst, apofylit, fialový skapolit a mnoho dalších.

CHCI HRAMONIZOVAT 7. ČAKRU

 

Nechceš přijít o další inspirativní články?

Zaregistruj se do našeho newsletteru a nic ti už neunikne! ⬇️