KAMENY PRO BERANY

ᗷEᖇᗩᑎ

V tomto článku:

  • základní informace o Beranovi
  • charakteristika Berana
  • silné a slabé stránky Berana
  • krystaly a kameny pro Berany

ᘔÁKᒪᗩᗪᑎí IᑎᖴOᖇᗰᗩᑕE O ᗷEᖇᗩᑎEᑕᕼ

Doba trvání: 21. března až 19. dubna
Symbol: beran
Živel: oheň
Kvalita znamení: základní / kardinální
Planetární vládce: Mars
Polarita: mužské / denní
Kov: železo
Barva: červená
Tarotová karta: Císař
Protilehlé znamení: Váhy
Čakra: 2. - křížová

ᗷEᖇᗩᑎ – ᑕᕼᗩᖇᗩKTEᖇIᔕTIKᗩ ᘔᑎᗩᗰEᑎí

Od 21. března do 19. dubna se Slunce nachází v znamení Berana. První z ohnivých znamení zvířetníku vyzařuje velmi silnou a vysokovibrační energii, která ovlivní všechna znamení zvěrokruhu. Jak budeš zasažena touto energií, závisí na tom, jak dokážeš využívat svou osobnost a schopnost přizpůsobit se změnám a výzvám, které ti může toto období přinést. Beran je symbolicky spojen se začátkem jara a přináší nám jako vždy pozitivní i negativní aspekty.

Beranu vládne Mars - nejen římský bůh války, ale i planeta symbolizující sílu vůle, energii a odvahu. Berani jsou ambiciózní průkopníci, kteří jsou odhodlaní dosáhnout svých cílů.

Jako znamení uzavírající cyklus zvěrokruhu mají Ryby výhodu pocházející z poznatků ostatních znamení, zatímco Beran je názornou protiváhou, protože jeho období opět roztáčí kolo zvěrokruhu. Právě to je důvod, proč je Beran obecně známý jako ten, který se učí z chyb, omylů a příležitostí, které mu osud přináší.

Energie Berana se od předchozího období velmi liší a může být pro ty, kteří jsou citliví, trochu příliš. Na druhé straně, mnozí mohou této energie využít k dosažení svých cílů. Níže najdeš kameny a krystaly, které ti mohou pomoci v období Berana, ať už chceš zmírnit své negativní vlastnosti nebo posílit ty pozitivní. Zjisti víc o Beranovi a jeho spřízněných kamenech - čti dál!

ᗷᒪIžší ᑭOᕼᒪEᗪ ᑎᗩ ᔕIᒪᑎé ᗩ ᔕᒪᗩᗷé ᔕTᖇáᑎKY ᗷEᖇᗩᑎᗩ

Beran je prvním znamením ve zvěrokruhu a jeho energie je opravdu nezadržitelná. Je dynamický a plný ohnivé vášně. Nezdržuje se a dělá věci rychlostí blesku, aby se mohl okamžitě vrhnout na další úkol. Odvážný a soutěživý duch Berana se projevuje při práci i mezi přáteli, což ho řadí spolu se Lvem a Střelcem do skupiny nejaktivnějších znamení zvěrokruhu. Beran se do věcí často pouští bez rozmyslu, ale nebojí se udělat první krok.

Berani mají proslulou schopnost dokončit cokoli, co se jim postaví do cesty. Jejich organizační schopnosti jsou neomylné a často je vidíme, jak se věnují několika úkolům najednou. To může vést ke konfliktům s lidmi, kteří nejsou schopní držet s nimi krok. Jejich pevná vůle je známá a jejich cíle jsou vždy jasné: dosáhnout co nejlepšího výsledku.

Berani jsou proslulí svou cílevědomou a vážnou povahou, ale také pozitivním přístupem k životu - jejich nakažlivé štěstí se projevuje ve společenských interakcích, ať už je to ve spojení s týmovou prací, nebo ve vztahu.

Beranům není cizí snaha překonávat sebe sama. Jejich impulzivní povaha je základem jejich zvídavosti a touhy po dobrodružství, která je provází po celý život. I když se občas mohou dostat do nežádoucí situace, Beran nikdy nelituje, že něco zkusil. Berani mají v sobě určitou magnetickou sílu, která přitahuje ostatní. Berani, kteří se rádi dělí o své příběhy a dobrodružství, mají jen malé potíže s nalezením vnímavého publika.

Beranům vládne Mars, Bůh války, a to znamená, že jsou obvykle svéhlaví a odvážní. Nicméně, v případě, že narazíte na skromného a jemného Berana, je více než pravděpodobné, že čelil nějakým životním výzvám. Není snadné přemoci silnou a náruživou povahu Berana, protože mívají zvyk jít rovnou k věci.

Symbolizovaní beranem, Berani jsou obecně tvrdohlaví, s pevnou vírou ve svůj názor. To může vyústit v konflikty s ostatními, pokud se nechají unést. Na druhou stranu jejich energie a odvaha činí z nich úžasné vůdce, a pokud potřebuješ někoho, kdo by tě povzbudil k akci, Beran je ten správný. Jejich přirozená schopnost zvednout morálku a sebevědomí je velmi užitečná při zahájení jakéhokoli velkého projektu.

Berani jsou typickým představitelem ohnivého živlu, což se projevuje jejich fyzickou aktivitou. Pokud zůstávají delší dobu příliš pasivní, mohou být velmi podráždění. Rádi cestují, a proto se spřátelí s lidmi z různých prostředí a s různorodými osobnostmi, protože je přitahuje mnoho rozmanitých možností, které jim život nabízí. Berani jsou přímí a upřímní, takže mají mnoho přátel a vytváří s nimi trvalé vztahy, jež jsou plné zábavy a zajímavých zážitků.

ᗷEᖇᗩᑎ ᗩ KᖇYᔕTᗩᒪY

1. Akvamarín a Beran

Čakry: Krční, Srdeční

Akvamarín je úžasný, světle modrý (často s nádechem modrozelené barvy) drahokam se silnými uklidňujícími vlastnostmi. Ohnivý živel Berana může být občas příliš intenzivní, ale akvamarín může pomoci uklidnit jeho plameny. To je zvlášť důležité pro Berana nebo pro kohokoli, kdo touží po vnitřní rovnováze.

Akvamarín je silně propojený s krční čakrou a je ideální pro ty, kteří ve své profesi musí často vystupovat veřejně. Také odstraňuje úzkost tím, že uklidňuje emoce a očišťuje znečištěnou mysl, čímž z nás činí sebevědomé a přesvědčivé řečníky.

Akvamarín je pro Berany, kteří mají sklon mluvit předtím, než si promyslí, co chtějí sdělit, zvlášť užitečný. Tento kámen posiluje intuici a sebeuvědomění. Před veškerou náročnou konverzací se několik minut ztiš a medituj s akvamarínem, aby ses ujistila, že budeš mluvit stručně a klidně.

Dopřej si akvamarínové šperky, nebo umísti akvamarínový zářič do prostoru, abys mohla těžit z jejich soucitné energie. Akvamarín podporuje trpělivost, a také ti pomáhá dosáhnout duševní jasnosti, což ti umožní vyřešit zdánlivý chaos, zejména když cítíš duševní nepohodu.

AKVAMARÍN NA ESHOPU 

2. Ohnivý achát a Beran

Čakry:  Kořenová, křížová

Ohnivý achát je kámen, který vybízí k projevení vášně a odvahy – vlastnosti, které jsou pro Berany jako stvořené. Navíc přispívá k rozvoji kreativity a podněcuje pozitivní sebeprosazení.

Je to kámen, který pomáhá uklidnit přílišnou energetickou aktivitu a touhy, je tedy skvělým řešením zejména pro sebevědomé Berany a všechny, kteří mají sklon k přehánění.

Nos ohnivý achát jako šperk nebo ho schovej do kapsy, aby sis udržela vysokou úroveň kreativity a našla nové způsoby, jak se dívat na úkoly, bez ohledu na to, jak jednoduché či složité se mohou zdát. Ohnivý achát ti dává schopnost otevřené mysli, ať už ve tvém profesním nebo osobním životě, což je něco, co mohou Berani využít, protože mají tendenci být rigidní, pokud jde o přijímání názorů druhých lidí.

ACHÁT NA ESHOPU 

3. Ametyst a Beran

Čakry: třetí oko, korunní, hvězda duše

Ametyst je velmi silný krystal, zejména pokud jde o posílení intuice a duševní bystrosti. Krásný kámen, o kterém je známo, že uklidňuje a udržuje bystrý rozum, je prospěšný pro ty, kteří mají tendenci se ve svých úkolech ztrácet. Ametystové kameny mohou odlehčit přepracovanou mysl a znovu získat vnitřní rovnováhu.

Ametyst, považovaný za klenot intuice, je skvělou inspirací pro kreativitu a zároveň učí opatrnost. Tento kámen se harmonicky doplňuje s impulzivními Berany, uvolňuje jejich sílu a pomáhá jim nastavit rovnováhu.

Ametysty mají pověst jakožto talisman proti nadměrnému opilství a požitkářství. Jejich název pochází z řeckého slova „Amethystos“, které se dá volně přeložit jako „nespoutaný požitkářstvím“.

Ametyst je skvělým společníkem pro nadšené Berany, kteří mají odvahu vítat všechny nové výzvy. Tento kámen podporuje kreativitu a odstraňuje vnitřní omezující myšlenky, díky čemuž se můžete plně ponořit do nových aktivit beze strachu.

AMETYST NA ESHOPU 

4. Karneol a Beran

Čakra: kořenová, křížová

Karneol je kouzelný kámen, který fascinuje lidi svými jasnými odstíny žluté, červené a tmavě oranžové - barvami ohnivé síly. Silně se spojuje se znamením Berana a pomáhá zvýšit energetickou úroveň a dosáhnout vnitřního souladu.

Karneol přináší rozhodnou a odvážnou energii, která lidem dodává odvahu a motivaci. V dobách starověku si válečníci zdobili krk karneolem, aby si dodali odvahu, když čelili nepřátelským silám.

Karneol podporuje duševní jasnost a pomáhá nastavit rovnováhu v myšlení. Může být umístěn v různých prostředích pro získání různých účinků. Umístění Karneolu u vchodu do domu pomůže ochránit před nejistotou a úzkostnými myšlenkami. Můžete také umístit karneol pod polštář pro ochranu před chaotickými sny a nočními můrami. Je však důležité být opatrní u citlivých jedinců trpících nespavostí, protože kameny s vysokou energií, jako je karneol, mohou vyvolat neklid.

Nosit karneol jako šperk je skvělý způsob, jak využít jeho pozitivní účinky. Starověcí Egypťané ho ctili a považovali ho za kámen zapadajícího slunce. Nosili ho blízko srdce nebo na rukou, aby se vyhnuli impulzivním rozhodnutím a omezili negativní energii. Umístění karneolu jako zářiče do prostoru intenzivně posiluje tvořivou energii.

KARNEOL NA ESHOPU

5. Citrín a Beran

Čakry: Pupeční (Solar Plexus)

Citríny jsou krásné, zářivé kameny, které se vyskytují ve všech odstínech od světle žluté po zlatou medovou barvu. Citrín má silnou magickou sílu, která podporuje hojnost a úspěch v kariéře, proto ho umísti kolem klíčových bodů domova, abys mohla využívat jeho pozitivní energii.

Citrín je skvělým krystalem pro zlepšení mezilidských vztahů a odstranění překážek s rodinou či členy týmu, což je pro Berany, kteří mohou být někdy neoblomní, velmi přínosné.

Použití prostorového zářiče s citrínem ve jednací místnosti může výrazně podpořit úspěch obchodních transakcí. Věnuj chvíli meditaci a soustředění a připomeň si svůj záměr.

CITRÍN NA ESHOPU

6. Heliotrop a Beran

Čakra: Kořenová

Heliotrop je často používán jako ochranný talisman, který dodává odvahu k překonání překážek. Jeho účinky mohou být prospěšné při sportu, soutěžích a jiných výzvách. Beranům pomáhá zdvojnásobit jejich odvahu a smělost.

7. Aventurín a Beran

Čakra: všechny (v závislosti na barvě)

Aventurín je dostupný v široké škále odstínů, včetně zelené, modré, červené, žluté, oranžové a dokonce i bílé. I když jeho účinek se liší podle barvy, Aventurín obecně posiluje pozitivní energie. Je to skvělý kámen, který ti pomůže získat sebejistotu a charisma a podpoří tě ve správném vedení.

Aventurín je pro Berana neocenitelným spojencem, protože mu poskytuje duševní jasnost, která uklidňuje jeho přemíru energie a pomáhá mu soustředit se na své cíle. Tento kámen také pomáhá Beranovi rozvinout jeho empatii a odbourává pochybnosti o sobě samém.

Můžeš nosit aventurín jako šperky, například ve formě náhrdelníku nebo náramku, abys ses cítila uvolněně a uklidnila napjatou mysl a ruce. Pokud chceš, můžeš umístit do prostoru zářič s aventurinem, abys zlepšila soustředění a emocionální pohodu. Můžeš si také do peněženky vložit malý tromlík, aby sis přivolala hojnost.

AVENTURÍN NA ESHOPU

8. Červený jaspis a Beran

Čakra: Kořenová

Jaspis se vyskytuje ve všech odstínech a druzích a má mnoho různých využití. Červený jaspis může přinést výhody všem znamením zvěrokruhu, ale nejvíce se hodí právě pro energii Berana. Červený jaspis je známý tím, že přináší harmonii do životů lidí narozených ve znamení Berana a pomáhá jim kontrolovat jejich nadměrnou impulsivitu.

Červený jaspis byl v minulosti využíván k posílení odolnosti a ochraně. V dnešní době je tato kámen považován za symbol zdraví, vitality a odvahy. Nošením tohoto kamene se můžeme cítit silnější, odolnější, vytrvalejší a motivovanější.

Nošení červeného jaspisu jako šperku nebo jeho nošení v kapse může pomoci odstranit případnou nerovnováhu a pomáhá očistit od negativity. Umísti karneolový zářič do prostoru a udělej si chvilku na meditaci, aby sis vyčistila mysl a získala zpět své soustředění.

JASPIS NA ESHOPU

9. Smaragd a Beran

Čakra: srdeční

Smaragdy jsou obdivovány nejen pro svou krásu, ale také pro svou schopnost přinášet naději i v těch nejtěžších dobách. Je také známo, že mají vliv na prosperitu a úspěch, a proto mají zvláštní spřízněnost s Beranem. Nos smaragd nebo s ním medituj, když začínáš nový projekt, protože je to kámen, o kterém je známo, že pozvedává ducha a umožňuje člověku začít s čistým štítem.

Smaragdy v sobě nesou velkou sílu; podporují sebeúctu, klid a pomáhají vyvážit tvou duševní a emocionální pohodu.

Smaragdy jsou skvělým způsobem, jak získat zpět sílu a sebedůvěru, zvláště v obtížných obdobích. Nos smaragdové šperky, pokud hledáš lásku nebo chceš oživit vztah. Umísti smaragd nebo smaragdový zářič do prostoru, aby sis upevnila naději a pozitivní postoj k budoucnosti.

SMARAGD NA ESHOPU

10. Křišťál a Beran

Čakra: korunní, všechny

Křišťál je považován za jeden z nejvšestrannějších krystalů. Jeho silnou stránkou je, že dokáže posílit účinky jiných krystalů. Má schopnost se samočistit, čímž je ideální k očištění a zesílení účinků jiných kamenů.

Křišťál je velkou pomocí pro korunní čakru a přináší harmonii ostatním čakrám. Očišťuje své okolí a navrací pozitivní vibrace do oblastí, které jsou zatíženy negativní energii.

Beranům je Křišťál velmi užitečný, protože jeho energie podporuje jejich odvážné sny v kombinaci s citlivostí vůči druhým. Je to vynikající prostředek, který pomáhá vytvářet vyváženost mezi ambicemi a vděčností.

Berani jsou proslulí svou ohnivou energií a neoblomnou vůlí. Přílišná tvrdohlavost však může přivodit nežádoucí následky a vést k nepromyšleným rozhodnutím. Křišťál v tomto směru pomáhá, umožňuje Beranům zastavit se a přehodnotit svou volbu způsobem, který je mnohem klidnější. Křišťál také působí jako prostředník, který zmírňuje nedorozumění a umožňuje Beranovi najít lepší cestu.

Křišťál byl od pradávna docela běžný kámen, avšak vždy vážený pro jeho schopnost posílit účinnost jiných kamenů, a také pro jeho úzkou souvislost s vyššími úrovněmi vědomí.

KŘIŠŤÁL NA ESHOPU


 

Beran je období plné vášně a ohně. Ať už toužíš vyždímat z tohoto období maximum nebo je potřeba uklidnit přehnané emoce, můžeš využít kameny a krystaly, které jsou s touto energií spojené, ať už se nacházíš v jakémkoli znamení. Začátek nového ročního období je časem změn a důležitých rozhodnutí. Tyto volby mohou mít zásadní vliv na to, co tě čeká v budoucnu.

Předtím, než začneš s jakýmkoli krystalem pracovat, je důležité si jasně stanovit svůj záměr. Ať už jej chceš použít jako šperk nebo pro meditační a očistné rituály, je potřeba, aby byl přesně nastavený na účel, pro který jej chceš použít.