KAMENY PRO VODNÁŘE

KAMENY PRO VODNÁŘE

V tomto článku:

 • základní informace o znamení Vodnáře
 • charakteristika znamení Vodnáře
 • silné a slabé stránky Vodnáře
 • krystaly a kameny pro Vodnáře
 • Vodnář a čakry

ZÁKLADNÍ INFORMACE O VODNÁŘI

Doba trvání: 21. ledna až 20. února
Symbol: poháronoš / vodonoš
Živel: vzduch
Kvalita znamení: pevné
Planetární vládce: Uran
Protilehlé znamení: Lev
Čakra: 4. - srdeční

Vodnář: vizionář a tvůrce srdcem i duší

🔸 Od 21. ledna do 20. února je slunce ve Vodnáři. Vodnáři, kteří se nacházejí v prvních měsících roku, vyzařují velmi zapálenou a vášnivou energii – přesně takovou energii, kterou člověk potřebuje, aby uvedl své novoroční cíle do pohybu. Během této doby je každý bez ohledu na své astrologické znamení ovlivněn energií Vodnáře.

🔸 Vodnáře symbolizuje vodonoš, který je v řecké mytologii reprezentován Ganymedem, mladým mužem, jehož krása Dia tak uchvátila, že z něj učinil poháronoše bohů a umístil ho na oblohu, aby představoval souhvězdí vodnáře.

🔸 Vodnáře ovládá zejména Uran, i když jeho původním vládcem byl Saturn, protože Uran byl objeven až mnohem později. Ačkoliv obě planety jsou někdy připisovány tomuto znamení, moderní astrologie obvykle uznává Uran jako hlavní planetární vládce Vodnáře. Tato dynamická kombinace energie a vlivu planet přináší do života Vodnářů nevšední sílu a odhodlání.

🔸 Vodnáři mají neuvěřitelnou výhodu - spojení vzdušné lehkosti a pevné odhodlanosti. Zatímco vzdušná znamení jsou známá pro svou schopnost vytvářet geniální nápady a jsou obdařená přirozeným talentem pro komunikaci, pevná znamení jsou proslulá svou neochvějnou rozhodností a sílou vůle. Kombinací těchto vlastností se Vodnáři stávají unikátně vybavenými jedinci.

🔸 Často jsou Vodnáři označováni za skvělé tvůrce uspořádaných myšlenek, ale jejich schopnosti nekončí jen u toho. Jsou též obdařeni inteligencí, vytrvalostí a tvrdou pracovitostí. Tato kombinace jim umožňuje nejen snít, ale i směřovat k uskutečnění svých cílů a snů. Vodnáři nejsou pouze vizionáři, jsou také ženy a muži činu. Svůj inventivní talent využívají s pečlivostí k tomu, aby formovali své myšlenky do podoby, která je schopna stát se skutečností. Jsou to pracovníci s vizí, kteří své nápady s láskou a odhodláním přetvářejí do konkrétních úspěchů.

BEZ FILTRU: SILNÉ A SLABÉ STRÁNKY VODNÁŘE

Idealističtí, inteligentní, inovativní a cílevědomí vodnáři jsou známí vizionáři. Když si něco představí ve své mysli, nesní o konečném výsledku, ale vytvoří celý plán s činnými kroky, které promění jejich cíle ve skutečnost.

Vodnáři jsou také známí tím, že mají silný smysl pro spravedlnost; přemýšlejí o hmatatelných řešeních, jak napravit to, co vidí ve společnosti špatně, a neúnavně pracují na dosažení změn, které chtějí ve světě vidět. Vodnáři, známí svým neúprosným odhodláním, často dosáhnou toho, co chtějí, nebo se tomu, co chtějí, alespoň co nejvíce přiblíží. Nikdy se nevzdávají, i když se zdá, že mají před sebou hodně překážek.

Vodnáři jsou zuřivě nezávislí; mají silný smysl pro individualitu a nemají rádi stereotyp. Mají silný hodnotový systém, který následují, ale na rozdíl od jiných stálých znamení, která mají tendenci držet se svých přesvědčení do puntíku, vodnáři nemají odpor ke změnám. Věří, že v neustále se měnícím světě se i oni musí umět přizpůsobit změnám kolem sebe. Milují inovace, zejména pokud jde o technologický pokrok, a proto je většina z nich technicky zdatná. Díky své nezávislosti a silnému sebevědomí vodnáři věří, že si mohou vytvořit vlastní cesty a uspět, pokud se budou udržovat informovaní a otevření.

Stejně jako jejich planetární vládce Uran, planeta inovací a objevů, jsou vodnáři známí svým pokrokovým způsobem myšlení. Vodnáři vždy myslí na budoucnost a na to, jak ji zlepšit, jsou tou nejlepší studnicí důmyslných nápadů, které dokážou také proměnit ve skutečnost.

I když jsou Vodnáři rozhodně otevřenější než jiná pevná znamení (lev, býk a štír), mají také tendenci být tvrdohlaví, zejména pokud jde o myšlenky, které sdílejí s ostatními. I když je pravda, že často přicházejí s nejlepšími nápady, ne vždy jsou nejlepší v zacházení s lidmi, kteří mají odlišné názory, zvláště když jsou takové názory v opozici k jejich vlastním.

Jako vzdušné znamení jsou Vodnáři přirozeně společenští. Ačkoli Vodnáři obvykle znají mnoho lidí a může se zdát, že mají spoustu přátel, otevírají se skutečně jen několika vybraným, stejně smýšlejícím jedincům, kteří mají stejné hodnoty a přesvědčení jako oni.

Snad jednou z největších slabin Vodnáře je to, že mají tendenci zamrzat, pokud jde o jejich vztahy s jinými lidmi; je to proto, že vodnáři si cení své rodiny a přátel nade vše ostatní a mohou odmítnout nebo zrušit společenské závazky, pokud se jim naskytne příležitost strávit čas se členem rodiny nebo blízkým přítelem. Někomu se mohou zdát Vodnáři chladní a vzdálení, ale ve skutečnosti je to všechno o upřednostnění toho, co je pro ně důležité.

Zatímco Vodnáři udržují úzké vazby s rodinou a blízkými přáteli, potřebují dostatečné množství svobody. Raději dělají věci svým vlastním tempem, zvláště když cestují na jiná místa. Když cestujete s Vodnářem, je nejlepší dát jim, pokud je to možné, nějaký čas pro sebe, aby mohli volně prozkoumávat, aniž by je omezovaly plány jiných lidí.

Vodnáři jsou také známí svou silnou vírou v lidskost a vrozené dobro v lidech. Jsou přirozeně sympatičtí, a i když mají vyhraněné názory, jsou otevření změnám, pokud to povede k většímu dobru společnosti jako celku.

Vodnář je možná jedním z nejsložitějších znamení zvěrokruhu, protože se zdá, že jejich obecné osobnostní rysy mají mnoho polarit. Například je známo, že většina pevných znamení je nepružná a cení si stability nad jiné věci, zatímco Vodnáři uznávají potřebu přizpůsobit se změnám ve svém okolí. Mohou být také vzpurní v tom, že nebudou váhat jít proti mocným lidem a institucím, zejména pokud jde o nápravu sociální nespravedlnosti.

Jsi-li Vodnář a chceš z tohoto období, kdy je slunce ve tvém znamení, vytěžit maximum, pak ti mohou pomoci následující kameny a krystaly, abys mohl/a začít pracovat na svých cílech pro tento rok. Jak však bylo zmíněno, z níže uvedených kamenů a krystalů může těžit každý, bez ohledu na jeho znamení, přestože nejlépe fungují s energií období Vodnáře.

VODNÁŘ A KRYSTALY

Kameny pro Vodnáře: ametyst, angelit, granát, hematit, jantar, larimar, černý onyx, akvamarín, růženín, pyrit

1. Ametyst a Vodnář

Čakra: třetí okokorunní

Ametyst je jedním z hlavních kamenů pro vodnáře a je také tradičním kamenem pro ty, kteří se narodili v únoru. V mnoha starověkých civilizacích byl chován v nejvyšší úctě pro svou nádhernou fialovou barvu (barva, kterou lze v přírodě vidět jen zřídka). Byl také široce používán vládci, válečníky a cestovateli jako ochranný kámen proti intoxikaci a dalším vnímaným hrozbám.

Zatímco ametyst není tak vzácný, lze jej nalézt po celém světě, stále je mnohými považován za cenný nejen pro svou krásu, ale také pro své metafyzické rysy. Ametyst rezonuje s čakrou třetího oka a korunní čakrou.

Ametyst jako kámen čakry třetího oka posiluje intuici a zlepšuje duševní bystrost. Je to vynikající kámen pro vodnáře, protože jim pomáhá naladit se na jejich intuici při práci na projektech nebo při rozhodování, zda ne-pokračovat v konkrétním podniku. Vzhledem k tomu, že ametyst také rezonuje s korunní čakrou, pomáhá člověku napojit se na své vyšší já a božství, což z něj činí zvláště užitečný kámen pro meditaci, zvláště když jsi uvízl/a nebo když máš potíže s vizualizací své budoucnosti nebo s realizací svých cílů.

Ametyst pomáhá zvyšovat kreativitu, vhled a pomáhá zmírňovat stres. Pomáhá také při zmírnění úzkosti a nadměrné energie. Obrať se na ametyst, když se potřebuješ spojit se svým vyšším já nebo když potřebuješ posílit svou intuici, zvláště když děláš velká rozhodnutí do budoucna. Nošení ametystových šperků a využití zářičů s ametystem může pomoci odvrátit negativitu, posílit tvou intuici a ochránit tě před možnými hrozbami, zejména při cestování.

Ametyst si také můžeš nechat pod polštářem nebo nočním stolkem, když máš problémy se spánkem, protože o vodnářích je známo, že mají přehnaně aktivní mysl a často mají potíže s uklidněním, když je čas na odpočinek.

AMETYST U NÁS

2. Angelit a Vodnář

Symbolický název angelit - působí jako anděl, který nad tebou bdí. Tento uklidňující modrý krystal, původně nalezený v Peru, přináší klid a mír. Když potřebuješ emocionální podporu, angelit tě spojí s tvými anděly a duchovními průvodci a ujišťuje tě, že jsi vždy podporován/a bez ohledu na situaci.

Klidná modrá barva angelitu je spojena s vyrovnáváním energií v krční čakře, což ti umožní efektivněji komunikovat. Vodnářům, pro které je obtížné komunikovat s těmi, kteří nejsou na stejné vlně jako oni, angelit pomůže cítit se klidněji a najít správná slova v situacích, které jim mohou připadat příliš náročné. Když máš pocit, že se prostě nedokážeš otevřít ostatním, angelit ti poskytne podporu potřebnou k tomu, aby ses mohl/a snadno zapojit do obtížných rozhovorů a komunikovat.

Angelit působí na posílení tvého spojení s tvou duchovní stránkou. Když spolupracuješ s energiemi angelitu, tvé intuitivní schopnosti se zvýší, což ti pomůže jasně si představit tvou cestu před tebou a co je třeba udělat, aby ses tam dostala.

 

2. Granát a Vodnář

Čakrakořenová

Granát je tradiční kámen pro ty, kteří se narodili v lednu, ale zvláštní spřízněnost má s jak s kozorohem, tak i s vodnářem.

Granáty přicházejí v různých barvách, od červené, hnědé a zelené.  Červené granáty také přicházejí v různých odstínech od červenohnědé až po oranžově červenou. Zatímco čakrální asociace kamene závisí na jeho barvě, všechny granáty mají zvláštní spřízněnost s vodnářem.

Granát má zvláštní spojení s Vodnářem, protože je kamenem vášně, projevu, odvahy a síly vůle. Je to kámen, který zlepšuje vlastnosti, které již vodnáři mají, a také pomáhá zmírňovat některé negativní vlastnosti vodnáře.

Vodnáři jsou známí jako věrní společníci, ale zpočátku může být obtížné je poznat, protože mají tendenci stavět zdi, zejména když jednají s cizími lidmi. I když jsou okouzlující a sympatičtí, není snadné proniknout do vnější ulity vodnáře. Kromě jejich silného smyslu pro sociální spravedlnost jsou v popředí jejich hodnotového systému pravda a poctivost. Granát pomáhá posílit soucit a porozumění; umožňuje člověku vidět předsudky o jiných lidech.

Granát je také vynikajícím projevovým kamenem a je zvláště užitečný pro podnikavé vodnáře nebo pro každého, kdo chce v tomto období začít podnikat nebo rozšířit své současné podnikání.  Granát je vynikajícím lékem na depresi, zvláště pokud je způsobena neúspěchy nebo ztrátami v nějakých podnicích.

Nos granát jako šperk nebo umísti pyramidu v prostoru, což ti pomůže posílit tvůj vrozený talent a umožní ti najít řešení překážek, zejména těch, které ti brání v realizaci vašich cílů. Posiluje tvé odhodlání pokračovat v práci na tvých dlouhodobých cílech.

GRANÁT NA ESHOPU

4. Hematit a Vodnář

Hematit je silný uzemňovací krystal. Je také silným absorbérem negativních energií, zejména těch, které přicházejí z tvého okolí.

Jako kámen kořenové čakry pomáhá hematit nejen s uzemněním, ale také nabízí ochranu a stabilitu.

Je spojován s vodnářem, protože je zvláště účinný při odstraňování omezení, která si sami nastavili. Hematit má také silné samoléčebné vlastnosti, zejména pokud jde o problémy, které se týkají tvé minulosti. Umožňuje ti zpracovat tyto problémy zdravým způsobem, pak je pustit, aby ses mohl/a soustředit na přítomný okamžik a pokročit vpřed za tvými cíli do budoucna.

Kdykoli kolem sebe cítíš příliš mnoho negativní energie nebo když cítíš úzkost nebo stres, obrať se na hematit, který ti pomůže zbavit se energií, které ve svém životě nechceš. Je také užitečné umístit hematitový kámen či zářič ve tvé kanceláři a doma, abys zmírnil/a negativní energie v sobě i od ostatních.

Nos hematitové šperky, které tě ochrání před negativní energií, ať jdeš kamkoli. Jeho schopnost vyvážit energie a zmírnit negativitu ti umožní soustředit se na tvé cíle s pozitivnějším výhledem do budoucna.

HEMATIT NA ESHOPU

5. Jantar a Vodnář

Jantar je unikátní svým složením, protože technicky nejde ani o kámen, ani o krystal, ale spíše o zkamenělou stromovou pryskyřici. Nicméně kvůli jeho fyzickým vlastnostem a silným metafyzickým rysům, je mnohými považován za léčivý krystal. Jantary se liší hustotou a opacitou, ale většinou mají zlatohnědou až oranžovou barvu. Jeho zářivá zlatá barva připomíná slunce, když je během dne v nejvyšší a nejjasnější poloze.

Jantar rezonuje se Solar Plexem a sakrálními čakrami. Je to zvláště užitečný kámen pro nové začátky. Jantar je také vynikající čistící kámen. Čistí tělo od toxinů a očišťuje mysl i ducha od negativní energie. Jantar nejen očišťuje své okolí od negativní energie, ale také ji pohlcuje a přeměňuje v pozitivní energii. Jantar má mnoho skvělých fyzikálních léčivých vlastností, zejména pokud jde o léčení nemocí a odstraňování bolesti, a proto se odedávna používá jako uklidňující krystal pro kojence a malé děti.

Jantar je vynikající kámen pro použití v období vodnáře, protože vyzařuje velmi uklidňující energii, což je ideální pro lidi, kteří jsou neustále přepracovaní. Není neobvyklé, že vodnáři, kteří jsou neustále zaneprázdněni prací nebo se snaží změnit svět, zapomínají na své zdraví.

Jantar vyrovnává tvé čakry, aby umožnil proudění životní síly po celém těle a udržoval vaše fyzické, mentální, emocionální a duchovní zdraví pod kontrolou.

Obrať se na jantar, když se cítíš mimo rovnováhu. Umísti jantar ve svém domě a na pracovišti, abys tato místa očistil/a od toxické energie. Je také užitečné nosit jantar jako šperk, například ve formě náhrdelníku nebo náramku, aby ses chránil/a před negativitou a toxicitou přicházející od jiných lidí.

JANTAR NA ESHOPU

6. Larimar a Vodnář

Larimar je kámen, který podporuje hlubokou relaxaci. Jeho světle modrá barva připomíná čistou oblohu a moře, což není náhoda, protože byl skutečně poprvé objeven na pobřeží Karibiku v Dominikánské republice a nachází se pouze v této oblasti. Larimar má silné spojení s vodnářem kvůli dualitě kamene. Larimar je odrůda pektolitu, ale je unikátní svým složením, protože má vulkanické modré zbarvení a jeho složení ukazuje, že má vulkanický původ.

Larimar je ztělesněním klidu. Místní obyvatelé Barahony, pobřežní oblasti v Dominikánské republice, kde byl kámen poprvé objeven, nazvali larimar kamenem delfínů a Atlantidy, protože věřili, že pochází z oceánu.

Larimar, i když vznikl z ohně, vyzařuje velmi uklidňující energii a má zvláštní spojení s vodním živlem. Je to užitečné zejména v situacích, kdy je nálada napjatá a nervózní, protože ochlazuje emoce do stabilnějšího, uvolněnějšího stavu. Je to vynikající prostředek proti stresu, což je ideální pro vodnáře, kteří jsou vždy zaneprázdněni žonglováním mezi prací a jinými společenskými povinnostmi.

Když se cítíš přetížen/á, obrať se na larimar, abys využil/a jeho uklidňující energii. Jako kámen krční čakry a čakry třetího oka je nošení larimaru jako šperku, zejména jako náhrdelníku, zvláště užitečné v situacích, kdy potřebuješ být schopný/á efektivně, klidně a moudře komunikovat, spíše než dovolit svým emocím, aby tě předběhly.

LARIMAR NA ESHOPU

7. Černý onyx a Vodnář

Černý onyx je kámen, který rezonuje s kořenovou čakrou a je silným uzemňujícím a vyrovnávacím kamenem. Je to účinný talisman pro ochranu, ale to, co dělá černý onyx opravdu mocným, je jeho schopnost propojovat duality v osobnosti a podporovat sebeuvědomění. Je to kámen, který ti pomáhá používat agresivní energie k posílení tvé emocionální, mentální a duchovní odolnosti. Promění tvé slabé stránky v silné stránky, pomůže zmírnit obavy, uklidní nervy a podpoří harmonické vztahy.

Obrať se na černý onyx, když cítíš, že potřebuješ uzemnění, nebo když máš pocit, že negativní myšlenky zahlcují tvou mysl. Nos černý onyx jako šperk, který tě ochrání před negativitou a udrží tě při zemi, zejména v dobách, kdy se cítíš rozhozená.

ONYX NA ESHOPU

8. Akvamarín a Vodnář

Akvamarín je krásný světle modrý kámen, který vyzařuje velmi uklidňující energii. Je to vynikající kámen pro uklidnění nervů a zmírnění úzkosti. Má silné spojení s vodnářem, protože podporuje upřímnost a hledání pravdy. Také zvyšuje mentální jasnost a bystrost, což umožňuje rychle reagovat, když se zapojuješ do debat nebo když se snažíš vyřešit problémy s ostatními.

Jako kámen krční čakry je akvamarín dokonalým kamenem pro vodnáře, zejména pokud jde o jejich povzbuzení, aby vyjadřovali své myšlenky a své osobní pravdy. Ať už jde o postavení se proti někomu mocnějšímu, aby změnil vadnou společenskou instituci nebo řešení mezilidských konfliktů, akvamarín povzbuzuje člověka, aby efektivně komunikoval s pravdou a moudrostí, spíše než aby nechal překážet své emoce a osobní předsudky.

Akvamarín je také kamenem, který podporuje společenskou odpovědnost, službu a spravedlnost, díky čemuž se dokonale hodí k hodnotovému systému vodnáře.

Meditace s akvamarínem je užitečná, když máš pocit, že tvá mysl je zaneřáděná nebo když máš potíže s rozhodováním. Akvamarín také povzbuzuje člověka, aby se oddal „božskému“ vedení, zvláště když má pocit, že z obtížné situace neexistuje žádná cesta.

Nos akvamarín jako šperk zejména v dobách, kdy chceš mít jasnou a bystrou mysl. Je také užitečný, když máš pocit úzkosti před prezentací nebo při konverzaci s ostatními lidmi. Akvamarín jako zářič se velmi hodí do zasedacích místností či terapeutických „ordinací“.

AKVAMARÍN NA ESHOPU

9. Růženín a Vodnář

Růženín je kámen, který podporuje soucit, bezpodmínečnou lásku a jemnost. Díky své světle růžové barvě má ​​růženín uklidňující energii. Podporuje všechny druhy bezpodmínečné lásky a je užitečným kamenem pro posílení soucitu a laskavosti.

Přirozeně soucitní a sympatičtí Vodnáři mají silnou víru v dobrotu lidí. To je možná jeden z důvodů, proč si často berou za úkol napravit sociální nespravedlnost.

Jako kámen srdeční čakry je růženín vynikajícím kamenem pro posílení nejpozitivnějších vlastností vodnáře. Je to také užitečný kámen, na který se můžeš obrátit, kdykoli máš problém porozumět lidem, zvláště když jsou jejich názory v rozporu s tvými.

Vodnáři si váží loajality a poctivosti, a přestože jsou soucitní, neberou zradu na lehkou váhu. Růženín je vynikající léčivý krystal, který ti pomůže dostat se z minulých traumat. Pomáhá také posilovat tvé spojení s ostatními lidmi a vítá lásku a štěstí do tvého života a vztahů.

Nos růženín jako šperk, abys posílil/a svůj vztah s ostatními. Je také účinný při povzbuzování soucitu k sobě samému; vodnáři jsou často zaneprázdněni tím, aby dělali svět lepším místem pro ostatní, a mají tendenci zapomínat na sebe. Zvyšuje sebelásku a zvyšuje vaše povědomí o vašich osobních potřebách. Jako zářič je vhodný do všech prostorů.

RŮŽENÍN NA ESHOPU

10. Pyrit a Vodnář

Pyrit je kámen, který má silné spojení se sluncem. Je to ohnivý kámen a využívá tvůj vnitřní oheň ke zlepšení motivace při práci na tvých cílech. Je to účinný manifestační kámen a podporuje bohatství a prosperitu, takže je užitečným kamenem pro ty, kteří provozují své vlastní podniky. Má zvláštní spřízněnost s vodnářem, protože povzbuzuje člověka k akci a zvyšuje jeho motivaci dokončit úkoly.

Pyrit také podporuje odvahu, zejména při řešení sociálních problémů a postavení se proti těm, kteří jsou u moci. Posiluje vrozený smysl vodnáře pro spravedlnost. Pomáhá jim využít jejich silné stránky k podpoře vyššího dobra a k pomoci zlepšit komunitu a ve větším měřítku i svět.

Pyrit je také účinným ochranným kamenem proti ohrožení emocionálního a duchovního zdraví. I když vyzařuje silnou ohnivou energii, také pomáhá zmírňovat negativní emoce a umožňuje člověku dříve přemýšlet, než jednat, zvláště když jsou zapojeny silné emoce, jako je hněv a zášť.

Medituj s Pyritem, když potřebuješ zvýšit fyzickou a duševní energii, zvláště když se cítíš letargická/ý nebo emocionálně a mentálně vyčerpaná/ý. Nošení pyritu jako šperku, ať už samotného nebo ve spojení s jinými krystaly, které doplňují jeho energii, může pomoci posílit tvou vůli, zvýšit důvěru ve tvé schopnosti a podniknout kroky k dosažení tvých cílů. Jako zářič (orgonity, krystal, krystalový zářič) se pyrit hodí všude tam, kde chceme posílit hojnost, tedy do kanceláří i domovů.

PYRIT NA ESHOPU

 

Všechny výše uvedené kameny a krystaly jsou speciálně naladěny na energii vodnáře, ale přestože mají zvláštní spojení s vodnáři, mohou pomoci komukoli, bez ohledu na jejich znamení. Mohou vám pomoci posílit tvé pozitivní vlastnosti a zmírnit ty negativní, takže se během tohoto období můžeš stát svým nejlepším já. Před použitím krystalu je také důležité stanovit záměr, zvláště pokud je chceš použít pro konkrétní účel.

VODNÁŘ A ČAKRY

Každé znamení zvěrokruhu má pozitivní i stínové rysy, ale pochopení toho, jak používat astrologii pro práci s čakrami, ti může pomoci vyřešit a napravit některé stínové vlastnosti, které jsou tvému znamení vlastní.

Různí autoři nejsou jednotní, co se týká vodnářů čaker. Způsobuje to pravděpodobně ta jejich zvláštní dualita. Já osciluji mezi čakrou srdeční a třetího oka, tak si tu popíšeme obě dvě.

4. čakra - SRDEČNÍ

Mít v pořádku srdeční čakru je pro vodnáře velmi důležité, protože při vychýlení se srdce uzavírá, a vodnáři potom i přesto, že jsou veskrze soucitní a laskaví, to nejsou schopni dát svému okolí najevo. Toto se projevuje hlavně v partnerství, kdy sice žijeme s laskavým a soucitným vodnářem, ale jaksi o tom nevíme...

Symbol: lotos s dvanácti okvětními lístky
Základní princip: odevzdanost
Smyslová funkce: hmat
Harmonická funkce: Vyzařování přirozené srdečnosti s veselosti otevírá srdce druhých. Soucit a ochota pomoci je samozřejmostí.
Projev dominance: Projev citu a ochota pomoci vyžaduje uznání, pokud tomu tak není dostavuje se hluboké zklamání.
Projev zablokování: Přecitlivělost a citová zranitelnost. Při citovém zklamání dochází k uzavřenosti a zahořklosti.

 

Srdeční čakru můžeš podpořit těmito kamenyrůženín, kunzit, danburit, morganit, růžový turmalín, růžový opál, rodochrozit, rodonit, thulit, zelený aventurín, smaragd, hiddenit, zelený fluorit, zelený turmalín, malachit, chromdiopsid a mnohými dalšími. 

6. čakra - TŘETÍ OKO 

Čakra třetího oka je spojena se znamením vodnáře prostřednictvím Urana, futuristickou planetou, která vládne vodnáři. Uran představuje spontaneitu, excentricitu a duchovní probuzení. Uran nás vyzývá k transformaci prostřednictvím překvapení, která nám posílá do cesty – a Uran je často majákem neočekávaných zpráv nebo událostí. Není divu, že vodnáři jsou často v popředí změn a humanitárních snah.

Čakra třetího oka je podobně transformační. Tato čakra se týká našeho spojení s tím, co je mimo nás. Třetí oko představuje osvícení, transformaci a spiritualitu .Žádá nás, abychom zvážili vesmír mimo nás a našli způsob, jak překonat fyzická omezení nebo zaseknuté vzorce.

Když je čakra třetího oka zablokovaná, má vodnář problém jasně myslet, soustředit se, cítit se duchovně propojený, směřovat k transformaci. I když je důležité udržovat čakry v rovnováze, je důležité, aby vodnář soustředil extra energii na čakru třetího oka – zvláště když se ocitne v zajetých kolejích nebo se necítí inspirován.

Mezi další příznaky zablokované čakry třetího oka patří:

 • neschopnost soustředit se
 • nadměrná analýza
 • obsedantní myšlenky nebo chování
 • paranoia
 • bludy
 • nedostatek sebekázně
 • noční můry

Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak tuto čakru odblokovat a vyvážit, což povede ke zvýšení toku intelektuálních myšlenek a inovativních nápadů. 

Rozjímání

Meditace je vynikající způsob, jak vyrovnat jakoukoli čakru; tím, že zaměříš svou energii na konkrétní čakru, umožníš proudění otevřené, pozitivní energie v její sféře.

Najdi si pohodlnou polohu v sedě a začni tím, že zavřeš oči. Často je užitečné olíznout si špičku prstu nebo jej ponořit do vody a přitlačit prst přímo na třetí oko. Vlhkost a chladný vzduch ti pomohou soustředit se na toto místo.

Zaměř se na svůj dech a představ si, jak zlaté světlo proudí s každým nádechem do tvého třetího oka. Když vydechuješ, představ si, že z tvého bytí proudí pryč všechna negativní energie. Můžeš se rozhodnout zapojit do své meditace krystaly, které mohou zesílit léčivou energii. 

Udržování rovnováhy třetího oka

Jakmile toevřeš čakru třetího oka, je důležité pracovat na udržení rovnováhy, kterou jsi vytvořil/a. Jednoduše zahrň jednu nebo více z výše uvedených praktik do své týdenní rutiny, abys udržel/a svou čakru třetího oka vyváženou a zdravou.

Když je tato čakra otevřená a funguje správně, tvá vynalézavá energie vodnáře bude zesílena a harmonická.

6. čakra - Ajna - třetí oko     
Symbol: lotos s 96 okvětními lístky (2 x 48)
Základní princip: poznání Bytí
Smyslová funkce: všechny smysly, také nadsmyslové vnímání
Harmonická funkce: Bystrý rozum a duševní schopnosti ve formě vizualizace, jasnozření, astrálního cestování, lucidního snění. Otevřená cesta do rovin čistého bytí. Harmonie se zde projevuje daleko zřetelněji než u předchozích čaker.
Projev dominance: Pokusy působit silou myšlenek na lidi a věci za účelem demonstrace vlastní moci, nebo uspokojení osobních potřeb.
Projev zablokování: Jedinou opravdovou skutečností je vnější viditelný svět. Duchovní diskuse jsou považovány za neužitečně a nesmyslné snílkovství.
 
Čakru třetího oka můžeš podpořit těmito kameny: auralit 23, ametyst, herkimerský či tibetský křišťál, fialový fluorit, dumortierit, iolit, tanzanit, faden křišťál a mnohými dalšími.