AMETYST - ÚČINKY

AMETYST – portál k moudrosti naší duše

Ametyst se v přírodě vyskytuje zpravidla v geodách, samostatný krystal tvoří málokdy. Toto nám napovídá, že jde spíš o kámen společenství, zaměřený víc na spolupráci než na jednotlivce, pomáhá nám v celistvosti a umožňuje nám nadhled. Energie Ametystu přináší do našeho života moudrostrozvahu a soucit. Přenese nás přes slabosti naše i ostatních lidí, pochopíme, že každý má své tempo, kterým prožívá bytí na této planetě. Dodává rozvahu jednat tak, aby naše kroky byly v souladu s vesmírem, s vedením našeho vyššího já.

Ametyst vnáší do naší aury esenci fialové barvy, která má vysoce transformační účinek a pomáhá nám automaticky odevzdávat vše, co už nepotřebujeme. Tento kámen si většinou vybírají ti z nás, co jsou připraveni na změnu ve svém životě. V našem energetickém poli pracuje hlavně s čakrou třetího oka, podporuje naši přirozenou schopnost vnímat svými vnitřními smysly, tj. vnímat to, co je ostatním smyslům skryté. Působí i na korunní čakru, tedy umožňuje to, co už jsem zmiňovala – schopnost nadhledu a soustředění se na vyšší dobro.

Světlejší odstíny Ametystu jsou hravější a pomalu a trpělivě nám pomáhají setrvat v přítomném okamžiku. Tmavší odstíny nás propojují s naší duchovní rodinou, pomáhají nám se propojit i hlubšími zákoutími naší duše, s naším nevědomím.

Pro ty, co se zajímají o sny a chtějí s nimi pracovat, je Ametyst ideálním společníkem.

Červený oheň aktivity a modré světlo otevřenosti, ticho a šíře se spojují v ametystu v novou sílu. Kámen dává „živý klid“, ve kterém zanikají všechny obavy a disharmonie, probouzí se důvěra a odevzdanost vůči silám Universa.

AMETYST NA ESHOPU

Ametyst a Vodnář

Čakry: třetí okokorunní

Ametyst je jedním z hlavních kamenů pro vodnáře a je také tradičním kamenem pro ty, kteří se narodili v únoru. V mnoha starověkých civilizacích byl chován v nejvyšší úctě pro svou nádhernou fialovou barvu (barva, kterou lze v přírodě vidět jen zřídka). Byl také široce používán vládci, válečníky a cestovateli jako ochranný kámen proti intoxikaci a dalším vnímaným hrozbám.

Zatímco ametyst není tak vzácný, lze jej nalézt po celém světě, stále je mnohými považován za cenný nejen pro svou krásu, ale také pro své metafyzické rysy. Ametyst rezonuje s čakrou třetího oka a korunní čakrou.

Ametyst jako kámen čakry třetího oka posiluje intuici a zlepšuje duševní bystrost. Je to vynikající kámen pro vodnáře, protože jim pomáhá naladit se na jejich intuici při práci na projektech nebo při rozhodování, zda ne-pokračovat v konkrétním podniku. Vzhledem k tomu, že ametyst také rezonuje s korunní čakrou, pomáhá člověku napojit se na své vyšší já a božství, což z něj činí zvláště užitečný kámen pro meditaci, zvláště když jsi uvízl/a nebo když máš potíže s vizualizací své budoucnosti nebo s realizací svých cílů.

Ametyst pomáhá zvyšovat kreativitu, vhled a pomáhá zmírňovat stres. Pomáhá také při zmírnění úzkosti a nadměrné energie. Obrať se na ametyst, když se potřebuješ spojit se svým vyšším já nebo když potřebuješ posílit svou intuici, zvláště když děláš velká rozhodnutí do budoucna. Nošení ametystových šperků a využití zářičů s ametystem může pomoci odvrátit negativitu, posílit tvou intuici a ochránit tě před možnými hrozbami, zejména při cestování.

Ametyst si také můžeš nechat pod polštářem nebo nočním stolkem, když máš problémy se spánkem, protože o vodnářích je známo, že mají přehnaně aktivní mysl a často mají potíže s uklidněním, když je čas na odpočinek.

AMETYST NA ESHOPU

Ametyst a Ryby

Čakry: třetí okokorunní

Ametyst je další kámen pro Ryby a je tradičním kamenem pro ty, kteří se narodili v únoru. Jelikož jsou Ryby velmi emocionální znamení, je ametyst vynikajícím krystalem pro zklidnění extrémních emocí. Jako kámen čakry třetího oka je ametyst mocným zesilovačem vrozené intuice a intelektu Ryb.

Je také spojován s korunní čakrou, která ti pomáhá spojit se s tvým vyšším já a celým vesmírem, díky čemuž je ametyst mocným meditativním krystalem, zvláště když se cítíš ztracená a rozčarovaná.

Ametyst se od starověku používal k prevenci intoxikace alkoholem, a proto se mu často říká „kámen střízlivosti“. Pomáhá při zmírňování závislostí, zejména zneužívání návykových látek.

Nos ametyst jako šperk nebo umísti ametystový zářič do prostoru, kdykoli se cítíš příliš emocionálně.

AMETYST NA ESHOPU

Ametyst a Beran

Čakry: třetí okokorunní, hvězda duše

Ametyst je velmi silný krystal, zejména pokud jde o posílení intuice a duševní bystrosti. Krásný kámen, o kterém je známo, že uklidňuje a udržuje bystrý rozum, je prospěšný pro ty, kteří mají tendenci se ve svých úkolech ztrácet. Ametystové kameny mohou odlehčit přepracovanou mysl a znovu získat vnitřní rovnováhu.

Ametyst, považovaný za klenot intuice, je skvělou inspirací pro kreativitu a zároveň učí opatrnost. Tento kámen se harmonicky doplňuje s impulzivními Berany, uvolňuje jejich sílu a pomáhá jim nastavit rovnováhu.

Ametysty mají pověst jakožto talisman proti nadměrnému opilství a požitkářství. Jejich název pochází z řeckého slova „Amethystos“, které se dá volně přeložit jako „nespoutaný požitkářstvím“.

Ametyst je skvělým společníkem pro nadšené Berany, kteří mají odvahu vítat všechny nové výzvy. Tento kámen podporuje kreativitu a odstraňuje vnitřní omezující myšlenky, díky čemuž se můžete plně ponořit do nových aktivit beze strachu.

AMETYST NA ESHOPU 

Ametyst a Panna

Čakry: třetí oko, korunní

Ametyst je bezpochyby jedním z nejpoužívanějších léčivých krystalů. Ve starověku se využíval k prevenci intoxikace alkoholem a jako takový si Ametyst získal pověst kamene střízlivosti. Tento fialový křemen však dokáže mnohem víc než jen udržet střízlivost. Rezonuje s korunní čakrou a čakrou třetího oka a pomáhá nám spojit se s naším vyšším já, stejně jako zlepšuje naší intuici a inteligenci. Je to také úžasný uklidňující kámen, a proto je často doporučován lidem trpícím úzkostí a neklidem.

Panny mají tendenci být perfekcionistky a trápit se, když všechno není přesně tak, jak očekávají. Když jsou vystaveny chaotickému prostředí, mohou propadat úzkosti. Ametyst je skvělý kámen pro zmírnění negativních emocí, posílení intuice a ulehčení léčení minulých traumat. Pokud se cítíš úzkostlivě, doporučuje se nosit ametyst jako náhrdelník nebo náramek, a můžeš jeho energii využít i ve formě prostorového šperku.

AMETYST NA ESHOPU

Ametyst a Kozoroh

Čakry: třetí okokorunní

V království minerálů se ametyst tyčí jako starověký strážce nesoucí na svých krystalech tajemství starověké ochrany. Jeho kouzlo se v historii projevilo nejen v boji proti intoxikaci, ale také v odvracení jak viditelných, tak pouze vnímaných hrozeb. Ametyst, s tím svým rozmanitým spektrem od bledé až po tmavě fialovou barvu, není jen kamenem, ale klidným průvodcem do nitra vlastního klidu a bezpečí.

Tajná zbraň Kozorohů pro noční odpočinek

Pro vášnivé Kozorohy je ametyst jako magický klíč ke klidu a vyváženosti. Jeho schopnost uklidnit mysl a tělo je pro ně jako oddechový prostor, který jim umožňuje udělat krok zpět v hektickém světě a najít vnitřní klid. Kromě toho, že působí jako uklidňující elixír, ametyst je také výborným spojencem proti nespavosti, což z něj činí medicínu na bezesné noci. Tento kámen není jen šperk; je to pro Kozorohy společník na jejich cestě ke klidu a odpočinku v rámci jejich životní výpravy.

Jako kámen čakry korunní i třetího oka je ametyst vynikajícím kamenem pro spojení s vlastní intuicí a vyšším já, zejména při meditaci. 

Vlny klidu: ametyst a jeho magický dotek pro Kozorohy

Když se tvé síly zdají vyčerpány a klid je vzácným darem, nechej se unést do světa ametystu a ponoř se do jeho uklidňujících vln. Nosit ametyst jako šperk nebo ho mít blízko během spánku není pouze rituál, ale zároveň klíč k odemknutí uzamčených dveří pokoje klidu. V tuto chvíli se ametyst stává tvým tichým průvodcem, který tě něžně vede k odpočinku.

Kozorohové, s jejich silnou a autoritativní energií, často hledají klid ve víru života. Ametyst je jejich tajným spojencem, který tuto sílu zjemňuje a pomáhá nalézt lehčí stránku života v práci i v mezilidských vztazích. Ve světě ametystových snů se probouzí ta nejjemnější část tvé bytosti, o které jsi možná nevěděla, a přináší ti rovnováhu a klid, po kterém jsi vždy toužila.

AMETYST NA ESHOPU