FLUORIT

FLUORIT - zklidni se a ponoř do duchovních hloubek

Fluorit nese harmonizující a zklidňující energie duchovních hloubek.

Umístěný v prostoru nebo u vchodu do domu krásně harmonizuje okolízpříjemňuje a uklidňuje náš domov. Zklidňuje a uvolňuje taky naši mysl, neustále vířící myšlenky se pomalu vytrácí a dostáváme se lépe do meditativního stavu.

Všechny své bloky, oslabení, bolesti a traumata svěř fluoritu, protože fluorit nám pomáhá hlavně v práci s naším fyzickým chrámem (naším tělem), ale i s jeho jemnohmotnými formami, všechny jeho vrstvy harmonizuje a uvádí zpět do souladu. Špička pomáhá přijímat a ukotvovat duchovní sílu do těla, aby duchovní mohlo být projeveno ve hmotě. Čistí, harmonizuje a zaceluje naši auru. Zvláště pak uvolňuje bloky na 4. a 6. čakře (srdce a čelo). Podporuje přirozený tok energie v našem těle.

Fluorit je multidimenzionální kámen, který působí na naši mysl - pomáhá nám pochopit horní - vesmírné zákony a uvést je do souladu se zákonem spodním – zemským.

Fialová esence tohoto krystalu je hluboce propojená s duchovním světem a s čakrou třetího oka. Zelená esence je léčivá, je to barva znovuzrození a uzdravení.

Fluorit a Kozoroh

Fluorit je jedním z nejuniverzálnějších krystalů na tomto seznamu. Vyskytuje se v široké škále barev od fialové, modré a zelené až po růžovou, žlutou, čirou a dokonce duhovou. Všechny typy fluoritů jsou uctívány po celém světě nejen pro svou okouzlující průhlednou, téměř skelnou krásu, ale také pro jejich schopnost podporovat mentální jasnost a posílení mentálních schopností. 

Fluorit je spojován s Kozorohem kvůli jeho silné léčivé energii, která pročišťuje mysl a zlepšuje soustředění, což umožňuje vytrvalému a tvrdě pracujícímu Kozorohu soustředit se na profesionální projekty s puntičkářskou pozorností ke každému malému detailu. 

Fialový fluorit je zvláště užitečný pro posílení intuice a je užitečný pro introspekci a meditaci. Kozorohové si potřebují najít čas na tichou introspekci, zvláště když se cítí mimo kontrolu nebo když mají nutkání diktovat ostatním. Podporuje mír a harmonii ve všech aspektech života člověka. 

Čirý fluorit na druhé straně nejen zvyšuje duševní jasnost, ale také pomáhá při čištění aury a podporuje zdravou rovnováhu mysli, těla a ducha. Pomáhá nám také vidět minulá omezení, která jsme si sami stanovili, a dívat se na věci z pohledu jiných lidí. To je zvláště užitečné pro někdy tvrdohlavého Kozoroha, který má tendenci vnucovat svá pravidla ostatním. Čirý fluorit nám otevírá další úhly pohledu, takže můžeme lépe porozumět lidem kolem nás, což z něj činí zvláště užitečný kámen při řešení osobních vztahů.

Duhový fluorit  je nejuniverzálnější ze všech fluoritů, protože kombinuje jedinečné vlastnosti každého typu fluoritu v jednom kameni. Rezonuje se všemi čakrami a umožňuje volné proudění energie celým tělem. 

Všechny fluority jsou užitečné pro podporu stability a harmonie, vyrovnávání energií, posilování intuice a mentální jasnosti a pomáhají otevřít mysl a ducha pro napojení na jiné roviny myšlení, nejen na to, co je logické a hmatatelné.

Fluorit používej vždy, když se cítíš psychicky vyčerpaná/ý nebo máš problém soustředit se na své cíle. Fluorit je také vynikajícím studijním kamenem pro děti, protože jim pomáhá soustředit se na úkoly, které před nimi stojí. Nošení fluoritu jako šperku ve formě šperku nebo kapesního orgonitu je skvělý způsob, jak získat jeho výhody během dne. Při použití jako studijní pomůcka pro děti může přilepení fluoritu pod jejich stůl nebo židli pomoci zvýšit jejich koncentraci, zejména při práci na psychicky náročných úkolech. 

FLUORIT U NÁS