FLUORIT - ÚČINKY

FLUORIT

zklidni se a ponoř do duchovních hloubek

Fluorit nese harmonizující a zklidňující energie duchovních hloubek.

Umístěný v prostoru nebo u vchodu do domu krásně harmonizuje okolízpříjemňuje a uklidňuje náš domov. Zklidňuje a uvolňuje taky naši mysl, neustále vířící myšlenky se pomalu vytrácí a dostáváme se lépe do meditativního stavu.

Všechny své bloky, oslabení, bolesti a traumata svěř fluoritu, protože fluorit nám pomáhá hlavně v práci s naším fyzickým chrámem (naším tělem), ale i s jeho jemnohmotnými formami, všechny jeho vrstvy harmonizuje a uvádí zpět do souladu. Špička pomáhá přijímat a ukotvovat duchovní sílu do těla, aby duchovní mohlo být projeveno ve hmotě. Čistí, harmonizuje a zaceluje naši auru. Zvláště pak uvolňuje bloky na 4. a 6. čakře (srdce a čelo). Podporuje přirozený tok energie v našem těle.

Fluorit je multidimenzionální kámen, který působí na naši mysl - pomáhá nám pochopit horní - vesmírné zákony a uvést je do souladu se zákonem spodním – zemským.

Fialová esence tohoto krystalu je hluboce propojená s duchovním světem a s čakrou třetího oka. Zelená esence je léčivá, je to barva znovuzrození a uzdravení.

FLUORIT NA ESHOPU

Fluorit a Kozoroh

Fluorit je jedním z nejuniverzálnějších krystalů na tomto seznamu. Vyskytuje se v široké škále barev od fialové, modré a zelené až po růžovou, žlutou, čirou a dokonce duhovou. Všechny typy fluoritů jsou uctívány po celém světě nejen pro svou okouzlující průhlednou, téměř skelnou krásu, ale také pro jejich schopnost podporovat mentální jasnost a posílení mentálních schopností. 

Fluorit je spojován s Kozorohem kvůli jeho silné léčivé energii, která pročišťuje mysl a zlepšuje soustředění, což umožňuje vytrvalému a tvrdě pracujícímu Kozorohu soustředit se na profesionální projekty s puntičkářskou pozorností ke každému malému detailu. 

Fialový fluorit je zvláště užitečný pro posílení intuice a je užitečný pro introspekci a meditaci. Kozorohové si potřebují najít čas na tichou introspekci, zvláště když se cítí mimo kontrolu nebo když mají nutkání diktovat ostatním. Podporuje mír a harmonii ve všech aspektech života člověka. 

Čirý fluorit na druhé straně nejen zvyšuje duševní jasnost, ale také pomáhá při čištění aury a podporuje zdravou rovnováhu mysli, těla a ducha. Pomáhá nám také vidět minulá omezení, která jsme si sami stanovili, a dívat se na věci z pohledu jiných lidí. To je zvláště užitečné pro někdy tvrdohlavého Kozoroha, který má tendenci vnucovat svá pravidla ostatním. Čirý fluorit nám otevírá další úhly pohledu, takže můžeme lépe porozumět lidem kolem nás, což z něj činí zvláště užitečný kámen při řešení osobních vztahů.

Duhový fluorit  je nejuniverzálnější ze všech fluoritů, protože kombinuje jedinečné vlastnosti každého typu fluoritu v jednom kameni. Rezonuje se všemi čakrami a umožňuje volné proudění energie celým tělem. 

Všechny fluority jsou užitečné pro podporu stability a harmonie, vyrovnávání energií, posilování intuice a mentální jasnosti a pomáhají otevřít mysl a ducha pro napojení na jiné roviny myšlení, nejen na to, co je logické a hmatatelné.

Fluorit používej vždy, když se cítíš psychicky vyčerpaná/ý nebo máš problém soustředit se na své cíle. Fluorit je také vynikajícím studijním kamenem pro děti, protože jim pomáhá soustředit se na úkoly, které před nimi stojí. Nošení fluoritu jako šperku ve formě šperku nebo kapesního orgonitu je skvělý způsob, jak získat jeho výhody během dne. Při použití jako studijní pomůcka pro děti může přilepení fluoritu pod jejich stůl nebo židli pomoci zvýšit jejich koncentraci, zejména při práci na psychicky náročných úkolech. 

FLUORIT NA ESHOPU

Fluorit a Ryby

Čakra: všechny

Fluorit je k dispozici v široké škále barev – od modré, tyrkysové, zelené a žluté až po fialovou, růžovou, čirou a duhovou – což z něj dělá velmi všestranný krystal. Fluorit je obecně známý tím, že podporuje duševní jasnost. Je to užitečné zejména pro Ryby, protože mají tendenci být emotivnější než jakékoli jiné znamení. Fluorit, v závislosti na barvě, odstraňuje blokády v odpovídající čakře, aby umožnil volný tok životní síly.

Nos fluorit jako šperk nebo umísti fluoritový zářič do prostoru kdykoli se cítíš nevyváženě, protože je to vynikající krystal pro stabilizaci energií. Pomáhá také posilovat vlastní intuici a podporuje jasnou a efektivní komunikaci. Kromě posílení mentálních schopností pomáhá fluorit také zvýšit kreativitu. Ryby jsou všeobecně známé svou kreativitou, a proto je pravděpodobněji najdete pracovat v tvořivých oblastech.

FLUORIT NA ESHOPU

 

Fluorit a Panna

Čakra: všechny

Fluorit se vyskytuje ve více barvách, od modré, tyrkysové a zelené, až po žlutou, fialovou a růžovou. Kromě toho existuje i Duhový fluorit - jedinečný kámen, který kombinuje všechny tyto odstíny.

Čakrální asociace tohoto kamene se liší v závislosti na jeho barvě, ale všeobecně se fluorit považuje za kámen, který pomáhá rovnováze čaker a umožňuje volný proud životní síly. Je to harmonizační, ale i uklidňující kámen.

Fluorit je skvělým kamenem pro Panny, protože jim pomáhá dosáhnout duševní jasnosti a vnímat jemné vzkazy od svého vyššího Já. To vede k rovnováze u těch, kteří mají tendenci být příliš analytičtí. Je to také vynikající kámen pro využití při studiu nebo práci, protože umožňuje soustředit se na nejdůležitější aspekty.

Jelikož se jedná o harmonizační kámen, nosit fluorit ve formě osobního šperku v blízkosti nebo na příslušné čakře je skvělý způsob, jak využít jeho pozitivní vibrace. Jako prostorový šperk je potom výhodný v pracovně, pokud se chceš soustředit při studiu nebo práci.

FLUORIT NA ESHOPU