CITRÍN

Citrín a Střelec

Citrín je kámen Jupitera, který je vládnoucí planetou pro Střelce. Citrín je ideální pro průkopnické a dobrodružné Střelce, protože kromě toho, že přináší prosperitu do našeho života, také pomáhá realizovat naše cíle.

Citrín patří do skupiny minerálů s šesterečnou maticí, což jsou minerály vyhledávající nové možnosti. Jsou to velmi mocné minerály, které svými účinky zajišťují úspěch nových projektů, pomáhají nám vyhledávat nové příležitosti. Jsou to ti nejlepší spojenci do nových začátků, odhalují nám věci z nových úhlů pohledu a ukazují nám neprozkoumané cesty. Když hledáme něco nového – vztah, zaměstnání, příležitost, dům, inspiraci, schopnosti, talenty…, volíme minerály z této skupiny, které nám svými vlastnostmi pomáhají zaměřit svou pozornost směrem, ve kterém tyto nové věci nacházíme.

Střelci, kromě toho, že jsou intelektuálními lidmi, mají také kreativní stránku. Slunná dispozice citrínu dokonale ladí s energií Střelce a zvyšuje kreativitu, díky čemuž je dokonalým kamenem, který můžeš mít na svém pracovišti, a dokonce i kolem tvého domu jako menhiry k odvrácení negativity.

Citrín jako kámen čakry Solar Plexus se zabývá všemi otázkami týkajícími se Já. Kdykoli cítíš, že potřebuješ zvýšit sebevědomí, ať už pro projekt v práci nebo jen pro rozhovor s lidmi, citrín je pro tento účel rozhodně užitečným kamenem.

CITRÍN U NÁS