GRANÁT - ÚČINKY

GRANÁT

– vem si svou sílu zpět

Granát patří do skupiny minerálů, které nám pomáhají a zlepšit schopnosti a vlastnosti, které už máme, a které chceme posílit.

Jako minerál náležící ke kořenové čakře má silně uzemňující charakter, takže jestli se vznášíš metr nad zemí a nejsi schopná zaplatit včas účty, může ti pomoct. Granát je propojený s živlem země, jeho ohnivá energie ti dodá sílu jak na fyzické, tak na mentální a jemnohmotné úrovni.

Díky granátu se budeš ve svém těle cítit jako doma, a jelikož je to král hmoty, posílí tvou schopnost zhmotnit tvůj záměr. Možná máš pocit, že je někdy lepší být rozevlátou neuzemněnou vílou, snad to může někdy být i roztomilé, ale věř, že je to úplně naopak. Když se dokážeš propojit se svým tělem a tím pádem se zemí, získáš lepší schopnost rozlišování, rozeznáš pravdu a blud, dokážeš celý „obraz“ vidět z nadhledu.

Jeho energie je silně jinová, probouzí v nás tedy tu ryzí ženskost, která je v současné době tolik potřeba. Soucit, vděčnost, štědrost, vroucnost, to nemají být jen dokola omílaná klišé, to je něco, co máme žít každý den. Získáš zpět svou životní sílu, posílíš spodní energetická centra a znovu se zamiluješ do života. Se silnou energií granátu už se nebudeš muset vyhýbat náročnějším životním situacím, pomůže ti statečně čelit výzvám, nebudeš nic odkládat, odpadnou všechny tvé „ažpaky“ a budeš si užívat každého nového dne.

GRANÁT U NÁS

Granát a Kozoroh

Granát je jedním z hlavních kamenů Kozoroha a tradičním kamenem pro leden. Mnohými je považován za mimořádně silný krystal pro použití během období Kozoroha kvůli jeho metafyzickým vlastnostem. 

Zatímco nejoblíbenější odrůda Granátu jsou šarlatové, hnědočervené až oranžově červené odrůdy, Granát přichází také v jiných barvách, včetně zelené a hnědé.

Granát, kámen elementu Země, má zvláštní spřízněnost s Kozorohem, protože je to silný uzemňovací kámen a nejen že zvyšuje motivaci člověka pracovat na svém profesionálním úsilí, ale také zvyšuje jeho lásku a vášeň pro to, co dělají. Zatímco Kozorozi jsou již od přírody vášnivými pracovníky, mají tendenci upadnout do zajetých kolejí, když projekty nejdou podle plánu. Granát dává člověku extra tlak na dokončení toho, co bylo zahájeno, i přes překážky, které se mohou na cestě setkat.

Asociace granátu závisí na barvě kamene - červené granáty jsou spojeny s kořenovou čakrou, oranžově-červené a hnědé rezonují se sakrální čakrou a zelené granáty rezonují se srdeční čakrou. Zatímco různé barvy mají různé vlastnosti, všechny granáty sdílejí určité léčivé vlastnosti. Například granát je vynikající ochranný talisman a také zvyšuje energii.

Červenohnědé granáty jsou zvláště užitečné pro své uzemňovací vlastnosti a červenooranžové granáty pomáhají zvýšit úspěch v kariéře. Granáty obecně pomáhají zesílit energie, které si chcete ve svém životě udržet, a odvrátit negativitu. Pomáhá také při zmírňování depresivních a úzkostných myšlenek, zejména pokud je umístěn pod polštář během spánku. 

Je zvláště užitečné, když se granát nosí na zápěstí jako náramek blízko tvého tepu, aby reguloval tok energie životní síly ve tvém těle a udržoval tě v mentální, fyzické a duchovní rovnováze. Jako orgonit a zářič zase zvyšuje energii v prostoru.

GRANÁT U NÁS

Granát a Vodnář

Granát je tradiční kámen pro ty, kteří se narodili v lednu, ale zvláštní spřízněnost má s jak s kozorohem, tak i s vodnářem.

Granáty přicházejí v různých barvách, od červené, hnědé a zelené.  Červené granáty také přicházejí v různých odstínech od červenohnědé až po oranžově červenou. Zatímco čakrální asociace kamene závisí na jeho barvě, všechny granáty mají zvláštní spřízněnost s vodnářem.

Granát má zvláštní spojení s Vodnářem, protože je kamenem vášně, projevu, odvahy a síly vůle. Je to kámen, který zlepšuje vlastnosti, které již vodnáři mají, a také pomáhá zmírňovat některé negativní vlastnosti vodnáře.

Vodnáři jsou známí jako věrní společníci, ale zpočátku může být obtížné je poznat, protože mají tendenci stavět zdi, zejména když jednají s cizími lidmi. I když jsou okouzlující a sympatičtí, není snadné proniknout do vnější ulity vodnáře. Kromě jejich silného smyslu pro sociální spravedlnost jsou v popředí jejich hodnotového systému pravda a poctivost. Granát pomáhá posílit soucit a porozumění; umožňuje člověku vidět předsudky o jiných lidech.

Granát je také vynikajícím projevovým kamenem a je zvláště užitečný pro podnikavé vodnáře nebo pro každého, kdo chce v tomto období začít podnikat nebo rozšířit své současné podnikání.  Granát je vynikajícím lékem na depresi, zvláště pokud je způsobena neúspěchy nebo ztrátami v nějakých podnicích.

Nos granát jako šperk nebo umísti pyramidu v prostoru, což ti pomůže posílit tvůj vrozený talent a umožní ti najít řešení překážek, zejména těch, které ti brání v realizaci vašich cílů. Posiluje tvé odhodlání pokračovat v práci na tvých dlouhodobých cílech.

GRANÁT U NÁS

Granát a Lev

Čakra: kořenová

Granát nacházíme ve vícero barvách, včetně červené, hnědé, zelené a červeno-oranžové. Každá barva je symbolem jiné čakry, ale všeobecně je granát uzemňující krystal a krystal pro srdce – dodává stabilitu našim emocím. Už od starověku se používá jako amulet na ochranu. Mezi všemi druhy granátu je červená barva nejpopulárnější a nejčastější. Je to barva spojená se Lvem a také se srdeční a kořenovou čakrou. Je to mocný uzemňovací kámen, který vyvažuje energetická centra našeho těla a uzemňuje nás k jemným vibracím Země.

Červený granát se nejen používá k podpoře kreativity a energie, ale také jako symbol závazku, zejména v romantických vztazích. Lvi jsou známí jak pro svou inteligenci, tak i pro jejich silný vztah k rodině. Granát může posílit i jejich loajalitu k partnerům a rodině, zejména v obtížných situacích.

Granát je symbolem důvěry – ve druhého i v sebe samého. Když se Lvi stanou svými nejtvrdšími kritiky, granát jim může pomoci znovu nalézt důvěru v sebe. Jeho emocionální léčivé vlastnosti jsou však využitelné pro všechny – a tak, když se život stane příliš stresujícím, nezapomeň si vzít s sebou granátový kámen nebo jej nos jako šperk.

GRANÁT NA ESHOPU

Granát a Panna

Čakra: kořenová

Granát je silně spojen s kořenovou čakrou a probouzí nejčistší životní energii. Tenhle krvavě červený kámen posílí tvé sebevědomí na nejvyšší úroveň. Panny, které se snaží splnit užitečné cíle a touhy, mohou být občas na své cestě zmatené a ztratí záměr. Granát jim pomůže si jej připomínat. Nejen to, tento rudý kámen dá Panně odvahu jít si za svým.

Přemýšlej o granátu jako o klíči k manifestaci, který tě žene kupředu čistou energií životní síly až k dosažení tvých snů.

GRANÁT NA ESHOPU