ONYX - ÚČINKY

ONYX – jdi za svým snem

Onyx je kámen, který nese velké množství síly, dodává nám sebedůvěru a podporuje nás v tom, abychom upustili od veškerých strachů a vykročili za svými sny a vizemi. Pomáhá nám tříbit si myšlenky a ukazuje nám správný směr pro dosažení našich cílů. Připomíná nám, kam bychom měli směřovat více naší energie, na jaké oblasti se zaměřit a kde naopak svou energií zbytečně plýtváme.

Aragonit (někdy se používá obchodní označení pákistánský onyx) a Kozoroh

Aragonit je jednou ze tří běžných přirozeně se vyskytujících krystalických forem uhličitanu vápenatého, který byl původně objeven v řece Aragon ve Španělsku. Aragonit nás spojuje s energií Země, aby nám poskytl stabilitu v našem těle, mysli a duši. Stojí jako symbol síly a znalostí a dává Kozorohům obnovený smysl pro rovnováhu a účel. Aragonit v sobě nese silné uzemňující energie, které ti pomohou soustředit se na to, co je kolem tebe nejdůležitější.  

Aragonit přináší emoční stabilitu tím, že tě ujišťuje, že jakákoli emocionální bolest nebo stres, které cítíš, pomine. Posiluje a povzbuzuje tě, abys všechny své energie konstruktivně využíval/a. Pomáhá vyčistit mysl, zvyšuje motivaci a odvahu udělat vše, co je potřeba pro vyrovnání s tvými výzvami.  

Kozorohové jako zemské znamení často touží po spojení s fyzickým světem. Kousek aragonitu ti může pomoci navázat hlubší spojení s planetou. Aragonitový krystal otevírá tvé oči síle přírody a zdraví. Připomíná Kozorohům, aby se naladili na přírodu, zpomalili, naslouchali tichu a užívali si všech jednoduchých radostí, které nám život nabízí. Ztišení tolik potřebné (nejen pro Kozorohy) v energiích zimního Slunovratu.

Aragonit jako kámen hojnosti, prosperity a míru chrání Kozorohy před pocity smutku a deprese, protože aktivuje jasné vzorce myšlení a pomáhá vám stanovit si čisté cíle do budoucna. Použití aragonitu může pomoci přilákat prosperitu a hojnost, protože nese energii štěstí a bohatství, ideální pro Kozorohy, kteří jsou na neustálé cestě k úspěchu a bohatství.

ARAGONIT U NÁS

Onyx a Vodnář

Černý onyx je kámen, který rezonuje s kořenovou čakrou a je silným uzemňujícím a vyrovnávacím kamenem. Je to účinný talisman pro ochranu, ale to, co dělá černý onyx opravdu mocným, je jeho schopnost propojovat duality v osobnosti a podporovat sebeuvědomění. Je to kámen, který ti pomáhá používat agresivní energie k posílení tvé emocionální, mentální a duchovní odolnosti. Promění tvé slabé stránky v silné stránky, pomůže zmírnit obavy, uklidní nervy a podpoří harmonické vztahy.

Obrať se na černý onyx, když cítíš, že potřebuješ uzemnění, nebo když máš pocit, že negativní myšlenky zahlcují tvou mysl. Nos černý onyx jako šperk, který tě ochrání před negativitou a udrží tě při zemi, zejména v dobách, kdy se cítíš rozhozená/ý.

ONYX U NÁS

 

Černý onyx a Lev

Čakra: kořenová

Černý Onyx je odrůda chalcedonu, některé odrůdy mají paralelní bílé pruhy, zatímco většinou se černý Onyx skládá z plné černé. Tento kámen je spojen s kořenovou čakrou a je užitečný pro uvolňování pulzující, vysokofrekvenční energie Lva, protože má uklidňující a uzemnění účinky. Černý onyx byl od pradávna používán jako symbol ochrany. I když byl některými starověkými kulturami obáván pro svou černou barvu, byl po staletí využíván k boji se strachem, fobiemi a k posílení vnitřní síly.

Černý Onyx je uzemňující krystal, který má bohatou transformační sílu. Jeho schopnost přeměnit slabé stránky na silné je neuvěřitelná a je také známo, že zvyšuje duševní jasnost a vytrvalost. Může být použit jako talisman, který pomáhá lidem spojit se se svým vyšším já a uvědomit si své silné a slabé stránky.

Onyx je také účinnou ochranou před hmatatelnými i vnímanými hrozbami – například noční můry. Umístěte ho na váš stůl v práci, abyste měli čistou mysl, nebo si ho vezměte s sebou na obzvlášť obtížné situace.

Černý onyx je ideálním kamenem pro ty z nás, kteří jsou unavení a přepracovaní, neboť je úžasnou prevencí stresu. Je to kámen kořenové čakry, který nás navrací k naším kořenům, rodině. Díky němu se můžeme soustředit na to, co je pro nás skutečně důležité, a zbavit se všeho, co nám už neslouží - ať už se jedná o toxické osoby nebo špatné návyky.

ONYX NA ESHOPU