OBSIDIÁN - ÚČINKY

OBSIDIÁN – odpoj se

Obsidián je kámen sopečného původu, pochází z nitra matky Země a disponuje žhavou energií. Obsidián umí svou ohnivou energií přivodit tak prudkou změnu, že jeho působení zaznamenáš takřka okamžitě.

S obsidiánem dokážeme lépe vnímat situace, ve kterých jednáme z pozice oběti, na základě ublíženosti nebo našeho přehnaného ega, kde nám chybí pokora a kde si věci bereme příliš osobně. Jsou to situace, které místo toho, aby nám přinesly chtěnou zkušenost, nás zraňují. Situace, které nás vyvádí z rovnováhy, našeho středu, klidu naší podstaty.

Obsidián dokáže posílit naše energetické pole a pomůže nám s vědomou ochranou (nutno vložit záměr, ostatně jako vždy při práci s krystaly). Nebudeme potom přijímat cizí energie a nebudou mít na nás vliv.

Ale ochrana není jedinou silnou stránkou obsidiánu, dokáže totiž koncentrovat energii a v nahromaděné síle ji potom vyslat pro náš určený záměr.

Tento kámen je naše pomyslné zrcadlo, zobrazuje nám skutečnost takovou, jaká je a neukazuje nám jen to, co bychom snad chtěli vidět.

Je to kámen první čakry, tedy uzemňující, pomáhá trochu ulítlým lidem vyrovnávat zemský prvek s těmi „duchovními“.

Je to mistr v odpojování pout. Pokud si v sobě nosíme vzpomínky na situace, na které bychom nejraději zapomněli a které nás třeba i po letech bodají do srdce, znamená to, že háčky těchto prožitků v nás pořád zůstávají a vězní část naší energie. Jestli se chceš odpoutat od nějaké situace nebo klidně nějakého vztahu, který dosud trvá, můžeš požádat o pomoc obsidián.

Mentálně se nalaď na obsidián a požádej ho o odpoutání z KONKRÉTNÍ situace. Můžeš nasávat energii kamene do své třetí čakry (vdechovat).

Pokud bylo pouto silné a podpořeno sexuálním spojením, je možné použít yoni vajíčko se stejným záměrem. Není to ale nutné a postačí obsidián požádat, aby zapracoval i ve fyzickém těle a nosit jej stále u sebe (měl by se dotýkat kůže) jako šperk nebo si ho vzít na noc do dlaně případně přiložit na podbřišek. Zpracování vazby na bází první čakry může trvat trochu déle.

Nezapomeň po odvedené práci kámen vyčistit a nechat pořádně odpočinout :)

Obsidián a Střelec

Čakra: kořenová

Obsidián patří do nekrystalických minerálů. Tyto kameny jsou jiné, neuspořádané, a přesto nejsou ani trochu chaotické, i když chaos mohou na první pohled způsobit. Nekrystalické kameny jsou tak trochu rockovou hvězdou mezi minerály. Jsou rebelské, divoké a neuspořádané, jsou to kamenní výtržníci, co rozvíří atmosféru, ale vždy zanechají dojem dokonalého kamenného klidu

Černý obsidián: Tajemný strážce

Představ si ho jako něžného andělského bodyguarda, který tě obejme po každé sopečné erupci života. Je to černý čaroděj, který spojí tvou kořenovou čakru s intuicí a učiní tvou sebereflexi jasnější než zářící hvězdná obloha. Když si budeš chtít přehrát životní situace v paměti, obsidián bude tvým nejlepším režisérem – vytáhne ti zpětné záběry a nasměruje tě ke křišťálově jasnému vhledu.

Zlatý obsidián: Zrcadlo pravdy

Zlatý lesklý obsidián má lehčí energii než čistý černý obsidián. Je jako váš osobní trenér, co vám říká: 'No tak, Střelci, nebudete stát ve frontě na změnu celý život, že ne?' Užij si tu jízdu, pusť starosti a neboj se postavit před zrcadlo pravdy. Zlatý obsidián je tvým osobním průvodcem, který se nebojí kopat hlouběji. Nejde jen o to, že ti ukáže zrcadlo a řekne, co už ti neslouží. Tohle je tvá čarodějnická kočka, která ti zamává svým lesklým ocasem před obličejem a říká: 'Neboj se vyskočit z pohodlí! Čeká tě něco úžasného!' Ano, možná to bude trochu divoké a nečekané, ale právě to je ta kouzelná cesta ke svobodě, kterou zlatý obsidián pro tebe připravuje. Tak co, připravená na výstup z komfortní zóny?

OBSIDIÁN U NÁS

Vločkový obsidián a Panna

 

Čakra: kořenová

Vločkový Obsidián se pyšní nádhernými bílými krystalovými vzory, které se podobají sněhovým vločkám. Kromě léčivých vlastností obecných pro obsidián má tento typ kamene zklidňující účinek na naši mysl, tělo a duši. Je to kámen čistoty, který nás učí oceňovat a přijímat jak naše selhání, tak i úspěchy.

Pomáhá nám rozeznat a odstranit zbytečné a stresující myšlenky. Vločkový Obsidián nám poskytuje rovnováhu a uzemnění, stimuluje kořenovou čakru a čakru třetího oka. Pro Panny je tento kámen silou pozitivního myšlení, která povzbuzuje přijímat výzvy a oslavovat úspěchy.

OBSIDIÁN NA ESHOPU

Černý obsidián a Štír

Kámen, který ti omladí mysl a tělo

Čakra: kořenová

Ještě jsi nezažila sílu Obsidiánu? Tento kámen, co vypadá jako kousek noční oblohy, dokáže uklidnit bouřící moře tvé mysli.

Černý obsidián je takovým psychoterapeutem pro Štíry, kteří si možná ani neuvědomují, že se zasekli v myšlenkových vzorcích. Je to jakoby magnet, který vytáhne všechnu tu negativitu a emocionální bordel, co tě držel v zajetí.

Pro ty, co mají tendenci být skeptičtí nebo mají obavy z nových lidí a situací, je černý obsidián právě tím, co potřebuje. Uvolňuje negativitu a emoční zátky, což přináší duševní jasnost.

Pro Štíry je to navíc cvičení pro jejich logické myšlení, což může být klíčem ke zdokonalení dovedností, otevření dveří úspěchu a k lepšímu zítřku. Takže ať už chceš omladit mysl nebo otevřít dveře novým příležitostem, černý obsidián ti s tím pomůže! 

OBSIDIÁN NA ESHOPU