OBSIDIÁN

OBSIDIÁN – odpoj se

Obsidián je kámen sopečného původu, pochází z nitra matky Země a disponuje žhavou energií. Obsidián umí svou ohnivou energií přivodit tak prudkou změnu, že jeho působení zaznamenáš takřka okamžitě.

S obsidiánem dokážeme lépe vnímat situace, ve kterých jednáme z pozice oběti, na základě ublíženosti nebo našeho přehnaného ega, kde nám chybí pokora a kde si věci bereme příliš osobně. Jsou to situace, které místo toho, aby nám přinesly chtěnou zkušenost, nás zraňují. Situace, které nás vyvádí z rovnováhy, našeho středu, klidu naší podstaty.

Obsidián dokáže posílit naše energetické pole a pomůže nám s vědomou ochranou (nutno vložit záměr, ostatně jako vždy při práci s krystaly). Nebudeme potom přijímat cizí energie a nebudou mít na nás vliv.

Ale ochrana není jedinou silnou stránkou obsidiánu, dokáže totiž koncentrovat energii a v nahromaděné síle ji potom vyslat pro náš určený záměr.

Tento kámen je naše pomyslné zrcadlo, zobrazuje nám skutečnost takovou, jaká je a neukazuje nám jen to, co bychom snad chtěli vidět.

Je to kámen první čakry, tedy uzemňující, pomáhá trochu ulítlým lidem vyrovnávat zemský prvek s těmi „duchovními“.

Je to mistr v odpojování pout. Pokud si v sobě nosíme vzpomínky na situace, na které bychom nejraději zapomněli a které nás třeba i po letech bodají do srdce, znamená to, že háčky těchto prožitků v nás pořád zůstávají a vězní část naší energie. Jestli se chceš odpoutat od nějaké situace nebo klidně nějakého vztahu, který dosud trvá, můžeš požádat o pomoc obsidián.

Mentálně se nalaď na obsidián a požádej ho o odpoutání z KONKRÉTNÍ situace. Můžeš nasávat energii kamene do své třetí čakry (vdechovat).

Pokud bylo pouto silné a podpořeno sexuálním spojením, je možné použít yoni vajíčko se stejným záměrem. Není to ale nutné a postačí obsidián požádat, aby zapracoval i ve fyzickém těle a nosit jej stále u sebe (měl by se dotýkat kůže) jako šperk nebo si ho vzít na noc do dlaně případně přiložit na podbřišek. Zpracování vazby na bází první čakry může trvat trochu déle.

Nezapomeň po odvedené práci kámen vyčistit a nechat pořádně odpočinout :)

Obsidián a Střelec

Obsidián je druh sopečného skla, který se obvykle tvoří na konci sopečné erupce z roztavené lávy. Černý obsidián, kámen vhledu a ochrany, ti dává jasnost k sebereflexi. Spojuje se s kořenovou čakrou, která nás propojuje s naší intuicí a uklidňuje naše myšlenky.

Obsidián patří do nekrystalických minerálů. Tyto kameny jsou jiné, neuspořádané, a přesto nejsou ani trochu chaotické, i když chaos mohou na první pohled způsobit.

Zlatý lesklý obsidián má lehčí energii než čistý černý obsidián. Je to kámen posílení, který ti pomůže „probudit se“ a udělat pozitivní změnu ve svém životě a potažmo ve světě. Střelce, kteří jsou vždy přizpůsobiví a cení si své svobody, zlatý obsidián vybízí k převzetí odpovědnosti za vytvoření jasného směru tvého života. Pomáhá ti vidět, jaké lidi, zvyky, přesvědčení nebo vzorce tě brzdí a s jeho pomocí dokážeš pustit věci, které ti již neslouží, i když cenou může být velký výstup z tvé komfortní zóny (vztah, práce…)

OBSIDIÁN U NÁS