PODZIMNÍ ROVNODENNOST (kolo roku - 23.září)

 

ᑭOᗪᘔIᗰᑎÍ ᖇOᐯᑎOᗪEᑎᑎOᔕT

(ᑭOᗪᘔIᗰ - OKOᒪO 23.ᘔÁŘÍ)

 

 

Harmonie mezi světlem a tmou

Podzimní rovnodennost, čas, kdy den a noc mají stejnou délku, přichází jako kouzelná brána mezi létem a zimou. Tuto astronomickou a energetickou událost nejde jen tak přehlédnout. Z duchovního pohledu je Podzimní rovnodennost chvílí, kdy se můžeme propojit s cykly přírody a naší vlastní duše.

ᕼᗩᖇᗰOᑎIE ᔕᐯĚTᒪᗩ ᗩ TᗰY

Tato rovnodennost symbolizuje vyváženost mezi světlem a tmou. Je to připomínka, že vše v přírodě i v nás samých je věčně v pohybu. Světlo představuje období růstu a aktivace, zatímco tma symbolizuje odpočinek a reflexi. Podzimní rovnodennost nám dává možnost se spojit s těmito energiemi a nacházet harmonii v našem vlastním životě.

ᖇITᑌÁᒪY ᗩ ᗰEᗪITᗩᑕE

Mnozí spirituálně zaměření lidé využívají tuto dobu pro rituály a meditace. Je to příležitost naladit se na vlastní vnitřní rovnováhu. Můžeš si sednout na klidné místo, zapálit svíčku, soustředit se na dech. Můžeš si vizualizovat světlo a tmu v tobě, a jak se tyto energie vyvažují.

ᑭOᗪᑭOᖇᗩ ᑭᖇO TᐯOᒍI ᐯᑎITŘᑎÍ ᑕEᔕTᑌ

Podzimní rovnodennost nám může také poskytnout podporu pro naši vnitřní cestu. Můžeš se ptát sama sebe, jaké změny by sis přála ve svém životě? Co bys chtěla nechat ještě vyrůst a rozkvétat, jako krásné podzimní květy? Jaké staré vzorce a myšlenky bys mohla nechat spadnout jako opadávající listy?

ᖇITᑌÁᒪᑎÍ ᑭᖇOᑕᕼÁᘔKᗩ ᐯ ᑭŘÍᖇOᗪĚ

Jedním z krásných způsobů, jak oslavit tuto rovnodennost, je rituální procházka v přírodě. Jakmile si všimneš, jak se stromy mění do podzimních barev, můžeš cítit obnovené spojení s moudrostí přírody. Sledujeme, jak stromy klidně přijímají změny, které přicházejí, a to nám může poskytnout inspiraci k tomu, abychom i my mohli přijímat změny v našich životech s klidem a grácií.

3 TIᑭY ᑎᗩ ᑭOᗪᘔIᗰᑎÍ ᗰEᗪITᗩᑕI ᐯ ᑭŘÍᖇOᗪĚ
ᑭᖇO ᕼᗩᖇᗰOᑎII ᗩ KᒪIᗪ

1 - ᒪEᔕᑎÍ ᑭᖇOᑕᕼÁᘔKᗩ ᔕ ᐯĚᗪOᗰOᑌ ᑭŘÍTOᗰᑎOᔕTÍ

Příroda v podzimních měsících nabízí úchvatnou paletu barev a zvuků.

Vydej se na lesní procházku a buď si vědoma všeho kolem sebe. Pozoruj opadávající listí, poslouchej zvuky šustícího větru a ptáků. Nenech se unést myšlenkami na každodenní starosti. Namísto toho se soustřeď na přítomný okamžik.

Toto jednoduché cvičení ti pomůže uvolnit všudypřítomný stres a naplní tě klidem.

2 - ᗰEᗪITᗩᑕE ᑌ ᒍEᘔEᖇᗩ ᑎEᗷO ŘEKY

Podzim je časem, kdy voda získává zvláštní kouzlo.

Vydej se na jezero, rybník, řeku nebo potok a sedni si u vody. Zavři oči a začni se soustředit na zvuky vody. Snaž se vnímat její pohyb, jak proudí a klidně se rozlévá kolem tebe. Pozoruj, jak voda přináší klid a harmonii.

Můžeš si také představit, jak všechny tvé starosti a napětí opouštějí tvé tělo a jsou odnášeny proudem vody.

3 - ᗰEᗪITᗩᑕE ᔕ ᑭOᗪᘔIᗰᑎÍᗰI ᑭᒪOᗪY

Podzim je obdobím hojnosti plodů, a tak se využij této příležitosti.

Vyber si klidné místo venku, přines si několik podzimních plodů, jako jsou jablka, hrušky nebo kaštany, a usedni do pohodlné polohy. Drž jeden z plodů v ruce a pečlivě si ho prohlédni. Zaměř se na jeho barvu, texturu a vůni. Pak ho pomalu oloupej nebo rozkroj a zkus si všimnout, jaké pocity a myšlenky ti přicházejí.

Plody představují hojnost a dary přírody, a meditace s nimi může být velmi uklidňující a duchovně obohacující.

 

Podzimní meditace v přírodě ti může pomoci spojit se s cykly přírody a najít klid uprostřed hektického světa. Nech se unést podzimními barvami a zvuky a najdi v sobě klid a harmonii, kterou potřebuješ pro toto proměnlivé roční období.

ᘔÁᐯĚᖇEČᑎÉ ᘔᗩᗰYŠᒪEᑎÍ

Podzimní rovnodennost nám nabízí příležitost spojit se s cykly přírody i naší vlastní duše. Je to doba vyváženosti, reflexe a vděčnosti. Ať už slavíš tuto rovnodennost rituály, meditacemi, nebo jednoduše tím, že se procházíš podzimní krajinou, pamatuj, že tato doba nám připomíná, že světlo a tma jsou součástí naší existence a obojí má své místo.

ᗩ KTEᖇÉ KᗩᗰEᑎY ᑎÁᔕ ᗰOᕼOᑌ ᑭOᗪᑭOŘIT ᐯ OᗷᗪOᗷÍ ᑭOᗪᘔIᗰᑎÍ ᖇOᐯᑎOᗪEᑎᑎOᔕTI?

karneol

• mechový achát

červený jaspis

• sluneční kámen

modrý kyanit

tygří oko

pyrit

achát

křišťál

Ať už slavíš rovnodennost nebo ne, užij si toto krásné období!

☆꧁ Laraii ꧂☆