VÝZNAM BAREV V KRYSTALOTERAPII

BARVY A KAMENY

Co jsou to barvy?

Barvy jsou vlnové délky elektromagnetické energie. Barvy, které většina lidí vidí, jsou viditelné vlnové délky známé také jako „viditelné spektrum“, které spadají do rozsahu 390 až 750 nanometrů.

Jak získávají jednotlivé kameny a krystaly své barvy

Barvy krystalů jsou určeny prvky a příměsemi v jejich fyzické struktuře. Barva jakéhokoli předmětu je určena vlnovou délkou světla, které láme. Denní světlo je bílé a obsahuje všechny barvy spektra. Když světlo dopadne na předmět, absorbuje část světla a zbytek láme. To, co se láme, je vnímaná barva předmětu. Stejné je to s drahými kameny; každý konkrétní minerál absorbuje část světla a část světla láme a vlnová délka tohoto lomeného světla určuje barvu, kterou v drahokamu vidíme. Různé příměse mohou mít různé barvy. Například beryl je bezbarvý. Pokud je však v berylu přítomen nějaký chrom, jeví se zelený; s manganem vypadá růžově; a se železem se jeví jako světle modrá.

Využití kamenů, minerálů a krystalů pro jejich duchovní a léčivé vlastnosti je zábavný způsob, jak se spojit se zemskou energií. Ale pro nováčky může být matoucí, jak si vybrat, když je jich tolik. Je pravda, že každý krystal má své vlastní jedinečné vlastnosti a vibrace, ale barva každého krystalu ti může napovědět, jaký všeobecný význam má daný krystal. Výběr krystalů na základě jejich barvy ti může pomoci podpořit záměry, které si pro práci s krystaly zvolíš.

Protože každá barva v krystaloterapii má své vlastní asociace, význam fialového krystalu bude jiný než význam růžového krystalu. Barevná symbolika kamenů obecně ladí se symbolikou jiných terapeutických praktik, jako je barevná magie nebo tradiční systém čaker. V těchto naukách se různé barvy vztahují k různým aspektům tvé fyzické, emocionální a duchovní pohody.

Barva jakéhokoli krystalu je důležitým vodítkem pro jeho vlastnosti. I když existuje mnoho výjimek a nuancí, vibrace (nebo energetická hladina) kamene je téměř všeobecně vyjádřena barvou. Frekvence barvy pak bude odpovídat stejnému energetickému tónu energetických center těla, známých jako čakry.

Čakry neboli energetická centra v těle také odpovídají konkrétní barvě. Sladění odstínu krystalu s jeho analogickou barvou čaker může pomoci naplnit tvé záměry. Každá čakra odpovídá jiné barevné frekvenci, takže krystaly, které rezonují v této barevné frekvenci, pomohou vyvážit a harmonizovat dané energetické centrum.

S konkrétní čakrou souvisí také barevná energie. Tmavě hnědé a černé – uzemnění a stabilizace. Červené, oranžové a žluté – posílení a stimulace fyzického těla a povznášející emoce. Růžové a zelené kameny – srdce a emoce. Modré kameny – sebevyjádření, intuice a duchovní vědomí. Fialové kameny – klid, meditační stavy a spánek. Čiré a bílé kameny rezonují s nejvyššími duchovními ideály, energií a čistotou.

Nemusíte být odborníky na žádné duchovní studium, abyste si udělali svůj vlastní odhad o významu barvy krystalu. Často můžeš vytvořit přesný význam na základě obecných asociací barvy. Například červená je často spojována s vášní nebo silnými emocemi (vzpomeňme na fráze jako „ být rozžhavený“ nebo „vidět rudě“), takže dává smysl, že významy červeného krystalu jsou intenzivní a orientované na akci. Mít povědomí o významech barev může být celkem užitečné, pokud právě začínáš objevovat krystaloterapii – pomáhá to posílit tvou vlastní intuici, pokud jde o spojení s energií krystalů.

Posuzování energie krystalu pouze na základě barvy ti neposkytne tolik jemných informací jako vlastní výzkum nebo práce s kamenem, přesto tě může nasměrovat správným směrem, pokud jde o to, jak krystaly používat co nejúčinněji.

Pokud tě přitahuje konkrétní krystal, může to být tak, že barevná energie představuje typ efektu, který potřebuješ. Věnuj pozornost také barvám, které nemáš příliš v lásce nebo které tě odpuzují. Je možné, že jejich energie představuje oblast, které se bojíš, otálíš s ní nebo o ní nevíš. Krystaly jsou úžasní učitelé!

Vydejme se společně na cestu duhou a objevme barevné významy, které ti pomohou vybrat ten správný kámen pro tvé potřeby.

Podle barvy krystalu vybírej TADY