ACHÁT - ÚČINKY

ACHÁT

– uzemni vysoké vibrace své duše skrze své tělo

Achát je kámen, který je velmi úzce propojený s matkou Zemí a předává nám její energie. Pomáhá nám v pochopení zemských energií a v jejich propojení s energiemi kosmu. Také nám může být nápomocný v propojení s našimi předky, s celu naší rodovou linií a se zkušenostmi, které nasbírali. Samozřejmě, kořeny našeho rodu si nosíme v sobě, achát nám ale může pomoci si tuto silu lépe zvědomit. Učí nás přijímat život na Zemi se všemi jeho projevy, pochopit, nesoudit. Umožňuje nám cítit propojení se svým tělem, s ostatními lidmi, s veškerenstvem na Zemi. Toho všeho jsme součástí a měli bychom být pečující a ochraňující. Pomáhá se naladit na cykly, tělo, život. Pomůže nám taky propojit svou ženskou a mužskou energii a stát se celistvou bytostí.

ACHÁT NA ESHOPU

Modrý krajkový achát a Ryby

Čakry:  Krční

Modrý krajkový achát je nádherný světle modrý kámen s bílými pruhy na povrchu. Jemné blues modrého krajkového achátu tě inspiruje ke spojení se svým božským duchem.

S vysokou schopností empatie může Modrý krajkový achát Rybám pomoci zlepšit jejich empatii k ostatním a zároveň se stát otevřenějšími vůči sdělování svých vlastních pocitů a problémů.

Modrý krajkový achát je zvláště účinný, pokud jde o sdělování tvých osobních pravd. Povzbuzuje tě, aby ses svým blízkým otevřela a odhalila, co se skutečně děje v zákulisí tvého života. Když se otevřeš, zahájíš proces uvolňování těch těžkých emocí, které tě drží zpátky.

Je to také velmi uklidňující kámen, který je ideální pro Ryby, které mohou mít potíže, když dojde na změnu nebo nečekanou životní událost. Pro ty, kteří v toto období potřebují zmírnit energetické turbulence, je zde modrý krajkový achát jako symbol klidu. Nos modrý krajkový achát jako šperk nebo umísti zářič do prostoru, kdykoli se cítíš vystresovaná, úzkostlivá nebo jen obecně neklidná. Je také zvláště užitečné použít ho kdykoli potřebuješ vedení při komunikaci s ostatními. Umožňuje ti komunikovat s moudrostí, intuicí a empatií

ACHÁT NA ESHOPU 

Ohnivý achát a Beran

Čakry:  Kořenová, křížová

Ohnivý achát je kámen, který vybízí k projevení vášně a odvahy – vlastnosti, které jsou pro Berany jako stvořené. Navíc přispívá k rozvoji kreativity a podněcuje pozitivní sebeprosazení.

Je to kámen, který pomáhá uklidnit přílišnou energetickou aktivitu a touhy, je tedy skvělým řešením zejména pro sebevědomé Berany a všechny, kteří mají sklon k přehánění.

Nos ohnivý achát jako šperk nebo ho schovej do kapsy, aby sis udržela vysokou úroveň kreativity a našla nové způsoby, jak se dívat na úkoly, bez ohledu na to, jak jednoduché či složité se mohou zdát. Ohnivý achát ti dává schopnost otevřené mysli, ať už ve tvém profesním nebo osobním životě, což je něco, co mohou Berani využít, protože mají tendenci být rigidní, pokud jde o přijímání názorů druhých lidí.

ACHÁT NA ESHOPU 

Achát a Blíženci

Čakry:  Krční

Achát je druh chalcedonu, který je úzce spjat s měsícem květnem a znamením Blíženců. Je to dokonalý krystal na uzemnění energie Blíženců, který dokáže stabilizovat úzkostné myšlenky a spojuje nás s jemnými zemskými vibracemi. Acháty mohou být bílé, šedé, modré, černé, červené nebo hnědé. Pro období Blíženců se ideálně hodí modrý achát a další modré krystaly, které rezonují s krční čakrou a je to skvělý způsob, jak využít moudrosti a logiky místo emocí.

ACHÁT NA ESHOPU 

Mechový achát a Panna

 

Čakra: srdeční

Mechový achát je chalcedon, který je součástí rodiny achátů a je dostupný v mnoha zemích po celém světě - Indie, Jižní Afrika, Rusko, Austrálie, Brazílie a USA. Povznášející a uklidňující energie mechového achátu umožňuje uzemnění s přírodou a pomáhá obnovit vnitřní harmonii. Tvrdě pracujícím Pannám, které usilují o dokonalost, připomíná mechový achát, že se musí starat také o sebe.

Mechový achát je spojován se srdeční čakrou a přináší podpůrnou energii, abys mohla překonat jakoukoli slabost. Tento stabilizační a vyvažující kámen může pomoci vyvážit tendenci Panny nechat se unést negativními myšlenkami. Také ti může pomoci opustit strach a stres, abys mohla rozvinout svůj osobní růst. Posiluje pozitivní stránky tvé osobnosti, jako je schopnost otevřít se lidem kolem tebe. Uklidňující podpora, kterou mechový achát přináší, ti umožní rozšířit povědomí o kolektivním vědomí v souvislosti s tvým životem. S těmito novými pocity otevřenosti můžeš být (obzvláště jako Panna) schopna se v potřebných časech snáze otevřít svým přátelům a blízkým.

ACHÁT NA ESHOPU

Pruhovaný achát a Štír

Kámen, co tě drží na uzdě a baví tvou mysl!

Čakra: kořenovákorunní

V africkém krystalovém světě byl botswanský (pruhovaný) achát hvězdou dlouho před tím, než se stal celosvětovou krystalovou senzací. Kromě svého ohromného vzhledu má tento kámen mnohem víc v zásobě, než se na první pohled může zdát. A pro naše vášnivé Štíry je to doslova královský klenot.

Botswanský achát je jako ten nejlepší kamarád, který se tě nikdy nezalekne, i když jsi v tom nejhorším rozmaru - přináší tu správnou dávku klidu. Pro Štíry, kteří občas zažívají tobogán do světa emocí, je to skvělý pomocník.

Navíc, pokud jsi jedním z těch Štírů, co mají tendenci dostat se do kolotoče opakujících se myšlenek a destruktivních vzorců, pruhovaný achát ti naservíruje dávku jasného myšlení. Zkrátka vrátí tě zpátky na Zem.

A co je na tom nejlepší? Tento kámen tě povzbudí, aby ses více dívala na svět růžovými brýlemi. Ať už se potýkáš s každodenními výzvami nebo jsi zakopla v nějakých nepříjemnostech, botswanský achát ti podává ruku a vede tě k praktickým řešením. Už nikoli ztracenou v negativitě, ale se zdravým pohledem na širší obraz života. Je to zachránce Štírů před psychickým chaosem!

ACHÁT NA ESHOPU