6. čakra - TŘETÍ OKO

6. čakra - Ajna - třetí oko     

Symbol: lotos s 96 okvětními lístky (2 x 48)

Základní princip: poznání Bytí

Smyslová funkce: všechny smysly, také nadsmyslové vnímání

Harmonická funkce: Bystrý rozum a duševní schopnosti ve formě vizualizace, jasnozření, astrálního cestování, lucidního snění. Otevřená cesta do rovin čistého bytí. Harmonie se zde projevuje daleko zřetelněji než u předchozích čaker.

Projev dominance: Pokusy působit silou myšlenek na lidi a věci za účelem demonstrace vlastní moci, nebo uspokojení osobních potřeb.

Projev zablokování: Jedinou opravdovou skutečností je vnější viditelný svět. Duchovní diskuse jsou považovány za neužitečně a nesmyslné snílkovství.

 

Čakra třetího oka je spojena se znamením vodnáře prostřednictvím Urana, futuristickou planetou, která vládne vodnáři. Uran představuje spontaneitu, excentricitu a duchovní probuzení. Uran nás vyzývá k transformaci prostřednictvím překvapení, která nám posílá do cesty – a Uran je často majákem neočekávaných zpráv nebo událostí. Není divu, že vodnáři jsou často v popředí změn a humanitárních snah.

Čakra třetího oka je podobně transformační. Tato čakra se týká našeho spojení s tím, co je mimo nás. Třetí oko představuje osvícení, transformaci a spiritualitu. Žádá nás, abychom zvážili vesmír mimo nás a našli způsob, jak překonat fyzická omezení nebo zaseknuté vzorce.

Když je čakra třetího oka zablokovaná, má člověk problém jasně myslet, soustředit se, cítit se duchovně propojený, směřovat k transformaci. I když je důležité udržovat čakry v rovnováze, je důležité, aby vodnář soustředil extra energii na čakru třetího oka – zvláště když se ocitne v zajetých kolejích nebo se necítí inspirován.

Mezi další příznaky zablokované čakry třetího oka patří:

  • neschopnost soustředit se
  • nadměrná analýza
  • obsedantní myšlenky nebo chování
  • paranoia
  • bludy
  • nedostatek sebekázně
  • noční můry

Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak tuto čakru odblokovat a vyvážit, což povede ke zvýšení toku intelektuálních myšlenek a inovativních nápadů. 

Rozjímání

Meditace je vynikající způsob, jak vyrovnat jakoukoli čakru; tím, že zaměříš svou energii na konkrétní čakru, umožníš proudění otevřené, pozitivní energie v její sféře.

Najdi si pohodlnou polohu v sedě a začni tím, že zavřeš oči. Často je užitečné olíznout si špičku prstu nebo jej ponořit do vody a přitlačit prst přímo na třetí oko. Vlhkost a chladný vzduch ti pomohou soustředit se na toto místo.

Zaměř se na svůj dech a představ si, jak zlaté světlo proudí s každým nádechem do tvého třetího oka. Když vydechuješ, představ si, že z tvého bytí proudí pryč všechna negativní energie. Můžeš se rozhodnout zapojit do své meditace krystaly, které mohou zesílit léčivou energii. 

Udržování rovnováhy třetího oka

Jakmile otevřeš čakru třetího oka, je důležité pracovat na udržení rovnováhy, kterou jsi vytvořil/a. Jednoduše zahrň jednu nebo více z výše uvedených praktik do své týdenní rutiny, abys udržel/a svou čakru třetího oka vyváženou a zdravou.

Když je tato čakra otevřená a funguje správně, tvá vynalézavá energie vodnáře bude zesílena a harmonická. 

Čakru třetího oka můžeš podpořit těmito kameny: auralit 23ametyst, herkimerský či tibetský křišťál, fialový fluorit, dumortierit, iolittanzanit, faden křišťál a mnohými dalšími.

 CHCI HRAMONIZOVAT 6. ČAKRU