JASPIS - ÚČINKY

JASPIS

Uzemni se, stabilizuj a v klidu se rozhodni

Tento kámen je silně spojen s energií Země, může tak být uzemněním těm, kteří věčně někam ulítávají a nosí hlavu v oblacích. Připadáš si někdy ztracená, slabá? Jaspis podpoří tvou sílu a pomůže ti stabilizovat tvůj život. Rozvíjí a probouzí tvé schopnosti, o kterých jsi ani nevěděla, že je máš, nebo které máš strach používat.

Pokud máš nějaký záměr, jaspis ti pomůže jej naplnit.

Je to zrcadlo, které ti ukazuje samu sebe tak, jak to leží a běží, nepřipouští žádný sebeklam.

Podněcuje rychlé rozhodování. Klidní stres, navozuje harmonii.

Obrázkový jaspis a Střelec

Obrázkový jaspis: Superhrdina mezi kameny pro Střelce

Čakra: Kořenová

Obrázkový jaspis, také známý jako Picassův kámen, je druh mramoru se zajímavým barevným vzorem včetně černé, rezavě hnědé, zlatožluté, bílé a odstínů šedé.

Jaspis patří do skupiny minerálů s šesterečnou maticí, což jsou minerály vyhledávající nové možnosti. Jsou to minerály, které svými účinky zajišťují úspěch nových projektů, pomáhají nám vyhledávat nové příležitosti. Jsou to ti nejlepší spojenci do nových začátků, odhalují nám věci z nových úhlů pohledu a ukazují nám neprozkoumané cesty. Když hledáme něco nového – vztah, zaměstnání, příležitost, dům, inspiraci, schopnosti, talenty…, volíme minerály z této skupiny, které nám svými vlastnostmi pomáhají zaměřit svou pozornost směrem, ve kterém tyto nové věci nacházíme.

Představ si ho jako čakrového fitness trenéra, který spojuje kořenovou a sakrální čakru v zábavném tréninkovém programu. A co tím získáš? Energii, uzemnění a ochranu na míru pro tvé dobrodružné cesty. Když se Střelci občas ztratí ve vesmíru svých cílů, obrázkový jaspis je jejich věrný průvodce k harmonii a ujištění, že když se nám něco nezdaří, stačí to zkusit znovu.

JASPIS NA ESHOPU

Červený jaspis a Beran

Čakra: Kořenová

Jaspis se vyskytuje ve všech odstínech a druzích a má mnoho různých využití. Červený jaspis může přinést výhody všem znamením zvěrokruhu, ale nejvíce se hodí právě pro energii Berana. Červený jaspis je známý tím, že přináší harmonii do životů lidí narozených ve znamení Berana a pomáhá jim kontrolovat jejich nadměrnou impulsivitu.

Červený jaspis byl v minulosti využíván k posílení odolnosti a ochraně. V dnešní době je tato kámen považován za symbol zdraví, vitality a odvahy. Nošením tohoto kamene se můžeme cítit silnější, odolnější, vytrvalejší a motivovanější.

Nošení červeného jaspisu jako šperku nebo jeho nošení v kapse může pomoci odstranit případnou nerovnováhu a pomáhá očistit od negativity. Umísti karneolový zářič do prostoru a udělej si chvilku na meditaci, aby sis vyčistila mysl a získala zpět své soustředění.

JASPIS NA ESHOPU

Červený jaspis a Rak

Čakra: kořenová

Jaspis, odrůda chalcedonu, se vyskytuje v několika neprůhledných barvách. Jednou z nejčastějších je červená, která je způsobena inkluzí železa v kameni. Červený jaspis jako léčivý krystal rezonuje s kořenovou čakrou, která vibruje červeně a je spojena s rodinou a identitou.

Již dříve jsem zmínila, že jednou z nejpozoruhodnějších vlastností Raků je jejich hluboká vazba na jejich rodiny. Červený jaspis je vynikající krystal pro energii Raka, protože jim pomáhá uzemnit jejich kořeny (a přeneseně jejich rodinu). Pomáhá také s manifestací cílů, což doplňuje kreativní energii Raka.

JASPIS NA ESHOPU

Červený jaspis a Panna

Čakra: kořenová

Červený jaspis - odrůda chalcedonu - představuje kámen, který se váže k našim kořenům a Zemi. Jako krystal prvku Země dokonale doplňuje energii Panny, která je zároveň symbolem vášně a účinného zhmotňování (manifestace). Přináší kreativitu a urychluje splnění našich cílů. Červený jaspis jako kámen kořenové čakry a stability pohlcuje nadměrné energie, čímž mírní perfekcionismus Panny a její obsedantně-kompulzivní chování vůči detailům.

Červený jaspis využij jako osobní nebo prostorový šperk, pokud se cítíš bez energie nebo se zapomínáš věnovat věcem, které jsou pro tebe skutečně důležité. Tento kámen ti také poskytne energií a může být použit pro meditaci, abys obnovila vášeň ve svém životě, kdykoli pocítíš závan letargie.

JASPIS NA ESHOPU