KARNEOL - ÚČINKY

KARNEOL – tvoření je život

Karneol působí především na naše spodní čakry, spojené s ukotvením na Zemi, přijetím fyzického těla a přijetím hmoty a hmotné reality.

Je to vysoce stabilizační kámen, který nám pomáhá být v přítomném okamžiku tady a teď. Utápíš se občas v pesimistických náladách? Karneol tě zodpovědně přivede zpět do života a dodá ti energii do dalšího tvoření. Nebo až příliš často pluješ na obláčku takzvané duchovnosti a hmotou se nechceš moc zabývat? Sáhni po karneolu, který tě naladí na dary Země a ty budeš mít zase chuť je ochutnávat a prožívat se vším všudy.

Karneol je klenot Země, domov, stabilita, hojnost a přijetí hmoty i jemnohmotnosti. Pomáhá nám vidět světlo i ve zdánlivě bezvýchodných situacích, ponouká nás, abychom si prošli hloubkou citů, emocemi a taky určitým klidem a uzavřením, abychom následně mohli do našeho života zařadit radost, kreativitu a vášeň, která je hybnou silou života. 

karneol 2 300x300

Z knihy Crystal Enlightenment Book:

Karneol je jedním z nejoblíbenějších kamenů v rodině chalcedonů. Tento červenooranžový achát se skládá z oxidu křemičitého, který je běžně známý jako křemen. Je to jedna z nejběžnějších chemických sloučenin na naší Zemi. Karneol se neutváří do šestibokých zakončených krystalů, jak to dělá křišťál a ametyst, a vibruje při nižší energetické frekvenci. Přesto si zaslouží tvrzení, že je důležitým přispěvatelem do rodiny křemenů.

Karneol, stejně jako všechny acháty, se vyvinul s cykly Země a stal se jedním z nejmocnějších kamenů věků. Karneol je klenot Země, symbol síly a krásy naší planety. Představuje zlatavě oranžové svítání, červené západy slunce, podzimní listí a hluboké bohatství úrodné půdy. Vyrůstal a vyvíjel se spolu s lidskou rasou po tisíce let. Může pomoci naučit člověka, jak si vybojovat své jedinečné místo v životě a jak využívat osobní sílu ve fyzickém světě.

Karneol není zdrojem vysoké energie, je používám pro zcela jiné účely. Místo toho, aby vyzařoval světlo, jak to průhledné kameny s vyššími vibracemi dokážou, odráží zpět hloubku barev našeho fyzického světa. Protože karneol je původem ze Země a nese příběhy a záznamy naší planety, lze jej (s pokročilým výcvikem) použít k nahlédnutí do minulosti.

Karneol slouží jako uzemňovač energií a jako manifestátor ve fyzické rovině. Je to dobré pro lidi, kteří rádi ulítávají nebo jsou zmatení a nesoustředění. Zaměřuje pozornost na přítomný okamžik, aby se člověk mohl soustředit na aktuální dění a stát se tak „produktivnějším“. Při meditaci pomáhá soustředit mysl na vyšší záměry a cíle.

V krystaloterapii se umísťuje nejlépe kolem pupku a v pánevní oblasti pro neplodnost nebo impotenci. Červeno-oranžová barva stimuluje sexuální čakru a pomáhá při čištění krve, aby očistila reprodukční orgány od veškerých blokád fyzické energie, které by mohly bránit úspěšnému plození.

Karneol je často vložen do krásných šperků a náboženských medailonů. Často jej nosí v amuletech ti, kteří chtějí použít jeho energii k ochraně. Karneol stimuluje hlubší lásku a uznání za krásu a dary Země.

Autorka: Katrina Raphaell (Crystal Enlightenment Book), přeložila: Michaela Laraii

KARNEOL NA ESHOPU

Karneol a Beran

Čakra: kořenová, křížová

Karneol je kouzelný kámen, který fascinuje lidi svými jasnými odstíny žluté, červené a tmavě oranžové - barvami ohnivé síly. Silně se spojuje se znamením Berana a pomáhá zvýšit energetickou úroveň a dosáhnout vnitřního souladu.

Karneol přináší rozhodnou a odvážnou energii, která lidem dodává odvahu a motivaci. V dobách starověku si válečníci zdobili krk karneolem, aby si dodali odvahu, když čelili nepřátelským silám.

Karneol podporuje duševní jasnost a pomáhá nastavit rovnováhu v myšlení. Může být umístěn v různých prostředích pro získání různých účinků. Umístění Karneolu u vchodu do domu pomůže ochránit před nejistotou a úzkostnými myšlenkami. Můžete také umístit karneol pod polštář pro ochranu před chaotickými sny a nočními můrami. Je však důležité být opatrní u citlivých jedinců trpících nespavostí, protože kameny s vysokou energií, jako je karneol, mohou vyvolat neklid.

Nosit karneol jako šperk je skvělý způsob, jak využít jeho pozitivní účinky. Starověcí Egypťané ho ctili a považovali ho za kámen zapadajícího slunce. Nosili ho blízko srdce nebo na rukou, aby se vyhnuli impulzivním rozhodnutím a omezili negativní energii. Umístění karneolu jako zářiče do prostoru intenzivně posiluje tvořivou energii.

KARNEOL NA ESHOPU

Karneol a Býk

Čakra: kořenová, křížová

Kouzlo karneolu spočívá v jeho schopnosti obnovit a posílit životní energii. Tento kámen může dodat určitou vůli a odhodlání, stejně jako pocit štěstí a radosti. Už v dobách starověku se karneol používal jako prostředek ke zvýšení sebevědomí a odstraňování strachu a plachosti ve společnosti. Karneol má také schopnost pomoci překonat přetížení, které mohou býci pociťovat v pracovní interakci s ostatními.

Medituj s karneolem, kdykoli pocítíš příliš mnoho negativní energie nebo když si chceš zvýšit sebevědomí, zejména pokud jde o plnění úkolů a sledování tvých cílů. Během této doby je obzvláště efektivní nosit karneol jako šperk nebo umístit zářič s karneolem do pracovního prostoru.

KARNEOL NA ESHOPU

Karneol a Rak

Čakra: kořenová, křížová

Karneol, odrůda chalcedonu, je drahokam s hlubokými oranžovými odstíny od červené až po hnědou. Je to kámen spjatý s kořenovou a sakrální čakrou, a jeho magická síla je propojená s Rakem - pomáhá lidem řešit rodinné problémy, poskytuje pocit bezpečí a jistoty, a povzbuzuje k rozvoji zdravého sebevědomí.

Karneol je skvělou volbou pro Raky, kteří jsou náchylní k častým změnám nálad a sebelítosti. Pomůže jim se soustředit na přítomnost a zároveň posílí jejich energii. Pořiďte si karneol jako šperk nebo jako kapesní orgonit, který vám dodá další impuls, který potřebujete k dosažení svých cílů.

KARNEOL NA ESHOPU

Karneol a Lev

Čakra: kořenová, křížová

Karneol, odrůda chalcedonu, se vyznačuje širokou paletou odstínů oranžové barvy. Tento kámen se spojuje se sakrální i kořenovou čakrou. Jeho zářivě červeno-oranžová varianta připomíná zářící slunce před východem nebo západem, zatímco jeho hnědo-oranžová odrůda odkazuje na oblohu během jasného západu slunce.

Lev a karneol, který je považován za jeden z jeho hlavních kamenů, sdílejí prvek ohně. Karneol, zdroj energie a vitality, se doporučuje těm, kteří potřebují posílit svou sílu, tvořivost a nadšení (jak ve své profesi, tak ve vztazích).

Vztah karneolu se Lvem nekončí jeho fyzickými vlastnostmi. Karneol byl od pradávna používán válečníky k posílení odvahy a smělosti - dvou vlastností, kterých Lvi už mají dostatek. Pokud tedy potřebuješ odvahu, ať už pro projekt nebo pro veřejnou přednášku, karneol je kámen, který ti může pomoci zvýšit sebedůvěru. Vůdci a řečníci ho používají už po staletí, aby mohli s důvěrou promlouvat k davům. Je to ideální kámen pro použití období Lva, abyste mohli využít jeho silnou energii.

Karneol je známý jak pro zvýšení energie a sebevědomí, tak i pro odstranění nadměrného ega. Lvům, kteří se často dostávají na piedestal od přátel a kolegů, pomáhá tento kámen k udržení rovnováhy mezi hrdostí a skromností. Díky tomu se mohou dívat na sebe s přiměřeným sebevědomím.

KARNEOL NA ESHOPU