KARNEOL

KARNEOL – tvoření je život

Karneol působí především na naše spodní čakry, spojené s ukotvením na Zemi, přijetím fyzického těla a přijetím hmoty a hmotné reality.

Je to vysoce stabilizační kámen, který nám pomáhá být v přítomném okamžiku tady a teď. Utápíš se občas v pesimistických náladách? Karneol tě zodpovědně přivede zpět do života a dodá ti energii do dalšího tvoření. Nebo až příliš často pluješ na obláčku takzvané duchovnosti a hmotou se nechceš moc zabývat? Sáhni po karneolu, který tě naladí na dary Země a ty budeš mít zase chuť je ochutnávat a prožívat se vším všudy.

Karneol je klenot Země, domov, stabilita, hojnost a přijetí hmoty i jemnohmotnosti. Pomáhá nám vidět světlo i ve zdánlivě bezvýchodných situacích, ponouká nás, abychom si prošli hloubkou citů, emocemi a taky určitým klidem a uzavřením, abychom následně mohli do našeho života zařadit radost, kreativitu a vášeň, která je hybnou silou života. 

karneol 2 300x300

Z knihy Crystal Enlightenment Book:

Karneol je jedním z nejoblíbenějších kamenů v rodině chalcedonů. Tento červenooranžový achát se skládá z oxidu křemičitého, který je běžně známý jako křemen. Je to jedna z nejběžnějších chemických sloučenin na naší Zemi. Karneol se neutváří do šestibokých zakončených krystalů, jak to dělá křišťál a ametyst, a vibruje při nižší energetické frekvenci. Přesto si zaslouží tvrzení, že je důležitým přispěvatelem do rodiny křemenů.

Karneol, stejně jako všechny acháty, se vyvinul s cykly Země a stal se jedním z nejmocnějších kamenů věků. Karneol je klenot Země, symbol síly a krásy naší planety. Představuje zlatavě oranžové svítání, červené západy slunce, podzimní listí a hluboké bohatství úrodné půdy. Vyrůstal a vyvíjel se spolu s lidskou rasou po tisíce let. Může pomoci naučit člověka, jak si vybojovat své jedinečné místo v životě a jak využívat osobní sílu ve fyzickém světě.

Karneol není zdrojem vysoké energie, je používám pro zcela jiné účely. Místo toho, aby vyzařoval světlo, jak to průhledné kameny s vyššími vibracemi dokážou, odráží zpět hloubku barev našeho fyzického světa. Protože karneol je původem ze Země a nese příběhy a záznamy naší planety, lze jej (s pokročilým výcvikem) použít k nahlédnutí do minulosti.

Karneol slouží jako uzemňovač energií a jako manifestátor ve fyzické rovině. Je to dobré pro lidi, kteří rádi ulítávají nebo jsou zmatení a nesoustředění. Zaměřuje pozornost na přítomný okamžik, aby se člověk mohl soustředit na aktuální dění a stát se tak „produktivnějším“. Při meditaci pomáhá soustředit mysl na vyšší záměry a cíle.

V krystaloterapii se umísťuje nejlépe kolem pupku a v pánevní oblasti pro neplodnost nebo impotenci. Červeno-oranžová barva stimuluje sexuální čakru a pomáhá při čištění krve, aby očistila reprodukční orgány od veškerých blokád fyzické energie, které by mohly bránit úspěšnému plození.

Karneol je často vložen do krásných šperků a náboženských medailonů. Často jej nosí v amuletech ti, kteří chtějí použít jeho energii k ochraně. Karneol stimuluje hlubší lásku a uznání za krásu a dary Země.

Autorka: Katrina Raphaell (Crystal Enlightenment Book), přeložila: Michaela Laraii

KARNEOL NA ESHOPU