TYGŘÍ OKO - ÚČINKY

TYGŘÍ OKO – nic není nemožné

Úplně tě slyším – nó jo, tygří oko, to je velká nuda… ale… kdepak, jak se říká, pod svícnem je největší tma a tento kámen má opravdovou sílu tygra.

Kameny tygřího oka jsou doslova kousky hřejivé energie sluncesíly tygra a ohnivosti plamene. Barvou je tygří oko kamenem zemské i sluneční úrovně, hnědá zemská se propojuje se zlatavou sluneční, která náleží našemu třetímu silovému místu – solaru. Můžeš s ním objevit svou vlastní cestu, uznat svou sílu a umět s ní pracovat pro své nejvyšší dobro i pro dobro celku. Dodá nám odvahu k tomu, abychom udělali konečně ten krok ke změně, vykročili ze své komfortní zóny a překročili naše limity a hranice, které jsou pouze a jen v naší mysli. Na naší cestě nás ochrání a navádí naše kroky tím správným směrem.

Tygří oko a Kozoroh

Tygří oko je pro Kozorohy jedním z nejmocnějších projevových kamenů. Jeho schopnost zlepšit vnímání a vidět všechny aspekty situace jako celku, spíše než po malých částech, z něj dělá vynikající kámen pro Kozorohy, kteří jsou známí jako bystří pozorovatelé neustále hledající znalosti, zejména pokud jde o jejich profese.

Zatímco tygří oko má běžně žlutohnědou barvu, kámen se vyskytuje také v modré a červené barvě. Žluté tygří oko koresponduje s čakrou Solar Plexus, červené s kořenovou čakrou a modré s krční čakrou.

Různé barvy mají výrazné metafyzické vlastnosti, ale obecně je Tygří oko projevovým kamenem. Povzbuzuje k plnému využití vlastních schopností, talentu a intelektu k uskutečnění svých cílů. Je to také kámen hojnosti, který pomáhá nejen zajistit bohatství, ale také si ho udržet, což jsou vlastnosti, kterými jsou Kozorozi již neodmyslitelně obdařeni. 

Tygří oko zlepšuje zrak, intelekt, dobrý úsudek a otevírá mysl a srdce, aby se naučili přijímat změny. Kozorohové, i když jsou již obdařeni inteligencí spojenou s intenzivní vytrvalostí, mohou mít někdy potíže s přijímáním změn, Tygří oko pomáhá Kozorohům, aby se stali přizpůsobivějšími novým zážitkům.

Modré tygří oko obvykle přichází v tmavě modrých barvách s šedými nebo zelenými pruhy. Je to velmi uklidňující kámen, který může Kozorohům pomoci zmírnit jejich stres a úzkost z práce. Zvyšuje stav relaxace a čistí naše myšlenky, abychom byli připraveni na univerzální pravdy. Modré tygří oko také pomáhá zvýšit štěstí a bohatství. 

Červené tygří oko je speciálně naladěno na energii Kozoroha. Je to v podstatě žluté tygří oko, které bylo vystaveno většímu teplu než jeho žlutý protějšek. Červené tygří oko zvyšuje vytrvalost, tvrdou práci, sebevědomí a odrazuje od prokrastinace, takže se dokonale hodí pro Kozorohy. Navzdory své ohnivě červené barvě má ​​také uklidňující vlastnosti a je zvláště užitečný při zmírňování nadměrných negativních emocí, jako je vztek. Také člověku dodává energii a výdrž potřebnou k dokončení projektů, zvláště když se blíží konec roku.

Obrať se na Tygří oko, kdykoli potřebuješ dodat energii nebo když začínáš nebo dokončujete projekt. Nos šperky s tygřím okem nebo medituj s orgonitem v ruce, kdykoli se cítíš letargická/ý nebo melancholická/ý, abys mohl/a těžit z jeho pozitivní posilující energie. 

TYGŘÍ OKO U NÁS

Tygří oko a Blíženci

Čakry: Pupeční (Solar Plexus)

Nejběžnější barva tohoto kamene je směs žluté a hnědé, která připomíná tygří oko, odtud název. Je to vynikající kámen pro lidi, kteří se zabývají problémy sebeúcty a sebedůvěry. I když jsou Blíženci obecně sebevědomí, mohou také trpět problémy zahrnujícími sebeúctu, sebelásku a sebepřijetí. Tygří oko je mocný projevový kámen a pomáhá s problémy souvisejícími s tím, jak vidíme sami sebe. Ti, kteří mají na sebe negativní pohled, mohou těžit z pravidelného nošení tohoto kamene, protože podporuje pozitivní pocit sebe sama.

TYGŘÍ OKO NA ESHOPU