KAMENY PRO BÝKY

ᗷÝK

V tomto článku:

  • základní informace o Býkovi
  • charakteristika Býka
  • silné a slabé stránky Býka
  • krystaly a kameny pro Býky

ᘔÁKᒪᗩᗪᑎí IᑎᖴOᖇᗰᗩᑕE O ᗷÝKOᐯI

Doba trvání: 20. dubna až 20. května
Symbol: býk
Živel: Země
Kvalita znamení: pevné
Planetární vládce: Venuše
Polarita: ženské / noční
Kov: měď
Barva: zelená
Tarotová karta: velekněz
Protilehlé znamení: Štír
Čakra: 4. - srdeční

ᗷÝK – ᑕᕼᗩᖇᗩKTEᖇIᔕTIKᗩ ᘔᑎᗩᗰEᑎí

Tah na branku nebo zpomalení?

Od 20. dubna do 20. května je Slunce v znamení Býka. Tento zvířecí symbol je spojen s živlem země a je pod vládou láskyplné Venuše. Energie Býka je obecně klidná, ale může se v náročných situacích projevit agresivně. Všechna znamení zvěrokruhu jsou v tomto období vystavena této energii - jaký dopad to na vás bude mít, závisí na tvé osobnosti a schopnosti přizpůsobit se změnám.

Býčí duše se vyznačují touhou po pořádku, přesnosti a systematičnosti. Jejich úspěch je dílem jejich pečlivosti a uvědomělé práce. Cesta k úspěchu je jednoznačně založena na disciplíně a organizaci, jak v jejich pracovním tak i osobním životě.

Během období Býka se může Býk cítit motivován k dosahování vyšších cílů a ohodnocení. Bere to jako odměnu za náročnou práci. Někteří Býci mohou být v pokušení, aby si za své úsilí dopřáli něco víc, než je pro ně obvyklé. A protože většina z nich raději ukládá, než by utráceli, může jejich náhlá spotřeba být ostatními vnímána jako zbytečná.

Chuť Býka po úspěchu je možná pro někoho materialistická nebo přehnaná, ale ve skutečnosti je pro Býka důležité obklopit se tím, co milují a dělat ostatním kolem nich radost. Býci to prostě vidí jako správný způsob života a mají tendenci naplňovat svůj život věcmi, které považují za krásné.

Zrozenci v Býku bývají často považování za namyšlené. Nemají rádi změny, a jakmile si něco nastaví, už to nechtějí měnit. Býci vidí tuto vlastnost jako sílu a může je (a povede) vést k úspěchu v různých aspektech jejich života. Mají silný smysl pro povinnost a mnohým Býkům nejvíce vyhovuje rutina a vášnivě pracují, aby postupovali ve své kariéře.

Období Býka může být ideální dobou pro ty, kteří chtějí tvrdě pracovat na dosažení svých cílů – ať už jsou malé nebo velké. Můžeš využít odhodlanou energii Býka k tomu, aby ses soustředila na úsilí vedoucí k dlouhodobému úspěchu. Energie a schopnost Býka dělat věci s intenzivním soustředěním a odhodláním mohou pomoci těm, kteří mají problémy s dosahováním svých cílů. Pokud se však cítíš naladěná spíš na agresivní část energie Býka, je možné, že během tohoto období budeš chtít spíš zpomalit.

Existují krystaly a kameny, které ti mohou pomoci využít obě části energii Býka – proměnu tvých cílů ve skutečnost nebo zpomalení a schopnost vážit si přítomného okamžiku.

Zjisti víc o Býkovi a jeho spřízněných kamenech - čti dál!

ᗷᒪIžší ᑭOᕼᒪEᗪ ᑎᗩ ᔕIᒪᑎé ᗩ ᔕᒪᗩᗷé ᔕTᖇáᑎKY ᗷÝKᗩ

Tvrdá práce v zákulisí

Býci bývají vyhlášeni pro svou skromnost a nesnáší, když jsou středem pozornosti. Na rozdíl od odvážného Berana upřednostňují pohodlný život bez větších problémů. Jsou praktičtí a mají téměř tvrdohlavý smysl pro zásady, které někdy i ke své škodě absolutně dodržují.

Býci jsou schopni rozpoznat, co je v sociálních a obchodních interakcích akceptovatelné a mají přísný smysl pro dodržování těchto nepsaných pravidel. Věří, že by život byl o poznání jednodušší, kdyby všichni kolem nich postupovali stejně. Býk není zvyklý na situace, které vybočují z jeho obvyklých zvyklostí, a může mít obtíže s přizpůsobením se lidem, kteří jsou spontánnější a méně omezení.

Býci jsou charakterističtí svou silou a tichostí. Díky jejich hodnotám jako jsou čest a citlivost si snadno získávají důvěru. Nemusí být odvážní a zábavní, ale když je třeba něco vyřešit, umí to udělat s klidem a trpělivostí.

Když něco funguje bezchybně, lidé si toho ani nevšimnou. Naopak, až se něco pokazí, začne se o tom mluvit. - To je realita, kterou Býci dobře znají, protože jsou zvyklí udržovat věci v pořádku, aniž by za to dostávali nějakou chválu nebo odměnu.

Vytrvalost býků je nezpochybnitelná, ačkoli se mohou zdát často v řešení nějakého problému zatvrzelí a sveřepě odmítají pomoc svého okolí. 

ᗷÝK ᗩ KᖇYᔕTᗩᒪY

1. Jadeit a Býk

Čakry: Srdeční

Krása jadeitu se už od starověku využívá pro řezbářství a zdobení. Převažují zelené jadeity, které jsou ideální pro znamení Býka. Jsou pevné, odolné a přispívají ke zlepšení harmonie.

Jadeit byl v tradiční čínské kultuře považován za ochránce před nemocemi a zlými duchy, proto dostávají v Číně jadeitové náramky již malé děti. Jadeit se využíval jako talisman, který sloužil k ochraně před nadměrnou energií a touhou po výdajích. Své místo má i v tradiční čínské medicíně.

Jadeit je skvělý ochranný kámen pro znamení Býka a jeho okolí. Tento kámen pomáhá udržet člověka v přirozené rovnováze, uklidňuje myšlenky a přináší pozitivní vlivy. Prastaré knihy uvádějí, že jadeit podporuje dobré zdraví a rychlou regeneraci po úrazech a nemocech. Nezáleží na tom, jaké je tvé znamení - jadeit je rozhodně kámen, který chceš mít během období Býka u sebe

JADEIT NA ESHOPU 

2. Rodonit a Býk

Čakry: Srdeční

Rodonit je růžově zbarvený kámen, který je blízce spjatý s rodochrozitem. Je používán k harmonizaci emocí a pomáhá lidem zpracovávat situace z minulosti, aby mohli získat zpět vnitřní rovnováhu a vyživit svůj potenciál.

Rodonit také přináší stabilitu v těžkých situacích a pomáhá odstraňovat negativní myšlenky a sklony. Medituj s rodonitem pro dosažení harmonie, když cítíš, že tě emoční bloky brzdí, nebo když tě ovládá hněv a hořkost.

RODONIT NA ESHOPU 

3. Selenit a Býk

Čakry: třetí oko, korunní

Selenit je o čištění a vytváření prostoru pro nové. Má uklidňující energie, které ti dávají šanci se očistit. Selenit, pojmenován starověkými Řeky, znamená „měsíc“ a vyskytuje se v Mexiku, Maroku a na Madagaskaru. 

Pro Býka je Selenit klíčem k odstranění všech překážek na cestě k osobnímu a profesnímu úspěchu. Selenitový krystal má energii, která je schopná vyčistit prostor a usnadnit ti tvou každodenní rutinu.

Selenit je ideálním pomocníkem pro meditaci a duchovní práci. Jeho čisté světlo ti pomůže navodit pokojnou atmosféru. Chceš-li využít toto čisté světlo, obklop se selenitem - nos šperky nebo jej umísti do svého prostoru. Tím posílíš pokojný proud energie ve svém okolí.

SELENIT NA ESHOPU 

4. Karneol a Býk

Čakra: kořenová, křížová

Kouzlo karneolu spočívá v jeho schopnosti obnovit a posílit životní energii. Tento kámen může dodat určitou vůli a odhodlání, stejně jako pocit štěstí a radosti. Už v dobách starověku se karneol používal jako prostředek ke zvýšení sebevědomí a odstraňování strachu a plachosti ve společnosti. Karneol má také schopnost pomoci překonat přetížení, které mohou býci pociťovat v pracovní interakci s ostatními.

Medituj s karneolem, kdykoli pocítíš příliš mnoho negativní energie nebo když si chceš zvýšit sebevědomí, zejména pokud jde o plnění úkolů a sledování tvých cílů. Během této doby je obzvláště efektivní nosit karneol jako šperk nebo umístit zářič s karneolem do pracovního prostoru.

KARNEOL NA ESHOPU

5. Pyrit a Býk

Čakry: Pupeční (Solar Plexus)

Pyrity jsou zlaté skvosty plné pozitivní energie. Pomohou ti překonat smutek způsobený ztrátou a umožní ti získat jasný pohled na situace a rozhodnutí, kterým čelíš.

Nos pyrit jako šperk nebo medituj s pyritem, když se ocitneš před obtížnými rozhodnutími. Pyrit je zvláště naladěn na energii Býka, protože je to kámen elementu země, který ale silně rezonuje také s elementem ohně. Pyrit posílí tvé sebevědomí a zabrání ti tak soustředit se na negativní kritiku, ať už je to sebekritika nebo kritika od ostatních.

Obavy a pochybnosti? Pyrit může být tou nejlepší volbou – a to nejen pro Býky, ale i pro každého, kdo se v této době potýká se stejnými pocity.

PYRIT NA ESHOPU

6. Lapis Lazuli a Býk

Čakra: krční, třetí oko

Lapis Lazuli je kámen, který symbolizuje pravdu a sebevyjádření. Umožňuje ti odhalit vnitřní pravdu o sobě samé a boří zdi, za kterými jsi potlačovala nepokoje z minulosti. Poskytuje pomoc při prohlubování přátelství a vytváření vztahů nejen s přáteli a rodinou, ale také s kolegy a lidmi, se kterými úzce spolupracuješ. Lapis Lazuli také odkrývá předpojaté představy o realitě a umožňuje ti překročit tvé vlastní ego. Je to kámen, který by měl mít ve své sbírce každý Býk, protože mu pomáhá získat lepší porozumění sobě samému i světu kolem něj.

Lapis Lazuli je skvělou volbou pro uzavřené Býky, kteří se střetávají s nutností sdílet nápady s ostatními, ať už v pracovním prostředí nebo mimo ně. Tento kámen nejenže poskytuje sebedůvěru v mluvení, ale také přináší moudrost a pomáhá zlepšit výkon.

Nos Lapis Lazuli jako šperk, například ve formě náhrdelníku (takže ho máš blízko u krku) nebo náramku, kdykoli musíš oslovit skupiny lidí nebo když potřebuješ jen zvýšit sebevědomí a soustředit se. Lapis Lazuli jako zářič se hodí do každého prostoru, kde je zapotřebí efektivní komunikace – zasedací místnosti, kanceláře, ale i domácího obýváku.

LAPIS LAZULI NA ESHOPU

7. Modrý kyanit a Býk

Čakra: srdečníkrční, třetí oko

Modrý kyanit je skvělým pomocníkem v situacích, kdy se snažíme řešit neshody a hádky, takže je pro nás ideálním kamenem pro obnovení důvěry, ale i v boji za spravedlnost. Modrý kyanit je skvělým průvodcem při komunikaci a pro otevření mysli vůči názorům a přesvědčení druhých lidí, aniž bychom opustili své vlastní. Modrý kyanit ti umožňuje sdílet tvou pravdu beze strachu, že budeš souzena. Udržuje tvou hlavu chladnou a pomáhá ti pochopit, že existují různé názory a že je naprosto normální, když se s nimi neztotožňujeme.

Modrý kyanit také pomáhá posílit tvé spojení s ostatními lidmi. Podporuje otevřenost a zároveň tě povzbuzuje, abys sdílela své pocity a nápady s ostatními. Kyanit je také čisticí krystal a jako takový je skvělý na nošení jako šperk - zvláště když se potýkáš s toxickou energií z tvého okolí. Kyanitový zářič je také užitečný ve společenských prostorách - na pracovišti, v terapeutických místnostech, doma, kde komunikujeme a sdílíme své myšlenky a pocity.

KYANIT NA ESHOPU

8. Malachit a Býk

Čakra: srdeční

Malachit je skvělým prostředkem pro zachování emocionální rovnováhy. Poskytuje nám podporu při přijímání toho, jaké byly věci kdysi, a jak se věci mají teď. Navíc nás podporuje při sebevyjádření a podpoře už existujících vztahů.

Malachit nás také povzbuzuje ke krokům ve vývoji emocionální odvahy a poskytuje nám sílu pro riskování. Pomáhá nám také identifikovat, co nás brzdí, a poskytuje nám iniciativu k řešení našich psychických zátěží.

Malachit je účinným ochranným kamenem, ovšem aby si udržel svou účinnost, je důležité jej pravidelně čistit. Nos jej v dobách emočního stresu, aby ses vyhnula bouřlivým situacím. Jako energetický zářič jej nejlépe jej využiješ v ložnici nebo v meditačním prostoru.

MALACHIT NA ESHOPU

9. Křišťál a Býk

Čakra: korunní, všechny

Křišťál není jen kámen pro očistu duše a pro posilování vztahu mezi myslí a tělem. Je to univerzální léčitel, který má schopnost transformovat a odfiltrovat škodlivou energii. Používá se k vyvážení mysli, těla a ducha, k zesílení mentálního výkonu a k zlepšení paměti a soustředění.

Křišťálové kameny pomáhají člověku pochopit sebe sama a svět kolem něj. Nos jej jako šperk nebo měj jej vždy po ruce, ať už potřebuješ podpořit svou odvahu nebo maximalizovat soustředění při řešení složitých úkolů.

Křišťál je velice prospěšný pro každého - nejen pro Býka a nejen v tomto období. Energetický zářič s křišťálem je skvělou volbou, pokud potřebuješ odrážet toxickou energii například od kolegyně na pracovišti.

KŘIŠŤÁL NA ESHOPU


Chceš-li toto období slunce v Býku využít na maximum nebo máš pocit, že by ti prospělo trochu sebezkoumání, můžeš se obrátit na výše uvedené kameny a krystaly. Tyto kameny jsou v tomto období obzvláště účinné a mohou zvýšit energii Býka.

Také JE NEZBYTNÉ, aby sis před použitím jakéhokoli krystalu stanovila ZÁMĚR, ať už jej budeš nosit jako šperk nebo jej využiješ pro meditační a očistné rituály, aby byly přesně naladěny na účel, pro který je hodláš použít.

Předtím, než začneš s jakýmkoli krystalem pracovat, je důležité si jasně stanovit svůj záměr. Ať už jej chceš použít jako šperk nebo pro meditační a očistné rituály, je potřeba, aby byl přesně nastavený na účel, pro který jej chceš použít.