KAMENY PRO BLÍŽENCE

ᗷᒪÍŽEᑎᑕI

V tomto článku:

  • základní informace o Blížencích
  • charakteristika Blíženců
  • silné a slabé stránky Blíženců
  • krystaly a kameny pro Blížence

ᘔÁKᒪᗩᗪᑎí IᑎᖴOᖇᗰᗩᑕE O ᗷᒪÍŽEᑎᑕÍᑕᕼ

Doba trvání: 21. května až 20. června
Symbol: blíženci (dvojčata)
Živel: Vzduch
Kvalita znamení: proměnlivé
Planetární vládce: Merkur
Polarita: mužské / denní
Kov: rtuť
Barva: žlutá
Tarotová karta: milenci
Protilehlé znamení: Střelec
Čakra: 5. - krční
 

ᗷᒪÍŽEᑎᑕI – ᑕᕼᗩᖇᗩKTEᖇIᔕTIKᗩ OᗷᗪOᗷÍ

Od 21. května do 20. června nás čeká období, během kterého bude Slunce v Blížencích. To znamená, že každé znamení zvěrokruhu bude vystaveno energii Blíženců. Každý tak bude mít možnost zažít výhody a výzvy, které energie Blíženců přináší. Některá znamení to budou mít jednodušší a jiná těžší v závislosti na jejich typickém rozpoložení a schopnosti se tomu přizpůsobit.

Pokud jste se narodili mezi danými daty, pak jsou vaším astrologickým znamením Blíženci. Následující týdny budou pro vás příležitostí projevit nejlepší stránky vaší osobnosti. Nicméně, vždy existují výzvy, kterým čelit, a Blíženci nejsou výjimkou. I přes jejich jedinečné přednosti i oni přijdou s výzvami, kterým není možné uniknout.

Kameny, které se k Blížencům vážou, mohou být v následujících týdnech velmi užitečné pro všechny. Jsou svým způsobem spojeny s Blíženci, ale přínosy, které nám poskytnou, jsou v tomto období pro všechny stejné. Pomohou nám využít příležitosti, které nám energie Blíženců přináší, a také se postavit výzvám, které se objeví.

Chcete-li, aby vaše následující týdny probíhaly hladce, doporučuji se seznámit se s vlastnostmi Blížence, abyste se dozvěděli, s čím vším se můžete setkat.

ᗷᒪIžší ᑭOᕼᒪEᗪ ᑎᗩ ᔕIᒪᑎé ᗩ ᔕᒪᗩᗷé ᔕTᖇáᑎKY ᗷᒪÍŽEᑎᑕE

Vysoce inteligentní, sociální a nadšení Blíženci jsou milováni pro svou příjemnou osobnost. Bohužel však, vzhledem k tomu, že Blíženci jsou ve zvěrokruhu zastoupeni dvojčaty, jsou (často neprávem) obviněni z dvojaké povahy. Ačkoli je pravdou, že Blíženci mohou mít dvě tváře, neznamená to nutně negativní vlastnost. Často tomu tak není.

Blíženci jsou proslulí svou dualitou a překvapujícími kombinacemi inteligence a zvídavosti. Mají rádi objevování nových informací, což je vede k tomu, aby si o lidech a světě kolem nich zjistili co nejvíce. Jednou z nejpůsobivějších vlastností Blíženců je jejich schopnost se přizpůsobit různorodým situacím a různým skupinám lidí.

Ačkoli mohou být okamžitě oblíbení, získat si důvěru lidí může být náročnější. Když občas májí hlavu v oblacích, mohou zapomínat plnit své sliby, což může některým lidem dát dojem, že nejsou spolehliví.

Protože jsou energičtí a mluví otevřeně, může být obtížné držet si informace pro sebe. Musí si dávat pozor na to, co říkají, aby se vyhnuli obvinění ze šíření pomluv a nedorozumění, i když jsou jejich úmysly čestné.

Blíženci jsou obecně pozitivní, ale mají tendenci být úzkostliví a nedůslední - což jsou dvě z jejich největších slabostí. Příliš mnoho negativní energie může vést k tomu, že kdysi zábavní a společenští Blíženci se stávají uzavřenými a depresivními. Toto horké a chladné chování, které se může jevit jako dualita a rozpolcenost, je důvodem, proč Blíženci mohou vypadat, jako by měli dvě tváře.

ᗷᒪÍŽEᑎᑕI ᗩ KᖇYᔕTᗩᒪY

1. Achát a Blíženci

Čakry: všechny

Achát je druh chalcedonu, který je úzce spjat s měsícem květnem a znamením Blíženců. Je to dokonalý krystal na uzemnění energie Blíženců, který dokáže stabilizovat úzkostné myšlenky a spojuje nás s jemnými zemskými vibracemi. Acháty mohou být bílé, šedé, modré, černé, červené nebo hnědé. Pro období Blíženců se ideálně hodí modrý achát a další modré krystaly, které rezonují s krční čakrou a je to skvělý způsob, jak využít moudrosti a logiky místo emocí.

ACHÁT NA ESHOPU 

2. Apatit a Blíženci

Čakra: krční

Apatit a Chryzokol se obvykle vyskytují v odstínech modré a zelené. Tato modrozelená kombinace kamene rezonuje s krční čakrou, pomáhá kontrolovat úzkost a posiluje intuici. Může také odstraňovat negativní energii v našem nitru i v našem prostředí. Je to skvělý kámen pro lidi, kteří chtějí zahájit nové projekty, nebo pro ty, kteří chtějí rozvíjet své podnikání. Díky jeho energii se zvýší motivace a soustředíme se tak na naše cíle.

APATIT NA ESHOPU 

3. Howlit a Blíženci

Čakry: korunní

Howlit je úžasný kámen pro odstranění nadbytečné negativní energie a úzkosti. Jeho odstíny se pohybují od bílé po šedou. Je to kámen spojený s korunní čakrou, která vibruje bílou barvou a pomáhá lidem navázat spojení se svým vyšším já. Umístění kousku Howlitu na temeno hlavy může rychle pomoci uklidnit pocity stresu, úzkosti a psychického napětí. Howlit je kámen, který absorbuje energii, čímž jej činí dokonalým uklidňujícím kamenem. Navíc pomáhá zmírnit negativní emoce, jako je vztek.

HOWLIT NA ESHOPU 

4. Celestýn a Blíženci

Čakra: krční

Celestýn je kouzelný světle modrý krystal, který nám přináší možnost propojení s božskou energií a vyjádření naší síly. Je to kamenný amulet krční čakry, který ti pomáhá vyjadřovat se sebejistě a pozitivně. Pokud s ním medituješ, pomáhá ti uvolnit úzkostné myšlenky a jiné negativní emoce.

CELESTÝN NA ESHOPU

5. Serpentinit (hadí kámen) a Blíženci

Čakra: srdeční

Serpentinit má nádhernou žlutozelenou barvu, která připomíná hadí šupiny. Rezonuje s naší srdeční čakrou, ale je také uctíván pro jeho léčivé vlastnosti všech čaker. Je to manifestační kámen – může ti pomoci realizovat tvé sny. Stejně jako jadeit a citrín se používá k získání hojnosti ve všech oblastech života, zejména v oblasti financí.

6. Lapis Lazuli a Blíženci

Čakra: krční, třetí oko

Lapis lazuli je známý jako kámen moudrosti. Tento polodrahokam je proslaven pro jeho tmavě modrou barvu, která silně rezonuje s krční čakrou a třetím okem. Proto byl pojmenován „Kámen umělců“. Blíženci milují pozornost a dav, a Lapis Lazuli jim pomůže lépe se soustředit, komunikovat, mluvit pravdu a zlepšit výkon.

LAPIS LAZULI NA ESHOPU

7. Chryzokol a Blíženci

Čakra: srdečníkrční

Chryzokol je úžasný léčivý krystal, který ti pomůže přeměnit negativní emoce na ty pozitivní. Jeho uklidňující energie je neocenitelná pro ty, kteří mají sklon k nervozitě a hyperaktivitě. Barva chryzokolu se obvykle pohybuje od světle zelené po tmavě modrou nebo kombinaci těchto barev. Tento kámen je spojený s krční čakrou, která je zodpovědná za vyjádření naší pravdy. Chryzokol pomáhá zmírňovat stres, ať už v domácím prostředí či na pracovišti. Ideální je pro Blížence, kteří obvykle nemají potřebný filtr, aby rozlišovali, s kým a o čem mluví.

CHRYZOKOL NA ESHOPU

8. Akvamarín a Blíženci

Čakra: krční

Akvamarín je proslulý svou uklidňující modrozelenou barvou, jako by nám připomínal klidnou a čistou mořskou hladinu. Bez ohledu na to, jestli je leštěný nebo ne, jedná se o úžasný a hypnotizující kámen, který pomáhá při různých straších a obavách spojených s komunikací. Akvamarín je skutečným kamenem sebevyjádření, propojuje srdeční a krční čakru a pomáhá nám říkat pravdu ze srdce. Udržuje rovnováhu čaker, zejména mezi srdeční a krční čakrou. Drž ho, když se potřebuješ vyjádřit v obtížné situaci a prožij onen pocit, jako by ses se ocitla v klidném moři s čistou vodou.

AKVAMARÍN NA ESHOPU

9. Křišťál s rutilem a Blíženci

Čakra: korunní, všechny

Blíženci jsou náchylní k výkyvům nálady a energie a rutilového křišťálu je na to skvělým lékem. Stejně jako čistý křišťál má tento kámen silné energetické čistící schopnosti. Ale křišťál s rutilem posouvá tyto účinky ještě o krok dále a pracuje také na hlubokém čištění duchovní energie člověka. Společenské Blížence uklidňuje duchovně vyvažující účinek tohoto úžasného kamene, který srovnává jejich náladu a čistí je od přebytečné energie, kterou mohli získat od ostatních během svého bezpochyby společenského dne.

KŘIŠŤÁL NA ESHOPU

10. Tygří oko a Blíženci

Čakry: Pupeční (Solar Plexus)

Nejběžnější barva tohoto kamene je směs žluté a hnědé, která připomíná tygří oko, odtud název. Je to vynikající kámen pro lidi, kteří se zabývají problémy sebeúcty a sebedůvěry. I když jsou Blíženci obecně sebevědomí, mohou také trpět problémy zahrnujícími sebeúctu, sebelásku a sebepřijetí. Tygří oko je mocný projevový kámen a pomáhá s problémy souvisejícími s tím, jak vidíme sami sebe. Ti, kteří mají na sebe negativní pohled, mohou těžit z pravidelného nošení tohoto kamene, protože podporuje pozitivní pocit sebe sama.

TYGŘÍ OKO NA ESHOPU

11. Citrín a Blíženci

Čakry: Pupeční (Solar Plexus)

Citrín, kámen s jasně žlutou a zlatou barvou, je vládcem pupeční čakry. Pomáhá nám zažívat štěstí, úspěch, dobro a pohodu. Tento kámen je skvělý pro uvědomění si našich hranic a hranic lidí okolo nás, a pro Blížence je to nenahraditelný nástroj. Toto vzdušné znamení totiž vždy rádo řekne 'Ano'. Blíženci se narodili s cílem zkoušet a posouvat si hranice, ale často až příliš daleko. Citrín, stvořený ze slunce, chrání spontánní energii Blíženců, aby ji mohli využít ke skutečnému účelu.

CITRÍN NA ESHOPU

12. Chryzopras a Blíženci

Čakra: srdeční

Světle zelená barva chryzoprasu rezonuje se srdeční čakrou, která pomáhá s jakoukoli nerovnováhou ve tvé náladě. Silné spojení tohoto kamene se srdeční čakrou podporuje soucit a pomáhá ti soustředit se na pozitivní aspekty tvého života a eliminovat negativitu. Zatímco Blíženci jsou obecně šťastní lidé, jsou také náchylní k úzkosti a depresi.

Chryzopras pomáhá zmírnit tyto negativní emoce a přeměnit je v pozitivní. Je to dokonalý lék na dualismus Blíženců, který může často vést ke smíšeným emocím. Schopnost chryzoprasu sjednotit dualistický stav bytí Blíženců a zmírnit obtížné emoce, se kterými mohou Blíženci bojovat, z něj činí vynikající krystal, který mohou Blíženci nosit po celý den.

13. Sodalit a Blíženci

Čakra: krční

Sodalit je modrý kámen, který se silně rezonuje s krční čakrou. Stejně jako Lapis Lazuli je skvělým průvodcem, který tě doprovází na cestě, na které můžeš mluvit pravdu, najít své vyšší já a usnadnit si komunikaci s ostatními. Je to také silný kámen pro vyvážení energií, takže je to skvělý společník pro ty, kteří mají příliš mnoho negativní a neklidné energie. Když potřebuješ pomoc s vyjadřováním, vezmi si kousek Sodalitu.

SODALIT NA ESHOPU


Využij období, kdy Slunce září ve znamení Blíženců, k tomu, abys rozvíjela své pozitivní vlastnosti a bojovala s negativními energiemi pomocí krystalů, které jsou uvedeny výše. Každý z nich má svou vlastní, jedinečnou léčivou moc, která ti může pomoci vyřešit konkrétní situace, které tě mohou potkat během následujících týdnů.

Také JE NEZBYTNÉ, aby sis před použitím jakéhokoli krystalu stanovila ZÁMĚR, ať už jej budeš nosit jako šperk nebo jej využiješ pro meditační a očistné rituály, aby byly přesně naladěny na účel, pro který je hodláš použít.

Předtím, než začneš s jakýmkoli krystalem pracovat, je důležité si jasně stanovit svůj záměr. Ať už jej chceš použít jako šperk nebo pro meditační a očistné rituály, je potřeba, aby byl přesně nastavený na účel, pro který jej chceš použít.