KAMENY PRO LVY

ᒪEᐯ

V tomto článku:

  • základní informace o znamení Lva
  • charakteristika Lva
  • silné a slabé stránky Lva
  • krystaly a kameny pro Lva

ᘔÁKᒪᗩᗪᑎí IᑎᖴOᖇᗰᗩᑕE O ᘔᑎᗩᗰEᑎÍ ᒪᐯᗩ

Doba trvání: 23. července až 22. srpen
Symbol: lev
Živel: oheň
Kvalita znamení: pevné
Planetární vládce: Slunce
Polarita: mužské / denní
Kov: zlato
Barva: zlatá
Tarotová karta: Síla
Protilehlé znamení: Vodnář
Čakra: solar

ᒪEᐯ – ᑕᕼᗩᖇᗩKTEᖇIᔕTIKᗩ OᗷᗪOᗷÍ

Od 23. července do 22. srpna je Slunce ve Lvu. Lev, ovládaný sluncem, je skutečně silou, se kterou je třeba počítat. Energie lva je poměrně silná, protože odpovídá vysokým vibračním frekvencím léta, kdy je slunce nejjasnější, a dny jsou nejdelší.

Lev je typickým příkladem pevných znamení a tato znamení jsou obvykle asociována s odhodláním, statečností a určitou strnulostí. Lidé narození v pevných znameních, jako je právě Lev, mají tendenci být svéhlaví a méně přizpůsobiví změnám než lidé narození v proměnlivých znameních, jako jsou třeba Blíženci. Tyto vlastnosti nejsou nutně špatné; ve skutečnosti jejich energie doplňuje energii ostatních znamení. Zatímco ostatní jsou ochotni jen generovat nápady, ale rádi vyhnou se záři reflektorů, Lvi jsou odhodláni jít do akce a dokončit to, co je třeba, předtím, než začnou něco jiného.

Jelikož energie v tomto období může být velmi intenzivní, někteří lidé mohou mít trochu problém s jejím zvládnutím, zatímco jiní získají odvahu, která jim dříve chyběla, aby se mohli pustit do nových projektů, či do jejich dokončení. Jak tě energie Lva ovlivňuje, je závislé na tvých osobních preferencích a aktuálních situacích, kterým čelíš.

Během tohoto období, kdy je Slunce ve znamení Lva, se projeví silné ohnivé energie, které mají výraznější dopad na osoby narozené ve znamení Lva. Nicméně tato energie má také vliv na všechny ostatní. Pokud toužíš po posílení pozitivních vlastností, odstranění negativních pocitů nebo vyrovnávání tvého energetického pole, existují kameny a krystaly, jež ti mohou být v tomto období nápomocny, bez ohledu na tvé znamení.

Ať už toužíš po využití nových příležitostí, nebo se chceš zbavit negativních či příliš nabitých energií, tyto kameny vždycky fungují. Pravidlo, které je třeba si pamatovat, je - při použití krystalů a kamenů je záměr to, co je nejdůležitější.

ᗷᒪIžší ᑭOᕼᒪEᗪ ᑎᗩ ᔕIᒪᑎé ᗩ ᔕᒪᗩᗷé ᔕTᖇáᑎKY ᒪᐯᗩ

Vysoce inteligentní, odhodlaní a loajální Lvi jsou milováni pro svůj magnetismus. Lidé jsou snadno přitahováni pro jejich bystrý vtip a šarm. Stejně jako je lev považován za krále džungle, Lvi se často chovají jako králové a královny a jejich okolí se k nim často chová velmi váženě.

Královské jednání, které okouzluje a přitahuje, je pro Lvy typické. Jsou to vůdci od přírody, vždy připraveni převzít vedení a velmi rychle se ujmout kontroly. Jejich schopnost rychle najít řešení a přispívat k dosažení cílů je nenahraditelná, což je důvod, proč jsou tak úspěšní jak doma, tak v práci.

Jako lev v džungli, Lvi milují být ve středu pozornosti. Když přistupují k pracovním projektům, raději převezmou kontrolu a iniciativu, místo aby čekali na ostatní. Lvi jsou vynikajícími vůdci, jelikož jsou inteligentní, nápadití, odvážní a odhodlaní. I když jsou na pracovišti neocenitelní, jejich snaha vést může být nepřesně interpretována jako přílišná touha po pozornosti.

Někteří lidé, zvláště citlivější typy, mohou mít problémy vyrovnat se se silnou osobností Lva. Jiní se mohou cítit nesví a nepříjemně, když vidí, jak Lvi řeší situace v práci, a mohli by se domnívat, že je v jejich nejlepším zájmu bojovat, aby mohli věci dostat do vlastních rukou.

Soupeřit s Lvem ale není snadné, protože jsou odhodláni a mají tendenci být soutěživí, ať už ve škole nebo v práci. Jejich vysoce soutěživá povaha je podobná tomu, jak lvi vedou jiná zvířata v džungli, dokonce i ty silnější, než jsou oni sami. Lvům se daří, když je zapojena konkurence, ale nesoutěží ze zlomyslnosti a nechtějí, aby ostatní lidé vypadali slabě. Soutěží, protože je prostě v jejich povaze usilovat o vítězství.

I když Lvi milují pozornost, jsou také hluboce loajální, čestní a velkorysí, zvláště pokud jde o jejich rodinu a přátele. Stejně jako jejich symbol, lev, budou Lvi bojovat za lidi, které milují, i na vlastní úkor. Lvi jsou vždy ochotni podat pomocnou ruku i těm mimo jejich vnitřní kruh. Ke všem kolem se chovají důstojně a s respektem. Takže zatímco někteří lidé mohou považovat Lva za snobské a panovačné, často také inspirují ostatní, aby byli lepší a tvrději pracovali.

Lvi jsou jedni z nejvíce motivovaných, benevolentních a charismatických lidí, jaké kdy potkáte, ale mohou být také žárliví, soutěživí a samolibí. Ať už jsi Lev nebo ne, možná už teď pociťuješ část této záhadné energie, která tě obklopuje. Toto je ten správný okamžik zazářit - ať už se chystáš požádat o povýšení ve společnosti, změnit svou práci, začít podnikat, nebo dokonce začít nějaký románek.

Vystoupení z komfortní zóny a dobré využití solární energie, kterou nám slunce teď poskytuje, je bezpochyby jednou z nejlepších věcí, které můžeme momentálně udělat pro zlepšení svého osobního i pracovního života. Na druhou stranu, pokud se obáváš přetížení emocí v tomto období plném ohnivé energie, čti dál a dozvíš se, které kameny ti mohou pomoci při uvolnění napětí a úzkosti.

Krystaly a kameny, vybrané s ohledem na energii Lva, se s tímto znamením úzce pojí. Nicméně každý těží z jedinečných energií, které tyto kameny nabízejí, ať už jsou rodnými kameny Lva či ne.

ᒪEᐯ ᗩ KᖇYᔕTᗩᒪY

1. Peridot (olivín) a Lev

Čakra: srdeční

Peridot, kámen srpna a hlavní kámen Lva, se řadí mezi ty jedinečné drahé kameny, jež se můžou pochlubit výhradně zelenou barvou. Po leštění může mít světlejší odstíny, které ti připomenou chladnou zelenou barvu oceánu v létě.

Tento kámen srdeční čakry podporuje bezpodmínečnou lásku a soucit a usnadňuje odpuštění. Jeho využití sahá až do dávné historie, kdy se používal jako talisman, který odhání zlého ducha a šílenství.

Jeho světle zelená barevná složka mu dodává magickou energii, která je ideální pro osvětlení temných míst tvé mysli. Tento kámen pomáhá učinit myšlenky jasnější, odstraňuje negativní emoce a energie (vina, žárlivost a strach) a přináší pozitivitu a hojnost do všech aspektů tvého života.

PERIDOT NA ESHOPU 

2. Larimar a Lev

Čakra: srdeční, krční, třetí oko

Larimar je jako uklidňující modř moře a oblohy a je také označován jako 'Kámen delfínů'. Říká se, že Larimar propojuje starou atlantskou moudrost a léčivou sílu delfínů, aby harmonizovaly tělo a duši. Aktivuje srdeční, krční, třetí oko a korunní čakru, což zesiluje manifestaci a propojuje s nadvědomím. Práce s Larimarem umožňuje uvolnění a očištění hluboce zakořeněných emocí.

Klidná modř Larimaru podporuje relaxaci, díky které se ambiciózní vůdce a vášnivý Lev mohou cítit vnitřně uvolnění. Díky tomu mohou lidé kolem jasně vidět jeho skutečné zamýšlené cíle. Světle modré odstíny Larimaru představují klid a jasnost situace.

Larimar je vynikajícím spojencem pro vaši krční čakru a učí vás, abyste si vážili sama sebe a dbali o sebe, než budete moci rozdávat lásku a péči druhým. Pomáhá vám mluvit o svých pocitech a myšlenkách tak, abyste je mohli dostatečně sdělit a ostatní je mohli snadno pochopit.

LARIMAR NA ESHOPU 

3. Karneol a Lev

Čakra: kořenová, křížová

Karneol, odrůda chalcedonu, se vyznačuje širokou paletou odstínů oranžové barvy. Tento kámen se spojuje se sakrální i kořenovou čakrou. Jeho zářivě červeno-oranžová varianta připomíná zářící slunce před východem nebo západem, zatímco jeho hnědo-oranžová odrůda odkazuje na oblohu během jasného západu slunce.

Lev a karneol, který je považován za jeden z jeho hlavních kamenů, sdílejí prvek ohně. Karneol, zdroj energie a vitality, se doporučuje těm, kteří potřebují posílit svou sílu, tvořivost a nadšení (jak ve své profesi, tak ve vztazích).

Vztah karneolu se Lvem nekončí jeho fyzickými vlastnostmi. Karneol byl od pradávna používán válečníky k posílení odvahy a smělosti - dvou vlastností, kterých Lvi už mají dostatek. Pokud tedy potřebuješ odvahu, ať už pro projekt nebo pro veřejnou přednášku, karneol je kámen, který ti může pomoci zvýšit sebedůvěru. Vůdci a řečníci ho používají už po staletí, aby mohli s důvěrou promlouvat k davům. Je to ideální kámen pro použití období Lva, abyste mohli využít jeho silnou energii.

Karneol je známý jak pro zvýšení energie a sebevědomí, tak i pro odstranění nadměrného ega. Lvům, kteří se často dostávají na piedestal od přátel a kolegů, pomáhá tento kámen k udržení rovnováhy mezi hrdostí a skromností. Díky tomu se mohou dívat na sebe s přiměřeným sebevědomím.

KARNEOL NA ESHOPU

4. Pyrit a Lev

Čakry: Pupeční (Solar Plexus)

Pyrit je úzce spojován se Sluncem, stejně jako ostatní kameny na tomto seznamu. Je to kámen Zemského elementu, ale je to také kámen ohně. Může se použít k založení ohně, protože když se střetne s kovem, dokáže vystřelit jiskry. Je též známý jako 'Bláznovo zlato' díky své zlatavé barvě a fyzické podobnosti s pravým zlatem.

Pyrit je považován za kámen úzce spjatý se symbolem lva díky jeho silnému spojení se Sluncem a Ohněm. Je to kámen třetí čakry, Solar Plexus, který stejně jako jeho žlutozlaté protějšky, přitahuje bohatství a úspěchy. Je to kámen pro manifestaci a je velmi užitečný při podpoře kreativity a odhalování skrytých talentů.

Pyrit je skvělým kamenem na potlačení strachu, zejména strachu z toho, jak nás ostatní vidí. Lvi jsou obecně sebevědomí, ale i oni trpí pochybnostmi o sobě. Strach nám často brání v práci na našich cílech, a tak použití Pyritu jako štítu proti strachu je úžasným způsobem, jak přivítat štěstí a bohatství ve tvém životě.

PYRIT NA ESHOPU

5. Sluneční kámen a Lev

Čakry: Pupeční (Solar Plexus)

Sluneční kámen, jak jeho jméno napovídá, je silně spjatý se Sluncem. Je dostupný v mnoha odstínech, včetně červené, zlaté, oranžové, broskvové/růžové a hnědé. Tento poloprůhledný druh živce se po vystavení slunečnímu světlu rozzáří do duhového odlesku. Stejně jako mnoho jiných kamenů na tomto seznamu, Sluneční kámen je jedním z rodných kamenů pro Lva, vzhledem k jeho silnému spojení se Sluncem.

Metafyzicky dodává silnou, ale jemnou energii podobnou ranním letním paprskům. Jeho síla je využívána jako vůdcovský kámen, což nabízí zvýšenou duševní jasnost, fyzickou sílu, osobní sílu a štědrost. Kámen také posiluje přirozenou laskavost - schopnost pomáhat druhým v různých aspektech jejich života. Jeho čakrální vliv se liší podle barvy, ale obecně je to kámen, který ti pomůže najít vnitřní sílu a objevovat (hlavně sebe sama). Kromě toho má schopnost čistit všechny čakry a umožnit tak volný tok pozitivní energie ze slunečních paprsků.

Sluneční kámen je jako otevření brány k teplé, pulzující energii slunce. Je to skvělá volba pro ty, kdo potřebují pomoc s ochranou před negativitou. Tento kámen pomáhá blokovat negativní energii a umožňuje nositeli uvidět světlo skrz temnotu.

SLUNEČNÍ KÁMEN NA ESHOPU

 

6. Citrín a Lev

Čakry: Pupeční (Solar Plexus)

Citrín je doslova krystalem slunce s jasně až sytě žlutou barvou. Vyzařuje teplou a šťastnou energii, která souzní s vibracemi energie Lva. Proto je tento kámen zvaný také "Kámen obchodníků", "Kámen kreativity" a "Kámen prosperity" - jedním z nejsilnějších projevových kamenů na světě.

Citrín je žlutá průsvitná odrůda křemene, která patří do stejné rodiny jako Ametyst a křišťál. Tyto léčivé krystaly mají skvělé vlastnosti, ale Citrín je pro Lvy obzvlášť užitečný. Nejenže přitahuje bohatství, ale také podporuje kreativitu. Jelikož Lvi jsou přirozeně zdatní umělci, mít Citrín na svém pracovišti, ať už jsi umělec nebo provozuješ vlastní podnikání, může být pro tebe přínosné. Citrín přivítá prosperitu ve všech směrech tvé profesní kariéry. Jako kámen prosperity nejen přitahuje bohatství, ale také ti ho pomáhá udržet a zároveň podporuje štědrost.

Citrín je mocný kámen, který může pomoci uvolnit blokády v třetí čakře - Solar Plexu - nacházející se pod hrudí. Tento kámen je schopen posílit propojení mezi všemi čakrami, které mohou být ovlivněny blokádami v Solar Plexu. Tím může Citrín přispět k lepšímu sebevědomí, pozitivnímu přístupu k životu a dokonce i k harmonizaci všech aspektů našeho bytí.

Citrín je krystal, který je vynikajícím připomenutím, aby se každý zaměřil na pozitivní stránky života a osvobodil se od toho, co je negativní (minulá traumata, toxické vztahy či špatné návyky). Nošení šperků s citrínem ti také pomůže při rozhodování o nákupech, vytvářet moudrá rozhodnutí a dodává ti zdravé hranice.

Hřejivá a silná energie citrínu nás napomíná, že peníze, stejně jako všechno na tomto světě, jsou pomíjivé a je důležité je utrácet s rozmyslem. Poskytuje také ochranu před lidmi, kteří by mohli zneužít přívětivost a štědrost Lva k tomu, aby vzbudili obavy o sebe sama. Použijte citrín, abyste se takovým hrozbám vyhnuli.

CITRÍN NA ESHOPU

7. Granát a Lev

Čakra: kořenová

Granát nacházíme ve vícero barvách, včetně červené, hnědé, zelené a červeno-oranžové. Každá barva je symbolem jiné čakry, ale všeobecně je granát uzemňující krystal a krystal pro srdce – dodává stabilitu našim emocím. Už od starověku se používá jako amulet na ochranu. Mezi všemi druhy granátu je červená barva nejpopulárnější a nejčastější. Je to barva spojená se Lvem a také se srdeční a kořenovou čakrou. Je to mocný uzemňovací kámen, který vyvažuje energetická centra našeho těla a uzemňuje nás k jemným vibracím Země.

Červený granát se nejen používá k podpoře kreativity a energie, ale také jako symbol závazku, zejména v romantických vztazích. Lvi jsou známí jak pro svou inteligenci, tak i pro jejich silný vztah k rodině. Granát může posílit i jejich loajalitu k partnerům a rodině, zejména v obtížných situacích.

Granát je symbolem důvěry – ve druhého i v sebe samého. Když se Lvi stanou svými nejtvrdšími kritiky, granát jim může pomoci znovu nalézt důvěru v sebe. Jeho emocionální léčivé vlastnosti jsou však využitelné pro všechny – a tak, když se život stane příliš stresujícím, nezapomeň si vzít s sebou granátový kámen nebo jej nos jako šperk.

GRANÁT NA ESHOPU

8. Černý onyx a Lev

Čakra: kořenová

Černý Onyx je odrůda chalcedonu, některé odrůdy mají paralelní bílé pruhy, zatímco většinou se černý Onyx skládá z plné černé. Tento kámen je spojen s kořenovou čakrou a je užitečný pro uvolňování pulzující, vysokofrekvenční energie Lva, protože má uklidňující a uzemnění účinky. Černý onyx byl od pradávna používán jako symbol ochrany. I když byl některými starověkými kulturami obáván pro svou černou barvu, byl po staletí využíván k boji se strachem, fobiemi a k posílení vnitřní síly.

Černý Onyx je uzemňující krystal, který má bohatou transformační sílu. Jeho schopnost přeměnit slabé stránky na silné je neuvěřitelná a je také známo, že zvyšuje duševní jasnost a vytrvalost. Může být použit jako talisman, který pomáhá lidem spojit se se svým vyšším já a uvědomit si své silné a slabé stránky.

Onyx je také účinnou ochranou před hmatatelnými i vnímanými hrozbami – například noční můry. Umístěte ho na váš stůl v práci, abyste měli čistou mysl, nebo si ho vezměte s sebou na obzvlášť obtížné situace.

Černý onyx je ideálním kamenem pro ty z nás, kteří jsou unavení a přepracovaní, neboť je úžasnou prevencí stresu. Je to kámen kořenové čakry, který nás navrací k naším kořenům, rodině. Díky němu se můžeme soustředit na to, co je pro nás skutečně důležité, a zbavit se všeho, co nám už neslouží - ať už se jedná o toxické osoby nebo špatné návyky.

ONYX NA ESHOPU

9. Dumortierit a Lev

Čakra: třetí oko

Dumortierit je modrý kámen, který byl pojmenován po francouzském paleontologovi Eugene Dumortierovi. Rezonuje s čakrou třetího oka a krční čakrou, a poskytuje uklidňující energii, která tě pomáhá zklidnit a připojit se k tvé intuici. To je velmi užitečné pro Lvy, kteří se chtějí naladit na své vyšší znalosti. Díky vyváženosti energie krční čakry a čakry třetího oka bude tvá mluva sebejistá a jasná.

 

10. Labradorit a Lev

Čakra: třetí oko

Labradorit je kámen, který oslňuje nejen svou krásou, ale také svými magickými silami. Když je tento kámen vyleštěn, rozžehne se v něm labradorescence - stejně jako v opálu či měsíčním kameni - a láká pohledy do své pestré palety barev.

Inuitové považovali labradorit za magický kámen, který je schopen propojit s magickými dimenzemi. Obvykle se pohybuje v modrých a šedých tónech, ale při průchodu světla kamenem se objeví mnoho dalších barev. Je úzce spojen s krční čakrou a čakrou třetího oka.

Labradorit je skvělý kámen pro očištění od negativní energie, prohloubení propojení s vlastním nitrem, pro posílení intuice a daru prozření. Je výborným doporučením pro ty Lvy, kteří potřebují zmírnit svou přehnanou sebelásku, aroganci a netrpělivost. V závěru je to kámen, který tě přiměje k hlubší sebereflexi a proměně.

Ať už se cítíte zraněni svým egem, nebo máte pocit, že negativní aspekty převažují, obraťte se na labradorit a nechte jeho energii vám pomoci najít vnitřní rovnováhu.

LABRADORIT NA ESHOPU 

11. Rodochrozit a Lev

Čakra: srdeční

Rodochrozit je kámen s úžasnou paletou barev, od světle růžové až po tmavě červenou. Mohou se objevit jako pruhy na jeho povrchu, v závislosti na jeho vzniku. Stejně jako růženín a další růžové kameny, je Rodochrozit silně spojen se srdeční čakrou - podporuje soucit a bezpodmínečnou lásku. Je to skvělý kámen pro léčení citových ran, především z minulých romantických vztahů.

Lvi jsou známí svou tvrdohlavostí a zatvrzelostí, když se cítí emocionálně zraněni. Tento druh odporu a žárlivosti je obtížné vyřešit, i když je člověk laskavý a milující. Proto se můžou uchýlit k rodochrozitu, jakožto léčbě, která pomáhá uvolnit blokády v srdeční čakře. Duchovní terapeuti také využívají rodochrozit k vyvážení čakry sakrální a čakry solar plexu, aby mohli dosáhnout prostoru pro uzdravení.

Používání rodochrozitu ti pomůže zesílit soucit a obnovit tvou osobní sílu. Jeho silné účinky se projeví i ve tvém sebevědomí, které je tak důležité pro sebelásku. Jak se říká, „není možné milovat druhé, dokud se nenaučíte milovat sama sebe“ – a právě to je hlavním účelem tohoto léčivého kamene.

12. Rumělka a Lev

Čakra: kořenová, křížová

Rumělka, také známá jako „Dračí krev“ či „Kámen obchodníků“, se vyznačuje schopností probouzet sakrální, kořenovou a čakru třetího oka. Tento krystal má výrazný vliv na sebevědomí, finanční zajištění a sexuální vitalitu. Je to díky propojení nižších čaker a energie kundalini, která může tyto čakry oživit.

Tato energie vytrvalosti, úspěchu a prospěchu je ve své podstatě kompatibilní s Lvem - Vládcem zvěrokruhu. Rumělka pomůže Lvu udržet tyto charakteristiky v mezích, aby se zabránilo jeho nadměrné chamtivosti, aroganci a egoismu.

 


Pokud jsi Lev, můžete vyzkoušet používání krystalů a kamenů, které jsou speciálně vibrující v souladu s energií tvého znamení. S jejich pomocí můžeš posílit své pozitivní vlastnosti a zmírnit negativní aspekty tvé osobnosti.

Také JE NEZBYTNÉ, aby sis před použitím jakéhokoli krystalu stanovila ZÁMĚR, ať už jej budeš nosit jako šperk nebo jej využiješ pro meditační a očistné rituály, aby byly přesně naladěny na účel, pro který je hodláš použít.

Předtím, než začneš s jakýmkoli krystalem pracovat, je důležité si jasně stanovit svůj záměr. Ať už jej chceš použít jako šperk nebo pro meditační a očistné rituály, je potřeba, aby byl přesně nastavený na účel, pro který jej chceš použít.