KAMENY PRO RAKY

ᖇᗩK

V tomto článku:

  • základní informace o Rakovi
  • charakteristika Raka
  • silné a slabé stránky Raka
  • krystaly a kameny pro Raka

ᘔÁKᒪᗩᗪᑎí IᑎᖴOᖇᗰᗩᑕE O ᖇᗩKOᐯI

Doba trvání: 21. června až 22. července
Symbol: rak
Živel: voda
Kvalita znamení: základní
Planetární vládce: Měsíc
Polarita: ženské / noční
Kov: stříbro
Barva: stříbrná
Tarotová karta: vůz
Protilehlé znamení: Kozoroh
Čakra: srdeční

ᖇᗩK – ᑕᕼᗩᖇᗩKTEᖇIᔕTIKᗩ OᗷᗪOᗷÍ

Letní slunovrat je začátkem nového období, kdy se slunce nachází v znamení Raka. Tato energie všem poskytuje silnou vibrující energii. Ať už je tvé znamení jakékoliv, existují krystaly, které ti mohou pomoci vyrovnat se s tímto obdobím a zůstat v harmonii.

Pokud chceš ve svém životě využít toto období naplno, krystaly mohou být skvělým pomocníkem. Ať už je to posílení pozitivní energie, odstranění negativní či pomoc v jiných oblastech, tyto kameny mohou Rakům i ostatním přinést velký prospěch.

Jakkoli může energie Raka na některé lidi působit silněji než na jiné, je třeba zůstat v kontaktu s aktuálními energiemi, abys mohl/a efektivně reagovat. Zda se ti energie Raka projeví pozitivně nebo negativně, závisí na tvé osobní situaci a na tvé schopnosti přizpůsobovat se změnám.

Raci, Slunce prochází vaším znamením, a to může být pro vás náročné. Znamení Raka je základním znamením, což z něj činí důležité znamení, obzvlášť pro ty, kteří se řídí tradiční astrologií. Na severní polokouli znamená Slunce ve znamení Raka začátek léta, kdy jsou dny dlouhé a noci krátké, což může způsobit vrcholy a pády.

Každé znamení zvěrokruhu má specifické silné a slabé stránky. S nástupem Slunce do vašeho znamení můžete využít své nejlepší vlastnosti k dosažení úspěchu. Nezapomeňte však vnímat okolní energie, neboť to může ovlivnit vaše úsilí.

ᗷᒪIžší ᑭOᕼᒪEᗪ ᑎᗩ ᔕIᒪᑎé ᗩ ᔕᒪᗩᗷé ᔕTᖇáᑎKY ᖇᗩKᗩ

Raci, známí svou intuicí a citlivostí, jsou lidé silně velmi spjatí s rodinou. Mají rádi hluboké vazby a mají sentimentální přístup k životu. Tato vazba je to, co je dělá tak úžasnými, protože i když se rádi drží v bezpečí domova, jsou ochotni vás podpořit ve všech situacích. Pokud se někdy dostanete do potíží, bude mít Rak ve vaší rodině nezměrnou cenu. I přes to, že se obecně bojí konfliktů, stojí vždycky při vás.

Když se jedná o ochranu jejich rodin a domovů, Raci jsou ochotni postavit se čemukoli a komukoli (nehledě na jeho velikost nebo sílu), a to i za cenu osobní ztráty. Tato odvaha je silně ovlivněna jejich znamením, rakem, ochotným opustit svůj úkryt a vyjít ven, když je to nutné.

Raci jsou lidé s hlubokou citlivostí, která se projevuje ve formě silného smyslu pro empatii. Tato vlastnost z nich dělá trpělivé a něžné bytosti k ostatním, zejména k těm, kteří jsou jim drazí. Nicméně, Raci mohou být náchylní k rychlým změnám nálady, které je činí uzavřenými, netrpělivými, nejistými a podezřívavými. Když se tento náladový příliv obrátí proti Rakům, mohou tito citliví lidé, kteří jsou milováni všemi, upadnout do deprese, sebepodceňování a sebelítosti.

Stejně jako vládce jejich znamení, Měsíc, i jejich osobnost má mnoho fází a ukrývají v sobě mnoho záhad, někdy dokonce neznámých i pro ně samotné.

Raci, i když jste od přírody vysoce empatičtí, můžete si někdy špatně vykládat záměry jiných lidí, zejména těch, kteří vám nejsou příliš blízcí. Můžete mít také pocit, že ti, které milujete, se chovají nespravedlivě, protože vám nevracejí tolik, kolik berou. Raci jsou obecně nezištní, pokud jde o rodinu a blízké přátele, ale v těžkých časech můžete cítit potřebu nechat si oplácet to, co děláte pro ostatní. Lidé kolem vás však nemusí zcela chápat, co od nich potřebujete nebo chcete, což může často vést ke konfliktům i ve vašich nejbližších vztazích.

Toto období, kdy je Slunce ve vašem znamení, vám může tyto energie zesílit. I když budete těžit z určité pozitivní energie, kterou vaše znamení má, budete se muset propracovat i přes negativní energii, která s ním přichází. U ostatních znamení bude tato energie zažívána jinými způsoby. Když budete dávat pozor a budete si vědomi vžitých vzorců a programů, můžete vidět, jak se odehrávají ve vašem životě.

Využijte moc rodných kamenů svého znamení zvěrokruhu, abyste usnadnili svou cestu během příštích týdnů. I když jsou tyto kameny úzce spojeny s Rakem, jejich léčivé síly jsou prospěšné pro každého.

ᖇᗩᑕI ᗩ KᖇYᔕTᗩᒪY

1. Měsíční kámen a Rak

Čakra: srdečnítřetí oko

Měsíční kámen je rodný kámen Raka, ceněný pro jeho vícebarevný lesk. Díky fenoménu nazvanému adularescence se kámen rozjasňuje do mléčně perleťové záře, připomínající úplňkový svit. Barvy se mohou pohybovat od bílé až po broskvovou, modrou či šedou.

Už od starověku byl měsíční kámen považován za talisman, který chrání před vším neznámým, zejména při nočním putování. Staří Řeci a Římané věřili, že pochází přímo od měsíčních paprsků. Tento kámen je spojen s naším srdcem, sakrální čakrou a čakrou třetího oka. Proto je mocným nástrojem pro zlepšení intuice, což je vlastnost, kterou mají Raci už vrozenou. Je také skvělým pomocníkem pro vytváření silného spojení s naším podvědomím.

Je zvláště užitečný pro Raky, kteří trpí skleslými myšlenkami v důsledku pochybností o sobě samých. Je to také kámen sebevyjádření a je užitečný ve chvílích, kdy máte problém sdělit lidem, co od nich chcete nebo potřebujete, což je problém, se kterým se mnozí lidé potýkají, zejména při řešení citlivých otázek týkajících se vztahů.

MĚSÍČNÍ KÁMEN NA ESHOPU 

2. Kalcit a Rak

Čakra: všechny

Kalcit je kámen obdařený pestrou paletou barev, od modré, červené, šedé a černé až po oranžovou, broskvovou a žlutou. Minerál pocházející z uhličitanu vápenatého se nachází v mnoha vápencových ložiscích a jeho použití v průmyslu je široce známé, ale jeho legendární léčivé účinky sahají až do starověku. Už staří Řekové využívali Kalcit ke zdobení náhrobků a k čištění těla od blokád, které brání volnému proudění energie.

Kalcit je drahokam, který je často spojován s měsícem, a proto je vhodným kamenem pro znamení Raka. Jeho výskyt v různých barvách umožňuje jeho asociaci s různými čakrami podle barvy krystalu, který si pořídíte. Kalcit je manifestačním kamenem, tudíž je skvělou volbou pro ty, kdo hledají posílení své kariéry nebo se chtějí soustředit na své cíle, ať už je barva kamene jakákoli.

Pokud však toužíte mít jasno v tom, jaké barvy jsou nejvhodnější pro řešení určitých problémů, můžete vyzkoušet následující:

Modrý kalcit je skvělý pro ty, kteří se pohybují v oblasti umění, jelikož mnoho Raků je od přírody obdařeno uměleckým talentem. Tento kámen posiluje schopnost vyjádřit svou pravdu (což je běžný problém Raků, když se cítí být využíváni) a také pro spojení se svým vyšším já, což značně posiluje intuici.

Zelený nebo broskvový/růžový kalcit se osvědčí pro ty, kteří řeší otázky lásky.

A medový kalcit je skvělou volbou pro ty, kteří bojují s nedostatkem sebeúcty, potřebují podporu pro nastavení osobních hranic nebo se potýkají s pracovním vyčerpáním.

KALCIT NA ESHOPU 

3. Karneol a Rak

Čakra: kořenová, křížová

Karneol, odrůda chalcedonu, je drahokam s hlubokými oranžovými odstíny od červené až po hnědou. Je to kámen spjatý s kořenovou a sakrální čakrou, a jeho magická síla je propojená s Rakem - pomáhá lidem řešit rodinné problémy, poskytuje pocit bezpečí a jistoty, a povzbuzuje k rozvoji zdravého sebevědomí.

Karneol je skvělou volbou pro Raky, kteří jsou náchylní k častým změnám nálad a sebelítosti. Pomůže jim se soustředit na přítomnost a zároveň posílí jejich energii. Pořiďte si karneol jako šperk nebo jako kapesní orgonit, který vám dodá další impuls, který potřebujete k dosažení svých cílů.

KARNEOL NA ESHOPU

4. Opál a Rak

Čakra: krční

Opál je nádherný drahokam, který byl od starověku považován za symbol magických schopností. Jeho duhové "hry světla" vám doslova vezmou dech. Jeho krásná barva může mít různé odstíny od bezbarvé, bílé, modré a fialové až po zelenou, oranžovou, růžovou, červenou a žlutou, přičemž se mění při každém pohybu nebo změně úhlu.

Opál je spojován s Rakem, protože se jedná o vodnatý oxid křemičitý s vysokou koncentrací vody. Rak je spojen s elementem vody a opál je proto pokládán za jeho rodný kámen. Běžné opály mají perleťový lesk, pojmenovaný opalescence. Všeobecně platí, že ty nejcennější druhy opálu jsou ty, které vykazují zářivé světlo - tzv. „hru světla“.

Opály jsou léčivé krystaly, které pomáhají zvýšit kreativitu, zlepšit paměť a propojit se s vyšším já. Jsou to kameny změny - odhalují vám skryté problémy, které jste možná hluboko ve své duši uzavřeli, a umožňují vám vidět je s jasností. Tyto kameny vám pomohou přeměnit negativní energii na pozitivní nebo alespoň vyzařovat trochu radosti do temných oblastí vašeho života. To je zvláště důležité pro Raky, kteří navzdory tomu, že jsou přizpůsobiví a soucitní, mají tendenci držet se zášti, když mají pocit, že jim bylo ukřivděno, zejména ze strany rodinných příslušníků.

5. Selenit a Rak

Čakry: třetí okokorunní

Selenit je další kámen spojený s Měsícem, pojmenovaný podle řecké bohyně měsíce Selene. Tento kámen se běžně vyskytuje v bílé barvě a má stříbřitý lesk, který se ale liší od třpytu bílého měsíčního kamene. Jeho měkkost ho činí velice vhodným pro broušení a může být zpracován do různých tvarů.

Selenit je spojen s korunní čakrou a čakrou třetího oka, čímž se stává skvělým kamenem pro posílení intuice, sebepoznání a ochranu před negativní energií. Je to také kámen, který je vhodný pro Raky, když je jejich mysl zahlcena negativními myšlenkami. Pomáhá jim učinit nutný krok k odpuštění.

SELENIT NA ESHOPU 

6. Citrín a Rak

Čakry: Pupeční (Solar Plexus)

Citrín je známý jako kámen hojnosti, jelikož se spojuje s prosperitou, zejména ve věcech podnikání. Dostupný je v mnoha formách – jako hroty, drůzy, tromlované kameny nebo dokonce geody. Tento mocný manifestační kámen nám nejen pomáhá přitahovat peníze, ale také podporuje kreativitu a naše cíle.

Citrín má žlutou (a někdy i nazelenalou nebo nahnědlou) barvu a jeho energie rezonuje s pupeční čakrou Solar Plexus, což z něho dělá skvělý kámen pro lidi, kteří mají problémy se sebeúctou. Je to také silný prostředek pro udržení jasných hranic, což je něco, co se Rakům často nedaří, vzhledem k jejich přirozeně empatické povaze.

CITRÍN NA ESHOPU

7. Červený jaspis a Rak

Čakra: kořenová

Jaspis, odrůda chalcedonu, se vyskytuje v několika neprůhledných barvách. Jednou z nejčastějších je červená, která je způsobena inkluzí železa v kameni. Červený jaspis jako léčivý krystal rezonuje s kořenovou čakrou, která vibruje červeně a je spojena s rodinou a identitou.

Již dříve jsem zmínila, že jednou z nejpozoruhodnějších vlastností Raků je jejich hluboká vazba na jejich rodiny. Červený jaspis je vynikající krystal pro energii Raka, protože jim pomáhá uzemnit jejich kořeny (a přeneseně jejich rodinu). Pomáhá také s manifestací cílů, což doplňuje kreativní energii Raka.

JASPIS NA ESHOPU

8. Rubín a Rak

Čakra: kořenová

Rubíny jsou považovány za jeden z nejcennějších kamenů v moderním průmyslu drahých kamenů. Tento král červených odstínů je však milován nejen pro svou nádhernou barvu, ale také pro silné magické vlastnosti. Už od starověku byly rubíny používány jako talismany pro ochranu a pro probuzení vášní.

Rubín je kámen, který rezonuje s kořenovou čakrou, což je hlavní čakra zodpovědná za pocit přítomnosti ve vašem těle a za napojení zpět na své kořeny. Tento krystal je skvělým uzemňovačem, který pomáhá Rakům zůstat nohama pevně na zemi, ať už prožívají životní výšky nebo pády. Rubín je navíc kamenem, který přináší jak uzemnění, tak i vášeň do vztahů, zejména milostných.

Rubín není kámen jen pro zvýšení energie a vytrvalosti, ale i pro uklidnění změn nálad, kterými Rak trápí. Navíc dokáže stimulovat volné proudění čchi po celém těle, což může vést k vyrovnání mysli, těla i ducha, a k očištění aury.

Noste rubín jako symbol vášně, kterou přináší do vašich romantických vztahů. Využijte jeho sílu pro uklidnění, když se cítíte neklidní nebo pro zvýšení empatie. Rubínový kámen lze darovat také své drahé polovičce, protože je to drahokam propojený s láskou a závazkem.

 

9. Růženín a Rak

Čakra: srdeční

Růženín – krásná odrůda křemene v růžové barvě – je znám jako „kámen bezpodmínečné lásky“ a jako takový vyzařuje energii do srdce čakry. Tento krystal je ideální pro Raky, kteří jsou loajální, pečující a milující, zejména k lidem v jejich blízkosti.

Růženín zesiluje soucit, laskavost a bezpodmínečnou lásku, včetně sebelásky. Pokud se cítíte smutní nebo sebelítostiví, držte tento krystal u svého srdce a pomozte si hojit emocionální zranění.

Můžete jej také nosit jako šperk, například ve formě náhrdelníku, který pomůže posílit lásku ve všech aspektech vašich vztahů. Je to mocný krystal, který podporuje nejen bezpodmínečnou lásku, ale také mír, ať už uvnitř vás samotných nebo vůči ostatním.

RŮŽENÍN NA ESHOPU

10. Rodonit a Rak

Čakry: Srdeční

Rhodonit je kámen, který má energii podobnou Růženínu a je vynikajícím krystalem pro léčení naší srdeční čakry. Působí také silně na léčení emocionálních zranění, která vznikla v minulých vztazích. Tento kámen může pomoci obnovit naši vnitřní sílu a zvýšit lásku, soucit a odpuštění, které jsou tak důležité pro naše vnitřní zdraví.

RODONIT NA ESHOPU 

11. Chalkopyrit a Rak

Čakry: korunní

Chalkopyrit, známý i jako Paví kámen, je kámen radosti a štěstí. Jeho magická směs barev, včetně zelené, růžové, fialové a zlaté, připomíná paví pera. Umožňuje nám identifikovat příčiny negativních emocí a obklopuje nás povznášející energií, která zvýší naši schopnost proměnit tyto emoce na pozitivní.

Pokud se používá k aktivaci korunní čakry, chalkopyrit pomáhá uvolnit tok energie mezi čakrami, odstraňuje blokády a otevírá vám plný potenciál. Přináší úlevu od strachu, obav a stresu, zejména když jsou tyto emoce spojeny s vašimi vztahy. Paví kámen posiluje naši intuici, abychom mohli více vnímat to, co cítí naši blízcí, a lépe jim sdělit, co po nich potřebujeme.

Použijte Paví kámen ve své meditační praxi ke zvýšení pozitivní a uklidňující energie.

12. Černý kyanit a Rak

Čakra: kořenová

Kyanit se nachází v celé škále barev od šedé, přes zelenou, oranžovou, žlutou, bílou až po černou. Pro energii Raka je nejlépe využívat černý kyanit, jehož vlastnosti jsou spojeny s loajalitou, rodinou a komunitou.

Jak to bývá u většiny černých kamenů, černý kyanit rezonuje s kořenovou čakrou, což znamená, že je skvělou volbou pro uzemnění. Pomáhá také posílit vztahy díky usnadnění pozitivní komunikace, navíc rozvíjí loajalitu a empatii, což jsou pro Raky již zakotvené vlastnosti.

KYANIT NA ESHOPU

13. Chryzopras a Rak

Čakra: srdeční

Chryzopras, odrůda chalcedonu, je krásný světle zelený kámen, který je spojen se srdeční čakrou. Tento silný krystal je pro Raky s jejich náladovostí téměř nezbytný, ačkoli jeho pozitivní účinek je vhodný pro každého se sklony k depresím a úzkostem.

Kdykoli cítíte, jak se nad vámi vznášejí temná mračna pochmurné nálady, podržte kousek chryzoprasu. Ať už jako tromlovaný kámen nebo ve formě osobního či prostorového šperku, stanovte si své záměry a noste jej po celý den, abyste udrželi negativní emoce na uzdě. Tromlovaný kámen můžete nosit i v kapse, abyste si na něj v případě potřeby sáhli. Je to také vynikající kámen pro meditaci, pokud se cítíte zahlceni negativními emocemi.


Rak je jedním z nejemotivnějších znamení zvěrokruhu, takže období Raka může být velmi emočním časem pro všechny. Je to vhodná příležitost pro hlubší sebepoznání a prozkoumání toho, co se skrývá hluboko uvnitř nás. Pokud jste znamení, která se obvykle těmto věcem vyhýbá, můžete se právě teď učit, jak vědomě pracovat se svými emocemi. U znamení, která jsou silně emocionální, je třeba zůstat v rovnováze.

Krystaly mohou pomoci uklidnit vlny vašich emocí. Jakmile se vaše emoce uklidní, můžete si užít lásku rodiny a komunity, která je během tohoto období hojná.

Také JE NEZBYTNÉ, aby sis před použitím jakéhokoli krystalu stanovila ZÁMĚR, ať už jej budeš nosit jako šperk nebo jej využiješ pro meditační a očistné rituály, aby byly přesně naladěny na účel, pro který je hodláš použít.

Předtím, než začneš s jakýmkoli krystalem pracovat, je důležité si jasně stanovit svůj záměr. Ať už jej chceš použít jako šperk nebo pro meditační a očistné rituály, je potřeba, aby byl přesně nastavený na účel, pro který jej chceš použít.