KAMENY PRO PANNY

PANNA

V tomto článku:

  • základní informace o znamení Panny
  • charakteristika Panny
  • silné a slabé stránky Panny
  • krystaly a kameny pro Panny

ᘔÁKᒪᗩᗪᑎí IᑎᖴOᖇᗰᗩᑕE O ᘔᑎᗩᗰEᑎÍ ᑭᗩᑎᑎY

Doba trvání: 23. srpen až 22. září 
Symbol: panna
Živel: Země
Kvalita znamení: proměnlivé
Planetární vládce: Merkur
Polarita: ženské / noční
Kov: rtuť
Barva: hnědá
Tarotová karta: Poustevník
Protilehlé znamení: Ryby
Čakra: srdeční
 

ᑭᗩᑎᑎᗩ – ᑕᕼᗩᖇᗩKTEᖇIᔕTIKᗩ OᗷᗪOᗷÍ

V srpnu a září si Slunce užívá pobytu v znamení Panny. V této době se můžeme setkat s obojím - pozitivními i negativními aspekty energie Panny. Jak na nás bude energie Panny působit, to závisí na naší schopnosti přijímat a přizpůsobit se změnám. Níže uvádím kameny a krystaly, které nám mohou pomoci vyrovnat se s tímto obdobím, přivítat pozitivní energii do našeho života a ubránit se negativitě.

Symbol Panny je bohyně sklizně a zemědělství. I když existují rozdíly ohledně jejího původu ve všech kulturách a mýtech, tato spojitost s bohyní sklizně je sdílená většinou starověkých kultur. Prvek země, který je s Pannou spojen, jen posiluje její vazbu k zemědělství.

Stejně jako u Blíženců, je planetárním vládcem Panny Merkur, římský posel bohů. Obě znamení jsou proměnlivá, protože se nacházejí na konci daného ročního období. Energie Lva je intenzivní, vyzařující vysoké frekvence vrcholu léta, kdy je slunce nejžhavější a dny jsou nejdelší. Naopak Panna má lehčí, pokojnější a střízlivější energii podobnou té, kterou má symbolizující dívka.

Pokud jste citliví, mohou být změny vibračních frekvencí během tohoto období pro vás více patrné než pro ostatní, kteří mohou vnímat jen mírnou změnu.

ᗷᒪIžší ᑭOᕼᒪEᗪ ᑎᗩ ᔕIᒪᑎé ᗩ ᔕᒪᗩᗷé ᔕTᖇáᑎKY ᑭᗩᑎᑎY

Panny jsou milovány pro svou empatickou a spolehlivou povahu, věrnost, soucit a vysokou inteligenci. Jejich perfekcionismus a schopnost analyzovat situaci do nejmenších detailů je činí jedním z nejúspěšnějších znamení zvěrokruhu. Díky jejich schopnosti vidět věci realisticky a díky jejich tvrdé práci jsou Panny schopny uspět ve všem, co se rozhodnou dělat.

Stejně jako jejich vládce Merkur, i Panny mají vrozený dar komunikace – ať už řečí nebo písmem, a proto zjistíte, že většina Panen má tendenci věnovat se kariéře spisovatelů, reportérů, novinářů nebo profesionálních blogerů. Mají také sklon sloužit a pečovat, což z nich dělá vynikající učitele, lékaře, léčitele a dokonce i veřejné činitele.

Panny bývají náruživí čtenáři, protože se rádi učí co nejvíce o světě kolem sebe, stejně jako Blíženci. A samozřejmě, Panny jsou perfekcionisté. Jejich snahou je vše, co dělají, dělat se zájmem o každý detail - ať už je to práce nebo sdílení jejich myšlenek.

Panny jsou obecně zdrženlivé ve většině aspektů svého života - od toho, jak se oblékají a mluví, až po to, jak utrácejí peníze. Dávají raději přednost klidně stráveným večerům doma se svou knihou, než tomu, aby se vydali ven a setkávali se s ostatními. Panny bývají často plaché a neúmyslně tvoří bariéry mezi lidmi, kteří jim nejsou zrovna nejbližší. Toto uzavření se, pokud jde o sdílení osobních názorů či pocitů, bývá někdy nesprávně interpretováno jako snobství, zatímco ve skutečnosti jen neví, jak otevřeně vyjádřit své emoce. Jakmile se ale spřátelíte s Pannou, můžete si být jisti, že vám bude věrným přítelem na celý život.

Panny jsou zaměřeny na rodinu; loajalita jim není jen ctností, ale i přirozenou vlastností, kterou uplatňují nejen uvnitř rodiny, ale i při přátelství s druhými. Nejenže jsou připraveny poskytnout pomoc jiným, ale jsou také velmi skromné. Užívají si svých úspěchů, ale nerady se vychloubají a nechtějí být ve středu pozornosti. Mají sklon se spíše držet stranou, než aby se cpaly do popředí. Jednou ze slabin Panny je skutečnost, že jen velmi nerady požádají o pomoc.

Panny mají také sklon k přehnané sebekritice, protože ve všem hledají dokonalost; bývají svými vlastními nejtvrdšími kritiky. Tato touha po dokonalosti v každém aspektu života, i když je zaměřena pouze na ně samotné, může být někdy neúmyslně projektována na ostatní.

Stejně jako u jiných proměnlivých znamení je v osobnosti Panny mnoho dualit: jsou skvělí komunikátoři, ale mají problém vyjádřit své osobní pocity, jsou přirozeně nápomocní, ale neradi žádají o pomoc, jsou logičtí a praktičtí, ale touží po dokonalosti do nejmenších detailů, hluboce milují a jsou velmi loajální, ale mají potíže s projevováním náklonnosti i těm nejbližším. Nicméně právě tato dualita jejich osobností dělá z Panny tak zajímavé lidi, a jak jsem již zmínila dříve, jakmile se s Pannou spřátelíte, bude to na celý život.

Pokud jsi Panna, Sluneční období ve tvém znamení by mohlo být časem, kdy se ti mohou otevřít nové příležitosti, i když můžou být mimo tvou komfortní zónu. Je to také skvělý čas, aby ses zaměřila i na vztahy. Toto období může také přinést na povrch některé z tvých nejlepších vlastností.

Využij všech příležitostí, které ti aktuální období Panny nabízí, a to i prostřednictvím kamenů nebo osobních či prostorových šperků z nich vyrobených, které jsou naladěny na její energii. Ať už je tvé znamení jakékoli, tyto krystaly a kameny ti mohou pomoci dosáhnout tvých cílů během následujících týdnů. Kromě toho jsou vhodné i pro ovládání negativních aspektů, které se v tomto období mohou objevit.

ᑭᗩᑎᑎᗩ ᗩ KᖇYᔕTᗩᒪY

1. Peridot (olivín) a Panna

Čakra: srdeční

Peridot je výborným energetickým čističem. Pro Panny je čistota, fyzická i mentální, nezbytným klíčem k jejich pohodě a úspěchu. Tento světlý zelený krystal dokáže léčit strach, nenávist, vinu a další přetrvávající negativní emoce. Také zbystří mysl a otevírá srdce, čímž dále posiluje dvě vlastnosti, které má Panna přirozeně v hojnosti.

Stejně jako Panna je i Peridot představitelem znovuzrození, růstu a léčení. Tento krystal má prý dokonce schopnost bojovat s hypochondrií, ke které mají úzkostlivé Panny občas sklony, přestože bývají obecně velmi zdravé.

PERIDOT NA ESHOPU 

2. Amazonit a Panna

Čakra: srdeční, krční

Amazonit je proslulý pro svůj schopnost uklidnit ducha i duši. Nese jméno po kouzelné řece Amazonce v Brazílii a přináší jemné, uklidňující energie. Pomáhá Pannám vyrovnat emocionální stav a učí je, že ne všechno musí být dokonalé. Tento kámen plný uklidňující energie ti umožňuje uvolnit strach a obavy, abys mohla jednat se větším klidem.

Amazonit působí zejména na tvou srdeční a krční čakru. To ti umožní lépe pochopit tvé emoce a získat silnější pocit sebelásky a soucitu, takže se můžeš autenticky a sebevědomě projevovat ve světě. Tento kámen odvahy a pravdy ti dává sílu hledat své skutečné já a pomůže ti snadno vyjadřovat, co si myslíš a cítíš. Díky tomu můžeš přinášet světu autentickou verzi sebe sama a sdílet svá nápady, přesvědčení a emoce. Když je tvá srdeční a krční čakra otevřená, budeš schopna přijímat a dále rozdávat hojnost laskavosti a soucitu.

AMAZONIT NA ESHOPU 

3. Mechový achát a Panna

 

Čakra: srdeční

Mechový achát je chalcedon, který je součástí rodiny achátů a je dostupný v mnoha zemích po celém světě - Indie, Jižní Afrika, Rusko, Austrálie, Brazílie a USA. Povznášející a uklidňující energie mechového achátu umožňuje uzemnění s přírodou a pomáhá obnovit vnitřní harmonii. Tvrdě pracujícím Pannám, které usilují o dokonalost, připomíná mechový achát, že se musí starat také o sebe.

Mechový achát je spojován se srdeční čakrou a přináší podpůrnou energii, abys mohla překonat jakoukoli slabost. Tento stabilizační a vyvažující kámen může pomoci vyvážit tendenci Panny nechat se unést negativními myšlenkami. Také ti může pomoci opustit strach a stres, abys mohla rozvinout svůj osobní růst. Posiluje pozitivní stránky tvé osobnosti, jako je schopnost otevřít se lidem kolem tebe. Uklidňující podpora, kterou mechový achát přináší, ti umožní rozšířit povědomí o kolektivním vědomí v souvislosti s tvým životem. S těmito novými pocity otevřenosti můžeš být (obzvláště jako Panna) schopna se v potřebných časech snáze otevřít svým přátelům a blízkým.

ACHÁT NA ESHOPU

4. Vločkový obsidián a Panna

 

Čakra: kořenová

Vločkový Obsidián se pyšní nádhernými bílými krystalovými vzory, které se podobají sněhovým vločkám. Kromě léčivých vlastností obecných pro obsidián má tento typ kamene zklidňující účinek na naši mysl, tělo a duši. Je to kámen čistoty, který nás učí oceňovat a přijímat jak naše selhání, tak i úspěchy.

Pomáhá nám rozeznat a odstranit zbytečné a stresující myšlenky. Vločkový Obsidián nám poskytuje rovnováhu a uzemnění, stimuluje kořenovou čakru a čakru třetího oka. Pro Panny je tento kámen silou pozitivního myšlení, která povzbuzuje přijímat výzvy a oslavovat úspěchy.

OBSIDIÁN NA ESHOPU

5. Chryzokol a Panna

Čakra: srdeční, krční

Chryzokol je kámen, který přináší klid, přijetí a trpělivost. Tento živý modrozelený krystal inspiruje k otevřenosti, komunikaci a vyjádření se. Je to skvělá příležitost pro sebevědomé Panny, které se často zaměřují na kritiku - zejména vůči sobě. Jemná energie chryzokolu je pro Panny přímo stvořená. Chryzokol může také navodit pocit klidu a uvolnění v jejich nabitém pracovním dni.

CHRYZOKOL NA ESHOPU

6. Ametyst a Panna

Čakra: třetí oko, korunní

Ametyst je bezpochyby jedním z nejpoužívanějších léčivých krystalů. Ve starověku se využíval k prevenci intoxikace alkoholem a jako takový si Ametyst získal pověst kamene střízlivosti. Tento fialový křemen však dokáže mnohem víc než jen udržet střízlivost. Rezonuje s korunní čakrou a čakrou třetího oka a pomáhá nám spojit se s naším vyšším já, stejně jako zlepšuje naší intuici a inteligenci. Je to také úžasný uklidňující kámen, a proto je často doporučován lidem trpícím úzkostí a neklidem.

Panny mají tendenci být perfekcionistky a trápit se, když všechno není přesně tak, jak očekávají. Když jsou vystaveny chaotickému prostředí, mohou propadat úzkosti. Ametyst je skvělý kámen pro zmírnění negativních emocí, posílení intuice a ulehčení léčení minulých traumat. Pokud se cítíš úzkostlivě, doporučuje se nosit ametyst jako náhrdelník nebo náramek, a můžeš jeho energii využít i ve formě prostorového šperku.

AMETYST NA ESHOPU

7. Granát a Panna

Čakra: kořenová

Granát je silně spojen s kořenovou čakrou a probouzí nejčistší životní energii. Tenhle krvavě červený kámen posílí tvé sebevědomí na nejvyšší úroveň. Panny, které se snaží splnit užitečné cíle a touhy, mohou být občas na své cestě zmatené a ztratí záměr. Granát jim pomůže si jej připomínat. Nejen to, tento rudý kámen dá Panně odvahu jít si za svým.

Přemýšlej o granátu jako o klíči k manifestaci, který tě žene kupředu čistou energií životní síly až k dosažení tvých snů.

GRANÁT NA ESHOPU

8. Zelený nefrit (jadeit) a Panna

Čakra: srdeční

Už od starověku je zelený nefrit známý pro své metafyzické vlastnosti, a to zejména v Číně, kde se vysoce ctí. Je vyhledávaným materiálem pro vyřezávané šperky, vázy a jiné ozdoby, a také se používá jako amulet pro ochranu.

Zelený nefrit je silným energetickým kamenem pro znamení Panny, které může pomoci v boji s některými největšími slabostmi. Navíc je to skvělý kámen pro zastavení opakujících se negativních myšlenek.

Perfekcionismus Pan je darem i prokletím. Jejich schopnost všímat si nejmenších detailů často vede k tomu, že projekt trvá déle než by měl a je to náročné psychicky, emocionálně i fyzicky. Zelený nefrit je kamenem, který nám může pomoci našim negativním myšlením a úzkostem čelit. Jako kámen srdeční čakry nám umožňuje přijímat sami sebe a vidět naše slabosti v jiném světle, aniž bychom se museli snažit dosáhnout dokonalosti.

Nefritový zelený kámen je skvělým talismanem pro celou domácnost, protože posiluje životní sílu Chi a podporuje volný proud této energie. Ideální je i pro zahradu nebo venkovní aktivity. Panny mají k zemi silné pouto, protože je zastupuje Panna (bohyně sklizně) a mají osobitý vztah ke kráse přírody. Nosíme-li tento krystal v kapse nebo šperku, máme výborného parťáka pro cestování a uvolní napětí při práci. Zelený nefrit je také skvělým kamenem pro podporu lásky.

JADEIT NA ESHOPU

9. Červený jaspis a Panna

Čakra: kořenová

Červený jaspis - odrůda chalcedonu - představuje kámen, který se váže k našim kořenům a Zemi. Jako krystal prvku Země dokonale doplňuje energii Panny, která je zároveň symbolem vášně a účinného zhmotňování (manifestace). Přináší kreativitu a urychluje splnění našich cílů. Červený jaspis jako kámen kořenové čakry a stability pohlcuje nadměrné energie, čímž mírní perfekcionismus Panny a její obsedantně-kompulzivní chování vůči detailům.

Červený jaspis využij jako osobní nebo prostorový šperk, pokud se cítíš bez energie nebo se zapomínáš věnovat věcem, které jsou pro tebe skutečně důležité. Tento kámen ti také poskytne energií a může být použit pro meditaci, abys obnovila vášeň ve svém životě, kdykoli pocítíš závan letargie.

JASPIS NA ESHOPU

10. Fluorit a Panna

Čakra: všechny

Fluorit se vyskytuje ve více barvách, od modré, tyrkysové a zelené, až po žlutou, fialovou a růžovou. Kromě toho existuje i Duhový fluorit - jedinečný kámen, který kombinuje všechny tyto odstíny.

Čakrální asociace tohoto kamene se liší v závislosti na jeho barvě, ale všeobecně se fluorit považuje za kámen, který pomáhá rovnováze čaker a umožňuje volný proud životní síly. Je to harmonizační, ale i uklidňující kámen.

Fluorit je skvělým kamenem pro Panny, protože jim pomáhá dosáhnout duševní jasnosti a vnímat jemné vzkazy od svého vyššího Já. To vede k rovnováze u těch, kteří mají tendenci být příliš analytičtí. Je to také vynikající kámen pro využití při studiu nebo práci, protože umožňuje soustředit se na nejdůležitější aspekty.

Jelikož se jedná o harmonizační kámen, nosit fluorit ve formě osobního šperku v blízkosti nebo na příslušné čakře je skvělý způsob, jak využít jeho pozitivní vibrace. Jako prostorový šperk je potom výhodný v pracovně, pokud se chceš soustředit při studiu nebo práci.

FLUORIT NA ESHOPU 

11. Celestýn a Panna

Čakra: krční, korunní

Celestýn, tento překrásný kámen, který je vysoce uctíván pro jeho silné propojení s božstvím, se často považuje za magický kámen nebeských bytostí. Vibrace Celestýnu rezonují s čakrou třetího oka a krční čakrou. Metafyzicky je tento kámen spojen s velmi klidnou, mírumilovnou energií, což ho činí vynikajícím kamenem pro meditaci pro Panny, které jsou obecně známé pro svou analytičnost (což je pro ně jedním z jejich největších přínosů i záporů).

Panny jsou sice logické a praktické, ale musíme si uvědomit, že existují i jiné možnosti. I přes pečlivé plánování a schopnost detailního myšlení bývají Panny často frustrované, když něco nejde přesně podle plánu. Když se ocitneš v těžké situaci, můžeš využít Celestýn, aby ti pomohl spojit se s tvým vyšším já a tvou intuicí. To ti může poskytnout odpovědi, které hledáš.

Celestýn nabízí možnost sebevyjádření, což pro Panny může být velkou výzvou, zejména vyjádřit své city těm, na kterých jim záleží. S tímto vědomím nos Celestýn jako šperk nebo s ní medituj, aby ses mohla osvobodit od nereálných očekávání, která kladeš na sebe nebo na druhé.

CELESTÝN NA ESHOPU 

12. Azurit a Panna

 

Čakra: třetí oko

Azurit je fascinující tmavomodrý kámen, který rezonuje s čakrou třetího oka. Byl využíván starověkými civilizacemi jako psychická síla i silný léčivý přírodní prostředek. Metafyzicky čistí mysl od negativních myšlenek a otevírá nové pohledy. Stimuluje intelekt a osvěcuje ducha. Azurit je zvlášť užitečný pro Panny, které čelí pochybám o sobě samých, jeho sílu využiješ taky v období velkých změn. Meditace s tímto kamenem ti pomůže učinit rozhodnutí nejen na základě logiky, ale také na základě intuice.

 


Pokud jsi Panna, můžeš vyzkoušet používání krystalů a kamenů, které jsou speciálně vibrující v souladu s energií tvého znamení. S jejich pomocí můžeš posílit své pozitivní vlastnosti a zmírnit negativní aspekty tvé osobnosti.

Také JE NEZBYTNÉ, aby sis před použitím jakéhokoli krystalu stanovila ZÁMĚR, ať už jej budeš nosit jako šperk nebo jej využiješ pro meditační a očistné rituály, aby byly přesně naladěny na účel, pro který je hodláš použít.

Předtím, než začneš s jakýmkoli krystalem pracovat, je důležité si jasně stanovit svůj záměr. Ať už jej chceš použít jako šperk nebo pro meditační a očistné rituály, je potřeba, aby byl přesně nastavený na účel, pro který jej chceš použít.